Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

Svi bioskopi su gori od Rode, samo tamo 3D radi kako treba, kod ostalih se zamuti slika, što čini gledanje neprijatnim i negira super iskustvo koje daje 3D, jer stalno kukaš što je sve tamno :)
roda je jednostavno najbolji bioskop u gradu a zoran cvetanovic jedan ozbiljan covek koji nije u tom poslu samo da zgrabi pare i pobegne. i to mu dodje to. jedan od selling pointa kada je u pitanju brdo.
Link to comment
3D efekti su zaista nesto izuzetno, ali prica je za mene razocaravajuce pojednostavljena (sto neko rece, nesto sto bi napisao kakav osmak, ako ne i neko napredniji iz 5. razreda). U svakom slucaju, bioskopski dozivljaj je dobar, ali nista ne ostaje kao hrana za um posle toga (sto je pretanko cak i kada su blokbasteri u pitanju.) Normalno, ljubitelji koelja i slicne pop-filozofije smatrace pricu dubokom, sto samo pokazuje da su producenti znali sta rade, tj. poznavali svoje trziste. Ali, cak i onda je moglo mnogo bolje (District 9 npr). S pozitivne strane, Sigurnijeva izgleda odlicno za svoje godine.
prvo, ne samo da sigurni izgleda super vec moze gratis da buljis u sise misel rodrigez.drugo, vec sam rekao da je ovo edgar rice burroughs. john carter of mars i tako to. planetary romance pulp. bas ce ljubitelji razlicitog belog kica pseudo-intelektualizma biti prvi koji ce pljuckati po ovom filmu. ovo glede koeljo momenta.trece, ovaj film je nesto poput domaceg zadatka blokbasterima (ajd sad beja i abramsa da ne prozivam ali na primer mozemo pogledati poslednjeg indijanu pa se pitati sta je bilo spilbergu).cetvrto, ne znam odakle ljudima potreba da bioskopsko iskustvo poistovecuju sa mogucnoscu da iz istog izvuku neku utilitarnu poruku sada i odmah? sto rece dzon ford kada ocu poruku idem na postu.peto, ne znam sta je lose u mastovitosti jednog osmaka ili petaka? naravno pravo je pitanje da li bi iko osim kamerona mogao da rezira ovakav spektakl. kao odgovor predlazem da se pogleda ponovo 'povratak kralja' onog debelog novozelandskog degenerika i zatim da se tiho place nad propustenom prilikom. sesto, srecna nova godina i super sto si se vratio! Edited by kim_philby
Link to comment

Roda i Tuck imaju identičnu 3D opremu! Ista firma je radila opremanje oba bioskopa istim sistemom (Dolby 3D).Kolosej ima Expand 3D sistem.Ja nisam primetio razliku između ova dva sistema, osim što su u Tuckwoodu naočare laganije, pa tako i manje smetaju prilikom gledanja. Mana Tuckwooda su sedišta. Ko ima duže noge ima problema sa udaranjem kolena u sedište ispred, a i lako se može desiti da ne vidite deo ekrana, ako ispred vas sedne neko ko je 7-8 cm viši (ili ne daj bože neki Slavko Vraneš). Kolosej je što se tiče toga dosta napredniji. Sa druge strane, Kolosej ima problema sa nekim sedištima u toj 6D sali, bilo je i velikih problema sa grejanjem u početku prikazivanja (pa se sedelo u perjanim jaknama) i slično.E sad, kapiram da bi najidealnije bilo gledanje u Rodi, pošto ona ima najbolje od oba ova bioskopa (dobra sedišta kao u Koloseju, laganije naočare kao u Tuckwoodu, a nisam čuo da je bilo drugih problema). Jedina mana je možda udaljenost od centra grada, pa kome to nije frka, svakako je najbolja opcija.Što se samog filma tiče, na nju treba gledati kao modernu bajku i ako se tako gleda, od mene ima najviše ocene. Ako se drugačije posmatra, moglo bi da se iznese dosta kritika. Na svu sreću, ja sam se opredelio za bajka varijantu. :)

