Jump to content
IGNORED

Vegetarijanci


MarlaSinger

Recommended Posts

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    26

  • hattori

    21

  • MarlaSinger

    20

  • henrik larsson

    15

Kod vegetarijanaca postoje ljudi koji i inače ne vole mnogo da jedu, njima hrana doslovno služi da bi živeli, i oni su okej. Oni nikada ne nameću svoj sistem gastro-verovanja ostalom svetu, na putovanjima i u drugim sličnim situacijama ne zakeraju, ne postavljaju neke uslove, često pojedu i neko mesište samo da domaćinima ne bi pravili frku.
to nisu vegetarijanci.
Link to comment
Ukratko, biti s vegetarijancima jeste kao da zalutaš u nekom manastiru, dobiješ utočište i čanak klope, dobiješ ćeliju s posteljom od eksera i ćebetom od čohe, i budeš obasut samilosnim "tolerantnim" pogledima, ali samo čekaš da pobegneš.
brate, ovo ti nije tachno.
Ali, i od toga ima gore ...
ali ovo jeste. tj verovatno ^_^smaranje je svaka ekipa koja drugim ljudima govori sta da jedu. bile to pravoslavne sarmice ili uzvrishtani sokic od pshenichnih klica.ili ne jedu.bila to kokakola sa natrijum benzoatom ili najdomaciji domaci rahatluk na svetu.a smarachi zive pod gausovim zvoncetom, kao i svi... Edited by thermal bug
Link to comment
"Ne dirajte mi jabuku, ona mi je apple of my eye, ne mogu da se odlučim koje mi je de dete draže!"Kod vegetarijanaca postoje ljudi koji i inače ne vole mnogo da jedu, njima hrana doslovno služi da bi živeli, i oni su okej. Oni nikada ne nameću svoj sistem gastro-verovanja ostalom svetu, na putovanjima i u drugim sličnim situacijama ne zakeraju, ne postavljaju neke uslove, često pojedu i neko mesište samo da domaćinima ne bi pravili frku.Druga grupa je, međutim, gadna. Volim da citiram Diku Kajmaka koji je rekao da oni koji stalno ponavljaju poslovicu i jedenju da bi se živelo a ne obrnuto, "u stvari ne umeju ni da žive a kamoli da jedu".Ova druga grupe vegetarijanaca je opsednuta hranom. Kao preživari. Stalno žvaću a to nije seksi. Stalno misle šta će da kuvaju.(Makrobitičari su od takve fele. To je robovanje a ne zdrav stil života.)Mesojedi su tu u boljoj situaciji, požderu šniclu pa navale na keks, to jest seks, bang bang, a onda dremka.Sada će neko da potegne nutricionističku teoriju da su vegetarijanci izdržljiviji "na tom polju", ali je Truman Kapot u onoj svojoj knjizi koja ga je koštala karijere lepo opisao šta je u stvari afrodizijak i da to nema veze s vegetarijanstvom.Da zaključim ovo što sam započeo, druga grupa vegetarijanaca je vazda gladna, i robuje jelovniku. Tu nervozu i opsednutost leče propovedničkim radom usmerenim prema bližnjima.Ajurvedski kuvari su takođe dobar primer dobre ideologije (oni uvek umeju da objasne zašto nije greh poseći žito a jeste ubiti pticu), večite gladi i jelovnika za koji je potrebno da dan traje 72 sata, ali i utopisjko-socijalsitičkih ideja, te promiskuitetnog keksa svake vrste (hipijevsko mazanje buterom, negiranje radnih navika i privatne svojine...).Ukratko, biti s vegetarijancima jeste kao da zalutaš u nekom manastiru, dobiješ utočište i čanak klope, dobiješ ćeliju s posteljom od eksera i ćebetom od čohe, i budeš obasut samilosnim "tolerantnim" pogledima, ali samo čekaš da pobegneš.Ali, i od toga ima gore ...
