Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

Pa Nevski i jeste propagandni film. Kad bi se iz tvojih poruka obrisali citati i reference, ostalo bi govno na sred ulice. Ne znam da li sam ikad na forumima citao gusce retke proseravanja. Tvrdnja da je Avatar B film mora da je najteza idiotarija koju je ovaj pdf morao da istrpi.
nije samo propagandni film a cela tajna 'novog holivuda' (ciji je i kameron deo) je b film u a pakovanju. kao na primer indiana jones kog sam ponovo pre neki dan sa zadovoljstvom gledao.sto se mog proseravanja tice a ti lepo na ignore. nije neki problem i zato su ga ljudi i uveli. eto na primer ja cu ga rado primeniti na tebi. bye!
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

hoste, ako nekome treba blanko da verujes kada je u pitanju avatar, onda je to ovde kim - svakako razume to o cemu pise....samo da ponovim, kameron je bog, bio i ostao - mada mu politicke okolnosti sa ovim filmom nisu isle na ruku. imam utisak da je - s obzirom da je film u svom kljucnom produkcionom periodu radjen za doba dva mandata GWB - cameron pripremao revolucionarni prevrat u americi na postulatima avatara, ali su se desila dva sranja, prvo je obama pobedio, a onda je bas u vreme premijere obnovio ljudstvo u avganistanu. znaci, mucak - ali nema veze, lepo je videti da ima neko ko brine da najbolje od holivuda ostaje planetarna avangarda kao sto je oduvek i bilo.meni ovo inace jedan od najboljih vesterna koji sam gledao, i verovatno jedini koji (hronoloski) nakon dzeronima ima bilo kakvog smisla. zapravo sam iduci ka kolima nakon odgledanog filma samo mislio o tome sta znaci napraviti verovatno najgledaniji film u istoriju u kome indijanci pobedjuju kauboje, i kakvo bi to bilo masno uvaljivanje debele patke nakurcenoj amerikani da su rednecksi ostali na vlasti, a onda me je strecnulo nesto. damn it, pa indijance je ipak u pobedu vodio beli covek. nema veze sto je postao njihov, da nije bilo njega, svi do jednog bi bili spaljeni napalmom zajedno sa njihovom pandorom.... i to je upravo taj konacni kameronov politicki kukavicluk koji nisam ocekivao od muskarca koji je ipak napravio najveci zenski film svih vremena.... jbga, ili se ostarilo ili se u scenariju republikanske administracije ostavljala ideoloska odstupnica u svom tom moru subverzije, a onda sa rezultatima izbora bilo prekasno da se cela ova CGI pizdarija prepakuje u nesto sto ce biti primereno novom trenutku.... ipak ne mogu da ga nazovem jajarom posto je covek uprkos tome i dalje jedini razlog zbog kog holivud zasluzuje da zivi (gde da fuck je verhoven?)....a inace ako se apstrahuje produkciona a prihvati ideoloska definicija, avatar je B film na kvadrat. B klasik na 3D steroidima.PS. sto se tice "zelene" note u filmu, kameron je tu za kalifornijske standarde debelo zakasnio, ali ono gde ce film raditi na tom planu su teritorije i kontinenti koje trenutno imaju terminalni nedostatak ekoloske svesti. neka poludizelasica iza mene u bioskopu je sa "jebote, kako je ovo pametno" prokomentarisala recenicu u filmu gde se pominje da se "energija samo pozajmljuje i mora vratiti natrag tako da je i drugi imaju".... mozda ce u zarkovu sutra biti par sijalica manje upaljenih....:)

Edited by gazza1
Link to comment

 

...gomila uvreda i gluposti...
vrlo lep nacin da se razgovara s nekim. ides mi na ignore, mislim da cu poceti da koristim tu meru. Edited by vasudeva418
Link to comment

