Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

Evo i ja odgledao...Što da kažem? Ubio me je cliche... previše toga sam prepoznao u filmu. Lijep je, impresivan, ugodan za gledat, OK vicovi ..ali kad izađem van, meni se ništa od te priče ne vrti ponovno u glavi. Sve sam vidio na ekranu, a to što sam vidio previše je deža vu. Nisam uvučen u priču, promatrao sam je i ostao sa strane.+ po scena patetike i juu-huuu svakih 20 minuta.Bolji su mi čak i Watchmen. Ovo mi ko GIJoe, samo šarenije, vještije i zelenije. I super su Amazonci, ko u Smaragdnoj šumi, samo su fejk.

Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

Da overim najnoviji Big Tits At Work, pa da se polako pakujem na Avatar 3D...kasno večeras ćete biti u prilici da uživate u još jednom postu koji će insistirati na tome da se radi o nikad viđenom proseku, kvalitetno protkanim svime što smo već videli na nikada inovativniji način...

Link to comment

Evo me.Tja, mogao bih da potrošim ko zna koliko vremena pričajući o pokradenom svetu i regionima World of Warcraft-a, hindu i vudu fazonima, tribalima koji uzmiču pred najgorim što civilizacija ima da ponudi, likovima koji su preneseni iz DotA-e, tajmingu sa ekologijom, krađi svega i svačega iz svih mogućih filmova, serija i igara, anobtejnijuma :lol: i svemoćnim kapitalistima, jahanju zmajića, Lord of the Rings glupostima, samitu u Kopenhagenu, podizanja "nivoa ekološke svesti" (tj. žmurenja pred nastojanjima vlada da počnu da oporezuju vazduh u zavisnosti od njegovog kvaliteta) i tako dalje, mogu da nabrajam do prekosutra...Čemu?Sve u svemu, bolje da su koristili Starcraft nego World of Warcraft kao podlogu filma. Imali bi bolju priču.Puno toga će zavisiti od vašeg stava prema određenim pitanjima, kao što su ekologija, cena za napredak civilizacije i slično. Jednostavno, ne očekujte puno. Da je Kameron hteo da pošalje neku jasnu poruku, napravio bi ovaj isti film sa ljudima. Ne vidim zašto se moralo ići 5 godina, 9 meseci i 24 dana pri brzini svetlosti daleko od planete Zemlje da se napravi nešto što je sve postojalo ovde, i što postoji i dalje. Film je za one koji vole efekte. Ja ću ga zaboraviti do prekosutra. Žali Bože 2h 42min. Ali, barem nisam zaspao, kao kod nekih drugih "remek dela" tzv. "kultnih režisera". Za Avatar 2 čekam divx. Odoh da gledam Kin-Dza-Dza.

Edited by Filipenko
Link to comment

gledo i ja, otvorenog srca, cinik nikad nisam bio a sebi necu priznati kada to postanem. film je neverovatno siromasan, da ne kazem govno. tragicno dvodimenzionalno. i od distrikta 9 dosta slabije.neam problema sa kradjama jer je pravilo da veliki autori kradu, a bogami ni sa kliseima ukoliko se nalaze u slozenim odnosima, ali ovaj film je prosto skandalozno lose napisan i vodjen. ne znam dal tome kumuje ta 3d zajebavancija il ne, ako jeste, onda je dzabe jer zauzvrat pruza nesto izmedju malo i nista - niko se od toga najezio nije. avatar moze da se brani samo potezanjem alegorizovanog drustvenog komentara il slicnog interdisciplinarnog bullshita ( ili jos perverznijih promisljanja o kameronovoj metapoziciji u americkom filmu). ko je otiso po (estetsko) uzbudjenje, majstorsko pripovedanje (ili bilo kakvo pripovedanje, u filmu jedne sinkope nema, o ritmu je smesno i govoriti), slozenost i zacudnost prvog i drugog kontakta (ako ljudi vec jesu karikature i naturalisticki su prikazani u filmu, koj kurac su i pandorci karikature? posle ja cinik!), cistotu emocije i genijalnost klinackog lozenja, taj u avataru nema sta da trazi. i da, da sve bude jos pederskije: cela ta panteisticka idila postoji samo u marincevom snu, lucidnom doduse.u bioskopu je bio i vlajcic, njemu se film svido, kao i mojoj sestri.

