Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

pa da i ja sam gore dosta pokvareno pomenuo emilia salgarija autora koji je prema priznanju oficijalnih biografa vise uticao na cegevaru nego karl marks. mislim nekima ce se ovde od doticnog dici kosa na glavi ali ko im je kriv.
Kao i veoma cesto, moram da priznam da ne znam o cemu pricas, a sve vise mi se cini da to ne znas ni ti (ali to lepo radis). Kakve veze imaju cegecvarci koje pominjes sa milijarderom Karpenterom?
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

Zasto? Hocu reci, sta ako mu je poruka netacna? Kao sto je - moze biti - poruka iz An Inconvenient Truth? I na kraju, da li to znaci da si za ideoloski angazovan film, neku varijantu socrealizma? (Sad se to zove "drustvena odgovornost", ali to je to).Meni scena u kojoj tip (koga igra onaj sto je igrao gostujuceg mentola u Friends-ima) vrti ono parce minerala i kao misli na milijarde dolara otprilike sazetak svega sto je lose u filmu. Jeftini, jadni, agitprop. Samo je falio jedan morf face Dzordz Busha u simpanzu da utisak bude potpun. Mislim, i Michael Moore je (malcice) iznad tog nivoa.Ukratko, 3D efekti su veoma zabavni, kreacije mastovite, zmajevi & all that... i to dovoljno. Prica je glupa, maltuzijanski simpletonizam ...uzeti je za ozbiljno lakmus je papir koeljizma/algorizma. Sorry kim philby & beowle, to bi bila moja 2 centa
ja sam vidis tu scenu doziveo kao neku vrstu njegovog pilatovskog momenta. zna da radi nesto lose ali on vise ne kontrolise situaciju. meni je bas njegova uloga daleko zanimljivija od jednostavnog korporativnog burkovog zla u "tudjinima".inace ukoliko bi jednostavna moralnost kvalifikovala delo kao agitprop onda bi mogli isto reci i za "aleksandra nevskog" i za ekranizaciju tolkina.kolejo bas nije za manihejske podele. on je vise u fazonu da su svi dobri negde u dubini duse.
Link to comment
Sve ostalo je stvar ciste zabave i buducnosti filmske industrije. I kada smo vec kod iste, ne mogu a da se ne obradujem cinjenici da ce ovim tempom, najdalje za nekih 10-15 godina prestati 90% potreba za pravim glumcima...
oce kurac.sto se ritma o kojem Moca prica tice, nemojmo da se zajebavamo. ne postoji prozodika sfera i savrsen tempo - ili si nadrazen ili nisi. ritam je metafora. ja kaem da je ritam kurac, jer sam se posle odlicnog uvoda i one svetlece sume zesce smorio. ono smenjivanje drimlend - rijllajf mi je bilo potpuno neintresantno, ko da sam s prozora gledo beograd, u manje lucidnom stanju. znaci, kad se svetovi ne prelivaju, ja kazem da su losi akcenti, kad su scene upoznavanja sa svetom dosadne, ja kazem da su ravne, i sl. oukej. ritam je los. bghosk, recimo, voli filmove sa letecim ljudima i njemu je ritam bio savrsen.
Link to comment
Kao i veoma cesto, moram da priznam da ne znam o cemu pricas, a sve vise mi se cini da to ne znas ni ti (ali to lepo radis). Kakve veze imaju cegecvarci koje pominjes sa milijarderom Karpenterom?
emilio salgari ima. sandokan i tako to. salgarijeve knjige su bile bestseleri u juznoj americi i mladi che je procitao svih 62 komada. ocu da kazem, a verujem da se ti tu sa mnom kao fan tolkina i slazes, da ponekad naizgled jednostavna boy's own avanturisticka novela bazicne moralnosti moze da na nekoga ima veci uticaj nego braca karamazovi. sto je najlepse jedno drugo i ne iskljucuje. na kraju krajeva zivot je cesto jednostavniji no sto mi o njemu kao takvom mislimo.
Link to comment
ja sam vidis tu scenu doziveo kao neku vrstu njegovog pilatovskog momenta. zna da radi nesto lose ali on vise ne kontrolise situaciju. meni je bas njegova uloga daleko zanimljivija od jednostavnog korporativnog burkovog zla u "tudjinima".inace ukoliko bi jednostavna moralnost kvalifikovala delo kao agitprop onda bi mogli isto reci i za "aleksandra nevskog" i za ekranizaciju tolkina.kolejo bas nije za manihejske podele. on je vise u fazonu da su svi dobri negde u dubini duse.
Koelja sam pominjao kao repera za nivo price.Postoji razlika izmedju studije grabezi, kakvu je dao There Will Be Blood, i detinjaste karikature koju sam iznad opisao. Razlika je tolika da ne moze biti veca, a da se pritom ostane na Zemlji.Over & out.(I otidite, pogledajte 3D film, svakako... Kim Philbyja ne morate da citate... Poruka lurkerima).
Link to comment
Koelja sam pominjao kao repera za nivo price.Postoji razlika izmedju studije grabezi, kakvu je dao There Will Be Blood, i detinjaste karikature koju sam iznad opisao. Razlika je tolika da ne moze biti veca, a da se pritom ostane na Zemlji.Over & out.(I otidite, pogledajte 3D film, svakako... Kim Philbyja ne morate da citate... Poruka lurkerima).
there will be blood je mozda jedan od najboljih filmova protekle decenije. bas kao i avatar.
Link to comment

Dodacu, ipak, da je ovo pre svega bajka za decu u kojoj je dobro pobedilo zlo. Nije u pitanju studija grabezi. Lepo je da deca mrze ohole licimure i milijardere i njihove placenike, i da navijaju za plave hipi planete. Postace cinicna kasnije, ima vremena.

Link to comment
there will be blood je mozda jedan od najboljih filmova protekle decenije. bas kao i avatar.
slazem se za TWBB dok je avatar mozda najgori film decenije.
Link to comment
Pa Nevski i jeste propagandni film. Kad bi se iz tvojih poruka obrisali citati i reference, ostalo bi govno na sred ulice. Ne znam da li sam ikad na forumima citao gusce retke proseravanja. Tvrdnja da je Avatar B film mora da je najteza idiotarija koju je ovaj pdf morao da istrpi.
postoji i tvrdnja da je najgori film decenije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...