Link to comment
drugo, vec sam rekao da je ovo edgar rice burroughs. john carter of mars i tako to. planetary romance pulp. bas ce ljubitelji razlicitog belog kica pseudo-intelektualizma biti prvi koji ce pljuckati po ovom filmu. ovo glede koeljo momenta.
Ne znam kako si to uspeo da nadjes u ovom filmu, ali tvoju lepu teoriju neke cinjenice sa terena (divljenje od strane koeljoida kome sam svedok) - ne podrzavaju.Ovo za poruku sto si napisao, tj. sto je napisao Dzon Ford, mislim i ja isto, apsolutno nista lose u vezi sa bioskopskom zabavom (dadoh ocenu 8 od 10 ovom filmu na drugom topiku, sto je daleko od loseg). Kad sam spominjao "hranu za um" nisam ni mislio na nekakvu narocitu po/r/uku, vec pre doprinos narativi nasih zivota, na onaj nacin na koji kada god vidim neku lepu krovnu terasu prepunu biljaka u saksijama kazem, "ovo je kao iz Almodovarovog filma." Doduse to cu isto da kazem za Avatara kad god sretnem nekog plave koze visokog 3 metra, u tom slucaju cu da revidiram moj mali review. (EDIT. Ili, da ostanem u SF-domenu, kad god pomislim na umiranje, setim se onog: "Stop, Dave. Will you stop, Dave? Stop, Dave. I'm afraid.")U slucaju osmaka i petaka se ne radi o manjku mastovitosti (dapace), vec suvisku crno-bele etike. Ali, OK, ako neces osmaka, eto scenario kao da je pisao Al Gore ili GW Bush (u ogledalu). Edited by Indy
Link to comment
Ne znam kako si to uspeo da nadjes u ovom filmu, ali tvoju lepu teoriju neke cinjenice sa terena (divljenje od strane koeljoida kome sam svedok) - ne podrzavaju.Ovo za poruku sto si napisao, tj. sto je napisao Dzon Ford, mislim i ja isto, apsolutno nista lose u vezi sa bioskopskom zabavom (dadoh ocenu 8 od 10 ovom filmu na drugom topiku, sto je daleko od loseg). Kad sam spominjao "hranu za um" nisam ni mislio na nekakvu narocitu po/r/uku, vec pre doprinos narativi nasih zivota, na onaj nacin na koji kada god vidim neku lepu krovnu terasu prepunu biljaka u saksijama kazem, "ovo je kao iz Almodovarovog filma." Doduse to cu isto da kazem za Avatara kad god sretnem nekog plave koze visokog 3 metra, u tom slucaju cu da revidiram moj mali review. (EDIT. Ili, da ostanem u SF-domenu, kad god pomislim na umiranje, setim se onog: "Stop, Dave. Will you stop, Dave? Stop, Dave. I'm afraid.")U slucaju osmaka i petaka se ne radi o manjku mastovitosti (dapace), vec suvisku crno-bele etike. Ali, OK, ako neces osmaka, eto scenario kao da je pisao Al Gore ili GW Bush (u ogledalu).
ako si dao 8/10 onda ti je sve oprosteno ;)ja samo i dalje insistiram da je ovaj film planetary romance avantura za koju je anti-kolonijalni/ekoloski zaplet podjednako bitan kao i borba treceg sveta za slobodu u delima emilia salgarija. u ovom slucaju neprevanreni (oni koji ne mogu da gledaju film bez ideoloskih ucitavanja bilo s leva ili s desna) sami sebe varaju.inace ja sam cheesy tip. uvek se setim roj betijevog monologa na kraju bled ranera.
Link to comment
ako si dao 8/10 onda ti je sve oprosteno ;)ja samo i dalje insistiram da je ovaj film planetary romance avantura za koju je anti-kolonijalni/ekoloski zaplet podjednako bitan kao i borba treceg sveta za slobodu u delima emilia salgarija. u ovom slucaju neprevanreni (oni koji ne mogu da gledaju film bez ideoloskih ucitavanja bilo s leva ili s desna) sami sebe varaju.inace ja sam cheesy tip. uvek se setim roj betijevog monologa na kraju bled ranera.
mozes da budes cheesy tip samo zato sto ti se svidja ovo smece, Blade Runner je ipak jako daleko, nedostizno daleko za Camerona.
Link to comment