@gazza: dislocirani junak/zemljanin kao predvodnik vanzemaljcima koji ga usvajaju kao svog je jedna od konstanti planetary romance subzanra. naravno to nikako ne osporava tvoje citanje avatar kao vesterna (da ne kazem 'kaubojac') ali meni licno je bio uzitak da gledam majstorski modernizovan i prenet na veliko platno jedan gotovo zaboravljeni podzanr koji ja licno veoma volim. inace evo dve table paul popeovog stripa 'strange adventures' koje su dobar predstavnik nekog ogranicenog rivajvala ovog subzanra koji traje poslednjih godinu-dve i dobar pokazatelj odakle kameron u ovom slucaju 'dolazi' (uz mnogo manje cistih pulp elemenata). 3556523191_54b3818c27_o.jpgi malo vise o adam strangeu ako nekog interesujehttp://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Strange@vasudeva: jebiga kapiram da znam da budem naporan. trenutno sam besposlen a kultura mi je nekako i posao pa eto se sada ovde na vama istresam. moje izvinjenje svima koje sam smorio ali ne mogu da obecam de necu nastaviti :)

Edited by kim_philby
Link to comment
hoste, ako nekome treba blanko da verujes kada je u pitanju avatar, onda je to ovde kim - svakako razume to o cemu pise....samo da ponovim, kameron je bog, bio i ostao - mada mu politicke okolnosti sa ovim filmom nisu isle na ruku. imam utisak da je - s obzirom da je film u svom kljucnom produkcionom periodu radjen za doba dva mandata GWB - cameron pripremao revolucionarni prevrat u americi na postulatima avatara, ali su se desila dva sranja, prvo je obama pobedio, a onda je bas u vreme premijere obnovio ljudstvo u avganistanu. znaci, mucak - ali nema veze, lepo je videti da ima neko ko brine da najbolje od holivuda ostaje planetarna avangarda kao sto je oduvek i bilo.meni ovo inace jedan od najboljih vesterna koji sam gledao, i verovatno jedini koji (hronoloski) nakon dzeronima ima bilo kakvog smisla. zapravo sam iduci ka kolima nakon odgledanog filma samo mislio o tome sta znaci napraviti verovatno najgledaniji film u istoriju u kome indijanci pobedjuju kauboje, i kakvo bi to bilo masno uvaljivanje debele patke nakurcenoj amerikani da su rednecksi ostali na vlasti, a onda me je strecnulo nesto. damn it, pa indijance je ipak u pobedu vodio beli covek. nema veze sto je postao njihov, da nije bilo njega, svi do jednog bi bili spaljeni napalmom zajedno sa njihovom pandorom.... i to je upravo taj konacni kameronov politicki kukavicluk koji nisam ocekivao od muskarca koji je ipak napravio najveci zenski film svih vremena.... jbga, ili se ostarilo ili se u scenariju republikanske administracije ostavljala ideoloska odstupnica u svom tom moru subverzije, a onda sa rezultatima izbora bilo prekasno da se cela ova CGI pizdarija prepakuje u nesto sto ce biti primereno novom trenutku.... ipak ne mogu da ga nazovem jajarom posto je covek uprkos tome i dalje jedini razlog zbog kog holivud zasluzuje da zivi (gde da fuck je verhoven?)....a inace ako se apstrahuje produkciona a prihvati ideoloska definicija, avatar je B film na kvadrat. B klasik na 3D steroidima.PS. sto se tice "zelene" note u filmu, kameron je tu za kalifornijske standarde debelo zakasnio, ali ono gde ce film raditi na tom planu su teritorije i kontinenti koje trenutno imaju terminalni nedostatak ekoloske svesti. neka poludizelasica iza mene u bioskopu je sa "jebote, kako je ovo pametno" prokomentarisala recenicu u filmu gde se pominje da se "energija samo pozajmljuje i mora vratiti natrag tako da je i drugi imaju".... mozda ce u zarkovu sutra biti par sijalica manje upaljenih....:)
bas si me dobro zabavio i nasmejao ovim 'revolucionarnio prevratom', mislim da se W usro od srece sto avatar nije izasao za njegovog mandata i najebo mu se keve. tako to na zalost biva kada se zivi u Srbiji pa cak i ovaj Cameronov 3d prdez izgleda kao planetarni orkan, bauk koji se siri Amerikom.kao sto sam vec vise puta konstatovao, malogradjanski diskurs koji bljesti iz svakog tvog posta je vec potpuno oslepeo.
Link to comment

