Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

On je licnost koja pise na forumu, a ti ulazis u raspravu o svakom njegovom postu. To sa filmom veze nema. Pretpostavljam da ne podnosis coveka, ali kakve to veze ima sa Avatarom?
sada vec debelo lazes i ocekujem izvinjenje, ja ne ulazim u raspravu o svakom njegovom postu, izvoli prosetaj po forumu.
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

 nesporazum, izvini ako sam bio nejasan. ulazis u raspravu ovdemalogradjanski diskurs™ koji bljesti iz svakog tvog posta

Edited by vasudeva418
Link to comment

ovaj topik je bio pristojno mesto do pre sat-dva. ja stvarno ne kapiram zasto su odjednom zaredjali ad hominem napadi ali tome svakako nije mesto ovde. ko nekoga ne voli nek ga stavi na ignore ili tako nesto. na kraju krajeva, eno ga ziv i zdrav fight club pa tamo moze da se pickara do mile volje.

Link to comment

drugari, ja se stvarno ne bi fajtao sa zorgetom. prvo, ja sam odrastao u duhu uličnog ferpleja (u prevodu: nece tarzan na čitu). drugo, ipak je on moderator ovde, a ja vlas' postujem, makar i zalutalu. hvala na razumevanju.

Link to comment

 @zorge, i ostali drugari (osim bghosta, ono sto je napisao je prostakluk najnizeg reda) predlazem obustavu neprijateljstava do sutra. stekle su se licne antipatije i simpatije i ishitrene ocene, dzaba sada price. 

Edited by vasudeva418
Link to comment
@kimmislim da je iskoriscena ikonografija tog subzanra na prvom mestu kao pakovanje - nisam siguran koliko on moze da nosi politicki prosede filma
tacno ali ja kao povrsni modernista verujem da izmedju pakovanja i sadrzaja uvek postoji veza :) ali ti si u jednoj stvari zesce u pravu: ceo planetary romance zanr je nastao kao odgovor na protivrecnosti kolonijalizma. mars je obicno bio lose prikriveni kolonijalni posed i nista vise. ukoliko ti u navijima prepoznajes indijance to samo znaci da se na neki nacin ovim filmom ceo krug zatvorio.
Link to comment
a cela tajna 'novog holivuda' (ciji je i kameron deo) je b film u a pakovanju.
Nema potrebe oko tako nečeg praviti frku. Ceo novi holivud je izašao iz b fillma, mada odavno A produkciju vezujemo za finansijski apsekt.Primer bi možda dobar bio onaj komentar Rona Hauarda koliko mu je za veliku produkciju kao što je Willow koristilo iskustvo rada kod Kormana.Tako da je za industriju iznova izgrađenju na blokbasterima, ipak pomalo besmisleno podsećati da je "formalno" (u nedostatku bolje reči pod navodnike) to b-produkcija.Drugim rečima, jeste Kameron, kao i Spilberg i Lukas b-produkcija. Ali pre će biti da su to a-pare u b-pakovanju.Tako da danas reći b-produkcija za nekog ko trroši tolike milione na jedan film, to je smešno ukoliko se primarno ne bavimo time šta to znači. Edited by Ajant23
Link to comment
drugari, ja se stvarno ne bi fajtao sa zorgetom. prvo, ja sam odrastao u duhu uličnog ferpleja (u prevodu: nece tarzan na čitu). drugo, ipak je on moderator ovde, a ja vlas' postujem, makar i zalutalu. hvala na razumevanju.
ah, tako slatko ali sa skrivenom bodljicom, hahah
Link to comment
Nema potrebe oko tako nečeg praviti frku. Ceo novi holivud je izašao iz b fillma, mada odavno A produkciju vezujemo za finansijski apsekt.Primer bi možda dobar bio onaj komentar Rona Hauarda koliko mu je za veliku produkciju kao što je Willow koristilo iskustvo rada kod Kormana.Tako da je za industriju iznova izgrađenju na blokbasterima, ipak pomalo besmisleno podsećati da je "formalno" (u nedostatku bolje reči pod navodnike) to b-produkcija.Drugim rečima, jeste Kameron, kao i Spilberg i Lukas b-produkcija. Ali pre će biti da su to a-pare u b-pakovanju.Tako da danas reći b-produkcija za nekog ko trroši tolike milione na jedan film, to je smešno ukoliko se primarno ne bavimo time šta to znači.
naravno. evo da pojasnim: b 'prica' snimljena a 'parama'. recimo spilbergova inovacija jos od ralja (ekspolatacioni zaplet kojeg se korman ne bi postideo). Edited by kim_philby
Link to comment

pa to je koliko vidim gotovo unison komentar napolju - B movie for A moneyedit: jbga ne mogu se obrisati al videh ovo gore

Edited by gazza1
Link to comment
naravno. evo da pojasnim: b 'prica' snimljena a 'parama'. recimo spilbergova inovacija jos od ralja (ekspolatacioni zaplet kojeg se korman ne bi postideo).
dobro, a mozes li sada da mi objasnis sta je to 'b prica' i koji danasnji holivudski film nije 'b prica'?
Link to comment

Odgovorice Kim izvesno, ali i ja bih dodao svoja dva centa. Uzecu za primer "Hurt Locker" Ketrin Bigelou. Sto kaze jedan moj prijatelj, taj film je metafora o ljudskom stanju smestena u okruzenje rata. B postupak je uvek eksploatacija zanrovskih premisa, radi po sablonu, nekada lose, a ponekad veoma dobro. Da je "Hurt Locker" B film, bavio bi se uzbudljivim avanturama deminera, sa Irakom kao kulisom za pustolovinu.

Link to comment
dobro, a mozes li sada da mi objasnis sta je to 'b prica' i koji danasnji holivudski film nije 'b prica'?
there will be blood. public enemies. curious case of bred pitt. eto onako iz glave. ili mislis da to nisu holivudski filmovi?a sta je b prica? pa ne znam na primer ovaj rani kameron:http://www.imdb.com/title/tt0082910/nacelno ono sto je ranije bio sadrzaj rezervisan za drugi deo nekog double featura (cudoviste koje iskace iz grudnog kosa! dzinovska ajkula!) je od spilberga i kompanije postalo nesto sto nosi bioskopski program, ima velike budzete i siroko se distribuira... Edited by kim_philby
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...