gledo u rodi. od 9. razbiše, jebli majku svoju. glup je ali dobar, sladak, mesnat...hm...film. ma nije ovo film, ovo je neko još neimenovano 3-d iskustvo koje ima neku pričicu da ne bi samo gledao pejzaže.sećam se da je bilo nekih primedbi na ritam. ne znam zašto, ritam je savršen. sve je savršeno. priču odavno svi znamo, pa nije ni bitna.fantastičan fantastičan fantastičan poslednji kadar. do bola predvidiv, a iznenadio me totalno (možda jer je brzo došao).na par mesta me podsetio na moebiusa.na kraju, dupe kaže da je dobar. znači da je dobar.čini mi se da ne bih voleo da gledam nastavak. ovako je knap. traje u sekund koliko treba. ništa me dalje ne zanima.

...i dalje miljama daleko od najboljeg cameronovog filma - T2

ej, ali kad izađeš iz bioskopa na onaj led, zimu, blato... limun žuti golf kockica kome ne radi jedan far parkiran ispred...jebem te živote

 

Link to comment

ej, ali kad izađeš iz bioskopa na onaj led, zimu, blato... limun žuti golf kockica kome ne radi jedan far parkiran ispred...jebem te živote

Hm, u stvari sam mislio na ovo gore.

Link to comment

Meni je bas bilo kul da prospem 370+100 kinti + 160 minuta svog ovozemaljskog vremena na sasvim solidne tripove o Grifonima, Hunterima, Banshee-ima, Drvetu sveta i tako tim stvarima. Jos u Warcraftu sam znao da se teleportujem u sve to bez problema, a u 3D cineplexu je jos bolje. Na sta sve u ovom i ovakvom svetu moram da trosim pare i vreme, ovo mi je malte ne doslo kao usteda. Pride, ne smatram da filmovi obavezno moraju da budu drustveno odgovorni i to na prosvecenom a ne obicnom nivou, kako ne bi bili proglaseni za bezvredno smece i reciklazu vec vidjenog.Dakle, 1 opservacija glede opste drustvene korisnosti Avatara: ovaj film ce videti minimum 100 miliona ljudi (nebitno da li u bioskopu ili na DivX-u), ukljucujuci desetine miliona mladih - od dece do tinejdzera. Koliko god da je Cameron bio predvidiv ili cak plitak u politickoj (Irak), ekoloskoj ("Oni su svoju majku odavno ubili") i drustvenoj (korporativna gamad i njihove privatne armije placenika) poruci koju je poslao, neka onu najplicu osnovu te poruke ukaci svako stoto dete koje vidi Avatar - a cenim da ce je ukaciti mnogo vise njih - i reziser je dao 1 veliki doprinos covecanstvu. Neuporedivo veci od doprinosa koji su mu dala legendarna filmska ostvarenja tipa "Die Hard" ili "Kill Bill". Neka se svakom hiljaditom gledaocu otme uzvik odusevljenja u trenutku kada zmajovi dohvate i raskantaju prvi placenicki helikopter, i ovaj film je 100% ispunio svoju drustvenu ulogu i zasluzuje da zaradi barem 20 milijardi dolara (18 su sebi ove godine kao bonuse podelili bankari i spekulanti za cije interese se danas vode ratovi, unistava zivotna sredina a njihove mumbo-jumbo kompanije odredjuju sudbinu desetina drzava i milijardi ljudi).Sve ostalo je stvar ciste zabave i buducnosti filmske industrije. I kada smo vec kod iste, ne mogu a da se ne obradujem cinjenici da ce ovim tempom, najdalje za nekih 10-15 godina prestati 90% potreba za pravim glumcima, sto dalje znaci da drogirane zvezde vise nece dobijati 30 milijuna dolara po filmu kako bi ih zatim trosili na skupe razvode ili paket aranzmane u klinikama za odvikavanje od svih mogucih i nemogucih bolesti zavisnosti. Glumci ce biti virtuelni karakteri u vlasnistvu producentskih kuca a velicine poput Toma Kruza ce svoju religiju morati da sire licno, od vrata do vrata, kako bi zaradili za dnevni obrok.