Edited by fancy claps
Link to comment
Evo me.Tja, mogao bih da potrošim ko zna koliko vremena pričajući o pokradenom svetu i regionima World of Warcraft-a, hindu i vudu fazonima, tribalima koji uzmiču pred najgorim što civilizacija ima da ponudi, likovima koji su preneseni iz DotA-e, tajmingu sa ekologijom, krađi svega i svačega iz svih mogućih filmova, serija i igara, anobtejnijuma :lol: i svemoćnim kapitalistima, jahanju zmajića, Lord of the Rings glupostima, samitu u Kopenhagenu, podizanja "nivoa ekološke svesti" (tj. žmurenja pred nastojanjima vlada da počnu da oporezuju vazduh u zavisnosti od njegovog kvaliteta) i tako dalje, mogu da nabrajam do prekosutra...Čemu?Sve u svemu, bolje da su koristili Starcraft nego World of Warcraft kao podlogu filma. Imali bi bolju priču.Puno toga će zavisiti od vašeg stava prema određenim pitanjima, kao što su ekologija, cena za napredak civilizacije i slično. Jednostavno, ne očekujte puno. Da je Kameron hteo da pošalje neku jasnu poruku, napravio bi ovaj isti film sa ljudima. Ne vidim zašto se moralo ići 5 godina, 9 meseci i 24 dana pri brzini svetlosti daleko od planete Zemlje da se napravi nešto što je sve postojalo ovde, i što postoji i dalje. Film je za one koji vole efekte. Ja ću ga zaboraviti do prekosutra. Žali Bože 2h 42min. Ali, barem nisam zaspao, kao kod nekih drugih "remek dela" tzv. "kultnih režisera". Za Avatar 2 čekam divx. Odoh da gledam Kin-Dza-Dza.
Tako mlad, a tako star... :(
Link to comment

Ne znam, očigledno smo ovaj film svi gledali sa različitim očekivanjima. Ja recimo od Kamerona ne očekujem nikakvu "dubinu", "jaku poruku", "višedimenzionalnu priču"... Očekujem dinamičan i zanimljiv vizuelni spektakl, ako uz to uleti i kakva-takva porukica - puna kapa. A to sam u Avataru dobio za sve pare.

Link to comment
Ja sam baš stekao drugačiji utisak pa me interesuje zašto to misliš.
ma ne mislim, misim, misim, vise osecam, misim mogu ja, moze svako! da nabaca(m) scene iz terminatora isto tako pa je T!o opet veliki film. prosto, u stomaku (niz kicmu do repa) nista od estetskih leptira, pandoraca i zmajeva nisam osetio dok sam gledo i isotvremeno razmisljo o avey tareu. NE ZNAM!to je ko da si me pito sta je sustina sveta ili zasto je knjiga lose napisana, otkud znam, to je umetnos, vise od figura, scenografije, strukture, slike, zvuka, mirisa i hiljade tananih vezica i podvezica! ne znam. kad bi uspeo da napisem zasto je lose napisan, onda posle te recenice svaki film bi bio redundantan, presto bi da bude umetnos. nisam nista osetio i zato pisem, brzo, brzo EKSPRESIVNO! (kao IMpresija!) na forumu, i zato pisem sto kaze ovaj ko shimpr, misim kad bih posto previse racionalan (ili sumanuto pozitivisticki nastrojen) piso bik ko drug kim ili buck il tako nesto. ali ne mogu umetnicko delo da rastavljam na delove koji bi se po nekoj matematickoj/hemijskoj zakonitosti opet slagali u celinu.jbmliga, mozda zato sto pokahontas traje znacajno krace dok po funkcijama vezama i podvezicama nije nista siromasnija od avey tarea! ne znam! eto, te deonice sa otkrivanjima i privlacenjima su mi dosadne, amagikne! inicijacije nisu uzbudljive! svetovi ne samo razdvojeni nego potpuno nepovezani! otkudznam, mogo bi da smislim nekoliko lepih recenica danas, i zvucale bi lepse i istinitije, ali ona opet ne bi menjale film, misim, moj stomak nije prepozno fine prelaze i odsjaje, onda ni mozak nije reagovo, pa moram da kenjem po grubim savovima, koji su, btw, veliki kvalitet u kameronovim filmovima koje VOLIM! iskreno, osto sam skandalozno nezainteresovan tokom filma pa sam iz ljubomore prema ovima koji su u njemu uzivali napiso da je film skandalozno lose napisan.sto kaze idioteque, njemu je bio uzbudljiv i dinamican spektakl, meni nije, a da jeste sigurno bih prico o 6 dimenzija dubokoj umetnosti... cak i da sam ga gledo u 2d.i onom trecem da odgovorim. shimpr je beskrajno duhovit i ta duhovitost je veoma jasno kanalisana. moji postovi su fundamentalno drugaciji!aj sad neko da mi objasni zasto TIDELAND nije masterpis (a posle toga i najbolji film decenije)? Edited by fancy claps
Link to comment