Ima u tome istine, ali...Postoje i dve sorte mesojeda. Prva grupa smatra da je vegetarijanstvo stvar licnog izbora, te u skladu sa time postuje izbor vegetarijanaca, a za sebe tvrdi da previse voli meso da bi ga se odrekla. Druga vrsta je pandan vegetarijanskim propovednicima, samo sto je, prema mom iskustvu, proporcionalno dosta veca. To su ljudi koji se ne smatraju dovoljno vrednovanim cinjenicom da su izabrali da jedu meso, pa imaju potrebu da veruju da izbora u stvari nema; da je za coveka biti omnivor jedina moguca, zdrava, moralna i normalna opcija. Oni se prepoznaju po tome sto se osecaju "prozvanim" u blizini vegetarijanaca - dovoljno im je da saznaju da neko u drustvu ne jede meso da bi prvo pitali za razlog, a onda agresivno i nicim izazvano krenuli u objasnjavanje zasto je to pogresno, u sumanuta poredjenja sisara sa biljkama, objasnjavanja prirodnog ili Bogom danom poretka sveta, pretnje anemijom, susenjem kicme i tome slicno. Tacno je da su vegetarijanci u proseku zagrizeniji od mesojeda i da cesce vole da se smatraju superiornima, ali, koliko se meni cini, oni u manjoj meri imaju tu tendenciju da spontano zapocinju raspravu o ispravnom nacinu ishrane sa neistomisljenicima, iz prostog razloga sto ih ima toliko malo da bi se i najzagrizeniji propovednik smorio ako bi morao da svakog dana objasnjava iste stvari skoro svim ljudima oko sebe. Mene ni jedan vegetarijanac nije kritikovao zato sto jedem ribu, niti sam ikada prisutvovao samoinicijativnom ubedjivanju mesojeda od strane vegetarijanaca; sa druge strane barem svaki treci mesojed (u Srbiji skoro svaki) koga poznajem je barem jednom osetio poriv da mi "objasni" zasto je okej jesti meso, iako ih nista nisam pitao, niti marim za tu vrstu diskusije (jer znam da nicemu ne sluzi i da ce samo da me iznerviraju budalastim opstim mestima). Edited by Radagast
Link to comment
smaranje je svaka ekipa koja drugim ljudima govori sta da jedu.
o date je smaranje i kad se meni čudom iščuđavaju kako mogu da jedem palačinke sa sladoledom i šlagom jer tu ima toliko šećera i kalorija i ovoga i onoga <_<
Prva grupa smatra da je vegetarijanstvo stvar licnog izbora, te u skladu sa time postuje izbor vegetarijanaca, a za sebe tvrdi da previse voli meso da bi ga se odrekla.
Ta sam.A samo protiv agresivnih vegetarijanaca imam nešto protiv.Kao i protiv agresivnih anti-kalorista, i bilo kojih drugih.Pa i agresivnih mesoždera.Jedino što ja nekako imam utisak da je mnogo više agresivnih vegetarijanaca i anti-kalorista/zdravojedaca koji pričaju kako je njihovo moralno/zdravo/šta već i kako ja samo mogu, nego agresivnih mesoždera koji napadaju vegetarijance.No mož biti i da je takva raspodela u mom okruženju, ali ne nužno generalna.
Link to comment
otkud znas sta je darling pisala kad ti je ona na ignore :D
Tapatalk na zalost prikazuje i ignore postove, ne moze da se ne vidi, kao i ovaj tvoj na koji odgovaram...Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Link to comment
Jedino što ja nekako imam utisak da je mnogo više agresivnih vegetarijanaca i anti-kalorista/zdravojedaca koji pričaju kako je njihovo moralno/zdravo/šta već i kako ja samo mogu, nego agresivnih mesoždera koji napadaju vegetarijance.
Mislim da ti je pogresna definicija agresivnih vegetarijanaca: nisu agresivni oni koji misle da samo oni znaju sta je ispravno i da su samo oni moralni, agresivni su oni koji bez povoda i zelje sa tvoje strane krecu da te u to ubedjuju. Verujem da vegetarijaca ima premalo da bi se spontano u to upustali: em bi bilo zamorno ponavljati iste argumente svim novim poznanicima, em su u drustvu obicno u manjini, a nije bas prijatno biti sam protiv grupe kolega, prijatelja ili poznanika. Ali mozda ti se bas zadesilo da u okruzenju imas nekoliko agresivnih primeraka.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...