Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

U takvudu nisu naplacivali. A za grickalice imas Ideu u podzemlju Usca pa tamo pazaris sta ti treba, metes u neku lepu kesicu i uzivas u ugodjaju. Ja radio sto puta ;)
Ma znam, to i radim, nego sam kasnio. :D
Onda dođite u Rodu, karta 400 dinara, naočare uzimaš i vraćaš na ulazu.
Pa i nije neka razlika u ceni u odnosu na 340+100(za naocare) da bi se cimao do tamo.
inace, u koloseju su 3d proekcije u expand 3d tehnologiji, a u rodi dolby 3d. ljudi kazu da je u rodi navodno svetlija slika, zivlje boje i jaci taj 3d trip nego u koloseju.
Posto sam prvi put gledao u 3D(zato sto je kod nas obicno ponuda u 3D nekih decijih filmova) ucinilo mi se da slika malo tamnija i kad podignem naocare slika je bila znatno svetlija(zamucena, ali svetlija). E sad bih trebao gledati u 2D da bih znao da li je to do naocara ili to tako treba. Jel to normalno?
Čak mi pada na pamet da se sitna riba samoorganizovala i rešila da uzme bonus za novu godinu.
Pise na sajtu, ali u pravu si, verovatno su to dodali specijalno za ovaj film.Nego, da li je neko platio i onih dodatnih 150 dinara za neke kerefeke na sedistima i ako moze da prenese utiske. Meni je prodavac iskreno savetovao da ne trosim pare na to, da su valjda ova obicna sedista udobnija, kaom ova su nesto izdignuta, tako nesto.I mali savet za Kolosej. Karte se mogu kupiti i tamo gde se prodaju oni slatkisi, pa ako je guzva(pred samu projekciju) kao sto je bilo prosli put kad sam bio, ne moras cekati u redu posto vecina ljudi ne zna da se i tu mogu kupiti karte.
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

Posto sam prvi put gledao u 3D(zato sto je kod nas obicno ponuda u 3D nekih decijih filmova) ucinilo mi se da slika malo tamnija i kad podignem naocare slika je bila znatno svetlija(zamucena, ali svetlija). E sad bih trebao gledati u 2D da bih znao da li je to do naocara ili to tako treba. Jel to normalno?
slika jeste mnogo svetla, zato su stakla na naocarima zatamljena. takodje je zamucena kada se gleda bez naocara, tj. izgleda kao senke koje se pojavljuju na tv programima kada je slab signal. kada se stave naocare sve bude ok. kapiram da bas te senke u kombinaciji sa naocarima daju slici dubinu, trecu dimenziju. u 2d-u slika mora da izgleda normalno... boje, osvetljenje, zamucenost (u protivnom ne bi moglo da se gleda, bolela bi glava :) ). nisam gledao avatar 3d u rodi, samo sam preneo ono sto sam procitao/cuo od ljudi koji su gledali u oba bioskopa. pretpostavljam da slika nije ista u rodi i u koloseju, jer su, pored toga sto je druga tehnologija (expand 3d vs dolby 3d), drugacije naocare.edit: iskopah sa harda journey to the center of the earth u 3d-u i obican, pa evo screenova za uporedbu. :)ruzaev.jpg2dmcyvm.jpg Edited by Lloyd Wyman
Link to comment
Čak mi pada na pamet da se sitna riba samoorganizovala i rešila da uzme bonus za novu godinu.
ha, ni ne znas koliko si u pravu.3d naocale i njihovo izdavanje su najnoviji pokusaj srpskih prikazivaca da nesto ucare a ne plate deo zarade distributerima. odnosno oni to onda ne vode kao deo prihoda od prodaje karate. ili barem tako ja kapiram situaciju.moguce je da je u pitanju i neka zvonkova perverzija da se deo prihoda sakrije od amera ali zasto bi to radio ni sam ne kapiram.
Link to comment

Odličan film, mada bi ugođaj sigurno bio još bolji da sam na vreme rezervisao bolja mesta. :)Što se tiče naočara, na sajtu Koloseja za Srbiju stoji sledeće:

** Za gledanje 3D filmova potrebne su Vam 3D naočare, za čije iznajmljivanje se doplaćuje 100 RSD. Plaćate ih i preuzimate na posebnom prodajnom mestu.http://www.kolosej.rs/bioskop/karte
Ovo je nedavno promenjeno. (Google cache - 11.12.2009.)2l8hv0n.png Edited by Conspirator
Link to comment

nikad ja to nisam uspeo da vidim. ni u politikinom zabavniku, ni svojevremeno jaws-3d, čak ni one net geo zajebancije što su imali na netu nedavno. samo mi se za momenat pojavi neki detalj koji izgleda ispred platna, i odmah nakon toga zamuti.

Link to comment

Ovo nema nikakve veze sa tim starim 3D tehnikama. ;)Ovde (u slučaju Avatara i nekih drugih novijih 3D naslova) postoje 2 projektora u bioskopu koji projektuju dve slike, a naočare od toga "prave 3D" sliku, gledali vi to jednim okom ili dva (ili tri, četiri ako imate :D ). :)Stari način je bio sa jednim projektorom koji je prikazivao jednu sliku, a mozak pomoću oba oka (pred kojima su obično bili crveni i zeleni filter) sastavljao 3D prikaz.Svakako da je nova tehnologija bolja, a Avatar je film gde se trenutno može videti njen trenutni maksimum mogućnosti i sva lepota.

Link to comment

gledo danas avatar.umalo nisam ridao u bijoskopu :isuse: .ooo lord!!!kameron je industrijalac ali pored toga...dobri su kao da ih je namestila rifenstalova plus okice britni spirs.priroda vs teknika.belci vs obojeni ili crvenokozci ili ljudi vs vanzemljaci.kad pita maniak na kraju kako se osecas sto si izdao ljudski rod a lik mu da po dupetu i pokupi ljubav pride. :Hail: a i sigurna nije za zanemariti!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...