Edited by beowl
Link to comment
i reziser je dao 1 veliki doprinos covecanstvu
Zasto? Hocu reci, sta ako mu je poruka netacna? Kao sto je - moze biti - poruka iz An Inconvenient Truth? I na kraju, da li to znaci da si za ideoloski angazovan film, neku varijantu socrealizma? (Sad se to zove "drustvena odgovornost", ali to je to).Meni scena u kojoj tip (koga igra onaj sto je igrao gostujuceg mentola u Friends-ima) vrti ono parce minerala i kao misli na milijarde dolara otprilike sazetak svega sto je lose u filmu. Jeftini, jadni, agitprop. Samo je falio jedan morf face Dzordz Busha u simpanzu da utisak bude potpun. Mislim, i Michael Moore je (malcice) iznad tog nivoa.Ukratko, 3D efekti su veoma zabavni, kreacije mastovite, zmajevi & all that... i to dovoljno. Prica je glupa, maltuzijanski simpletonizam ...uzeti je za ozbiljno lakmus je papir koeljizma/algorizma. Sorry kim philby & beowle, to bi bila moja 2 centa Edited by Indy
Link to comment
Meni je bas bilo kul da prospem 370+100 kinti + 160 minuta svog ovozemaljskog vremena na sasvim solidne tripove o Grifonima, Hunterima, Banshee-ima, Drvetu sveta i tako tim stvarima. Jos u Warcraftu sam znao da se teleportujem u sve to bez problema, a u 3D cineplexu je jos bolje. Na sta sve u ovom i ovakvom svetu moram da trosim pare i vreme, ovo mi je malte ne doslo kao usteda. Pride, ne smatram da filmovi obavezno moraju da budu drustveno odgovorni i to na prosvecenom a ne obicnom nivou, kako ne bi bili proglaseni za bezvredno smece i reciklazu vec vidjenog.Dakle, 1 opservacija glede opste drustvene korisnosti Avatara: ovaj film ce videti minimum 100 miliona ljudi (nebitno da li u bioskopu ili na DivX-u), ukljucujuci desetine miliona mladih - od dece do tinejdzera. Koliko god da je Cameron bio predvidiv ili cak plitak u politickoj (Irak), ekoloskoj ("Oni su svoju majku odavno ubili") i drustvenoj (korporativna gamad i njihove privatne armije placenika) poruci koju je poslao, neka onu najplicu osnovu te poruke ukaci svako stoto dete koje vidi Avatar - a cenim da ce je ukaciti mnogo vise njih - i reziser je dao 1 veliki doprinos covecanstvu. Neuporedivo veci od doprinosa koji su mu dala legendarna filmska ostvarenja tipa "Die Hard" ili "Kill Bill". Neka se svakom hiljaditom gledaocu otme uzvik odusevljenja u trenutku kada zmajovi dohvate i raskantaju prvi placenicki helikopter, i ovaj film je 100% ispunio svoju drustvenu ulogu i zasluzuje da zaradi barem 20 milijardi dolara (18 su sebi ove godine kao bonuse podelili bankari i spekulanti za cije interese se danas vode ratovi, unistava zivotna sredina a njihove mumbo-jumbo kompanije odredjuju sudbinu desetina drzava i milijardi ljudi).Sve ostalo je stvar ciste zabave i buducnosti filmske industrije. I kada smo vec kod iste, ne mogu a da se ne obradujem cinjenici da ce ovim tempom, najdalje za nekih 10-15 godina prestati 90% potreba za pravim glumcima, sto dalje znaci da drogirane zvezde vise nece dobijati 30 milijuna dolara po filmu kako bi ih zatim trosili na skupe razvode ili paket aranzmane u klinikama za odvikavanje od svih mogucih i nemogucih bolesti zavisnosti. Glumci ce biti virtuelni karakteri u vlasnistvu producentskih kuca a velicine poput Toma Kruza ce svoju religiju morati da sire licno, od vrata do vrata, kako bi zaradili za dnevni obrok.
pa da i ja sam gore dosta pokvareno pomenuo emilia salgarija autora koji je prema priznanju oficijalnih biografa vise uticao na cegevaru nego karl marks. mislim nekima ce se ovde od doticnog dici kosa na glavi ali ko im je kriv.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...