Gledao u Rodi za 350 dinara. Nikad ranije nisam gledao film u 3D, pa sam u prvih 15-20 minuta svako malo ispuštao wowWOWwow. Posle sam se smirio, sve dok jedna bomba nije poletela pravo u mene, pa sam morao da se sagnem da je izbegnem :DIzašao oduševljen. Priča sasvim prosečna, ali ugođaj tokom gledanja, vizuelna lepota predela do sada neviđeni i nedoživljeni. Podsetilo me malo na Svet se kaže šuma, a još više na priču kojoj nisam mogao da se setim imena, pa izguglah: Prostranija od carstva i mnogo sporija ("Vaster Than Empires and More Slow").

Koliko se sećam, kod Legvinove je tu reč o nepreglednim prostranstvima trave, koja je svesna i povezana na planetarnom nivou.

Gledao bih nastavak, o da. Gledao bih ponovo i ovo od sinoć, bez razmišljanja. Samo da još malo uživam u onoj šumi...

Link to comment

pa...mozda sam malo duzan da objasnim ljudima odakle 'dolazim' kada je u pitanju avatar.ja jednostavno volim leigh brackett & e.r.burroughs planetary romance novele sa svim prilicno jednodimenzionalnim kolonijalnim zapletima (ili anti-kolonijalnim kod brackettove). takodje volim estetiku space fantasy zanra kasnih dvadesetih i ranih tridesetih godina proslog veka (norocito u stripu - hvala ti alex raymonde) koju je sada kameron osvezio i osavremenio. tu se drzim vec citiranog vise puta cestertonovog aforizma da je petparacka knjizevnost privilegija klase. verovatno isto verujem i za film. nema kod kamerona niceg novog sto do sada kod njega nismo videli: b-film u a izdanju. 'novi holivud' nikada nije ni bio nista vise.mali rant: meni mozda utoliko smeta sto danasnja petparacka knjizevnost i filmska umetnost konacno sustizu 'visoku umetnost'. na primer, eli roth ide tamo gde je vec bio haneke pre deset godina samo ne promisljajuci vezu izmedju medija i prikazanog nasilja vec uzivajuci u samodovoljnom infantilnom nihilizmu. tu nema ili gotovo da nema cak ni iskupljujuce moci nasilja koja je dominirala zanrovskim filmom 70 i 80 godina proslog veka. imajuci to na umu kada vidim jednostavan, dobro isprican, b-film sa srcem na pravom mestu i uz to majstorski umotan u a oblandu ja eto jednostavno poludim od srece.dakle avatar je kameronov film sa svim plusevim i minusima koje to povlaci. da likovi su pojednostavljeni do ivice karikaturalnosti ali da li bi mozda zeleli neku splacinu tipa povrsnog psihologiziranja u poslednjem batmenu? ko sto zizek rece za 'dark knight returns' to je film o coveku koji se oblaci kao sismis i da li zaista zelimo da ulazimo u njegovu dalju karakterizaciju? ovo je film o ljudima u svetu gde zive 3 metra visoki plavokozni vanzemaljci a ne solaris (hvala bogu!). ritam filma je odlican (ovo je film od 3 sata ne zaboravite to i samo uporedite sa drugim batmenom), efekti rade bez stucanja i kameron pise dijaloge radnika i vojnika i dalje odlicno. panteizma nema posto nema ni religije u ovom filmu. postoji samo cista nauka bas kao sto je i sigurni objasnila.sta vam jos treba? sve ostalo je stvar vec nekih licnih preferenci i stelovanja. ovaj film jednostavno isporucuje ono sto vam je obecao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...