Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

kameron. intervju iz 2007. nabasao danas.

Q: How did you come up with this story?A:Well, my inspiration is every single science fiction book I read as a kid. And a few that weren't science fiction. The Edgar Rice Burroughs books, H. Rider Haggard — the manly, jungle adventure writers. I wanted to do an old fashioned jungle adventure, just set it on another planet, and play by those rules.Q:Your premise reminded me a lot of the Edgar Rice Burroughs John Carter, Warlord of Mars series.A: It's definitely got that feeling, and I wanted to capture that feeling, but updated. To be certain, I wanted a film that could encompass all my interests, from biology, technology, the environment — a whole host of passions. But I've always had a fondness for those kind of science fiction/adventure stories, the male warrior in an exotic, alien land, overcoming physical challenges and confronting the fears of difference. Do we conquer? Exploit? Integrate? Avatar explores those issues.
linak: http://www.ew.com/ew/article/0,,20007998,00.html
Link to comment

To je kao neka specijalana stolica, koja ima razne zvrcke, pokrece se i tako to. Nisam sedio na njoj, ali ono sto sam primetio je da kad sednes na nju onda ti vise noge. Nema sanse da bi izdrzao 2.5 sata da mi vise noge. Kad sam pitao ovog sto prodaje on mi je savetao da ne placam to, da je bez veze. A od nekih sam cuo da stolica u tom pomeranju zna i da se zaglavi u nekom neprirodnom polozaju.Da napomenem da to nije neka posebna sala, vec u okviru 3D sale imas na sredini sale(na najboljim mestima) te posebne stolice.

Edited by deeps
Link to comment
Šatro 3D video plus 3D prostor, tj. drmanje. U principu, sve je džaba kad je 3D video u Koloseju krš, treba ići u Rodu ako se to želi.
e hvala, bas sam hteo da te pitam zasto forsiras rodu umesto koloseja, svejedno rutinski sam poduvao veceras za karte i u koloseju i u rodi (dobro tu sam mogao u 1. red, mozda je to prava stvar za 3D?) tako da mogu sada natenane da odaberem biskisnego jos jedno pitanje i necu vise da smaram, a kakav je fuckwood za 3d, jel gori od rode ili samo roda i nista drugo?
Link to comment

Svi bioskopi su gori od Rode, samo tamo 3D radi kako treba, kod ostalih se zamuti slika, što čini gledanje neprijatnim i negira super iskustvo koje daje 3D, jer stalno kukaš što je sve tamno :)

Link to comment

Cuh neverovatnu info da su na nekim cvikerima u koloseju crvena i plava stakla obrnuto postavljena, te da cvikeri funkcionisu tek kad ih okrenes naopako. :unsure:Ja nisam probao, pa nisam ni verovao kad sam cuo ali ozbiljni mi ljudi pricali. Ne bi me lagali.

Link to comment
nego jos jedno pitanje i necu vise da smaram, a kakav je fuckwood za 3d, jel gori od rode ili samo roda i nista drugo?
Ne znam kakav je tuck u poređenju sa rodom, ali u poređenju sa Ušćem same shit glede 3D-a, nikakve razlike nisam primetio (avatara u oba gledao), osim što je sedeti u ušću mnogo bolji trip, udobnija stolica, komotnija, više mesta za kolena, i sl.
Link to comment

3D efekti su zaista nesto izuzetno, ali prica je za mene razocaravajuce pojednostavljena (sto neko rece, nesto sto bi napisao kakav osmak, ako ne i neko napredniji iz 5. razreda). U svakom slucaju, bioskopski dozivljaj je dobar, ali nista ne ostaje kao hrana za um posle toga (sto je pretanko cak i kada su blokbasteri u pitanju.) Normalno, ljubitelji koelja i slicne pop-filozofije smatrace pricu dubokom, sto samo pokazuje da su producenti znali sta rade, tj. poznavali svoje trziste. Ali, cak i onda je moglo mnogo bolje (District 9 npr). S pozitivne strane, Sigurnijeva izgleda odlicno za svoje godine.

Link to comment
Cuh neverovatnu info da su na nekim cvikerima u koloseju crvena i plava stakla obrnuto postavljena, te da cvikeri funkcionisu tek kad ih okrenes naopako. :unsure:Ja nisam probao, pa nisam ni verovao kad sam cuo ali ozbiljni mi ljudi pricali. Ne bi me lagali.
shta znachi naopako kada su u pitanju kartonski cvikeri?jesu li ?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...