 neverovatno je da iz neprijatelja "Avatara" (ne znam koju drugu rec da upotrebim, posto je ovo izaslo iz okvira polemike o filmu) izbija nesto sto vec mogu nazvati patoloskom mrznjom.u cemu je vas problem? ok, ne volite film. ne morate da licno vredjate one koji ga vole.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Da ne govorim sto (po obicaju) nema mesta za one sa umerenim stavom. Ne, mora da se bira izmedju fasizma i komunizma, a onima koji nece metak u celo... Otprilike. Jebes forum.

Link to comment
neverovatno je da iz neprijatelja "Avatara" (ne znam koju drugu rec da upotrebim, posto je ovo izaslo iz okvira polemike o filmu) izbija nesto sto vec mogu nazvati patoloskom mrznjom.u cemu je vas problem? ok, ne volite film. ne morate da licno vredjate one koji ga vole.
ma nemoj, a gde je to 'licna uvreda' u mom postu?edit:samo da dodam, ne poricem da zaista mrzim filmove kao sto je Avatar. Edited by 3opge
Link to comment

i oni su vredjali nas, i to preventivno, u 1. postu, a posle glume neku toleranciju. mi bar znamo ko su nam neprijatelji pa ih napadamo direktno. (edit - misim i da je nasa pozicija zdravija, onako ontoloski, mi bar napadamo konkretne textove i opuse, oni na nas unapred i nanevidjeno diskvalifikuju odnosno lepe etikete (cinizam ovoono).)(al sto kazu hegel, nije bitno na cijoj si strani, vazan je!) HYPE!( bghosk se ne racuna, nije gledo filma.)

Edited by fancy claps
Link to comment
ma nemoj, a gde je to 'licna uvreda' u mom postu?
ma da, ovo je vrlo fina primedba koja ne vredja zivotnu poziciju drugog forumasa i drzi se limita rasprave o filmu. daj, nismo deca.a iako ne znam kako se moze neki film mrzeti, nemam problem sa time. bilo bi samo lepo da, u interesu polemike, ne mesamo i ad hominem argumente u pricu.
kao sto sam vec vise puta konstatovao, malogradjanski diskurs™ koji bljesti iz svakog tvog posta je vec potpuno oslepeo.

Edited by vasudeva418
Link to comment
 neverovatno je da iz neprijatelja "Avatara" (ne znam koju drugu rec da upotrebim, posto je ovo izaslo iz okvira polemike o filmu) izbija nesto sto vec mogu nazvati patoloskom mrznjom.u cemu je vas problem? ok, ne volite film. ne morate da licno vredjate one koji ga vole.
meni je nesto drugo tu neverovatno a to je ta potreba da se bude neprevaren po svaku cenu. da nikako ne budes naivan. meni je taj cinizam posebna vrsta slepila koja se prodaje za zdrav razum.
Link to comment
ma da, ovo je vrlo fina primedba koja ne vredja zivotnu poziciju drugog forumasa i drzi se limita rasprave o filmu. daj, nismo deca.
kao sto sam vec vise puta konstatovao, malogradjanski diskurs™ koji bljesti iz svakog tvog posta je vec potpuno oslepeo.

kao sto si imao prilike da se uveris iz citiranog govorim o Gazzinom diskursu na ovom forumu, on me kao licnost ne zanima.
Link to comment

On je licnost koja pise na forumu, a ti ulazis u raspravu o svakom njegovom postu. To sa filmom veze nema. Pretpostavljam da ne podnosis coveka, ali kakve to veze ima sa Avatarom?

Link to comment

@kimmislim da je iskoriscena ikonografija tog subzanra na prvom mestu kao pakovanje - nisam siguran koliko on moze da nosi politicki prosede filma

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...