Jump to content
IGNORED

Vegetarijanci


MarlaSinger

Recommended Posts

Verovatno nije. Imamo 4 očnjaka.Ali, kada pogledamo opšte poznate i lako proverljive razlike između sisara mesojeda i čoveka (nekoliko puta kraći probavni trakt, nekoliko puta više želudačne kiseline, svi zubi očnjaci), dođe se na to da smo prirodno predodređeni na vrlo malo mesa. Mislim, ako procenjujemo prema količini odgovarajućih zuba, čini mi se da je nekako zdravije odreći se tih desetak posto potreba nego nagurati ih na 90%.Takođe, ako je tolika drama gledati porađanje vegetarijankinje™, kako li tek izgleda sveže izašlo dete porodilje koja se u 90% slučajeva hrani mesom u vidu brze hrane, pije kilo nečeg gaziranog dnevno i puši paklu. A znam poprilično takvih ženskih osoba.
Ti govoriš o dvema krajnostima, a ja razmišljam o uravnoteženoj ishrani koja uključuje skromnu količinu mesa spremljenu na neki od prihvatljivih načina.@HattoriDobro, bitan je I C vit. :D al mnogo bitnije je struktura biljnog gvozdja koju naš digestivni trakt dozivljava kao tudj.I *ebalo vas vegetarijanstvo i mene kad se zapljunoh na temi, ja bi sad morala da sam u REM fazi...
Link to comment
  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    26

  • hattori

    21

  • MarlaSinger

    20

  • henrik larsson

    15

Ti govoriš o dvema krajnostima, a ja razmišljam o uravnoteženoj ishrani koja uključuje skromnu količinu mesa spremljenu na neki od prihvatljivih načina.@HattoriDobro, bitan je I C vit. :D al mnogo bitnije je struktura biljnog gvozdja koju naš digestivni trakt dozivljava kao tudj.I *ebalo vas vegetarijanstvo i mene kad se zapljunoh na temi, ja bi sad morala da sam u REM fazi...
i sad naravno sledi pitanje koja bi to bila skromna kolicina mesa i sta su to prihvatljivi nacini?al ajde, bezi spavati.:Dpsuf, a i ovo dozivljavanje biljnog gvozdja kao tudjeg...vrlo nespretno sroceno.:D
Link to comment
Ti govoriš o dvema krajnostima, a ja razmišljam o uravnoteženoj ishrani koja uključuje skromnu količinu mesa spremljenu na neki od prihvatljivih načina.
Pa ne, samo pokušavam da razmišljam logički. Pošto ispada da je optimum mesa u ishrani dosta ispod 50%, baš me zanima kako izgleda porađati onaj drugi ekstrem, ako je prvi tako neprijatan i naporan.Btw, imao sam ja skoro godinu dana vegetarijanske avanture, sredinom devedesetih, i osećao sam se baš onako kako Hattori kaže. Al jbg, volim da žderem mesište tu i tamo, pa je stoka u meni pobedila racijo.
Link to comment

ja ukus spanacha ne podnosim... al ga guram svezog, i samo svezog medz svako jelo... kuvano, u sendvicu, slanoj piti, salati, gde god... tako mu ne osetim ukus, a jedem ga svaki dan.....

Link to comment
Pa ne, samo pokušavam da razmišljam logički. Pošto ispada da je optimum mesa u ishrani dosta ispod 50%, baš me zanima kako izgleda porađati onaj drugi ekstrem, ako je prvi tako neprijatan i naporan.
"Pola hrane sa grane", govorio je pok. prof. Dušan Stanković (predratni profesor, ali od pre onog rata, II sv. - poživeo veoma dugo, pa sam i ja imao prilike da ga upoznam). To je formula zdravlja, govorio je on. A onda bi dodao, "ali je to naš narod promenio u pola hrane sa ražnja".
Link to comment
Pa dobro™, pola sa grane, pola sa ražnja. Jabuku u usta svinji, pa na granu ražanj od grane.
:lol: Pa da, samo kapiram da "pola hrane sa grane" znači da oko pola hrane treba da je sveže voće i povrće (netom ubrato, jel'da)... Plus naravno i ono što je prerađeno na razne načine, počev od hleba. Tek na kraju ostane malo za ražanj. Mada, treba napomenuti i radi kompletne informisanosti da je moguće veoma nezdravo se hraniti i bez mesa (pre svega tu mislim na upotrebu 1 kilotona soli po glavi stanovnika, a i neke druge preterizme).
Link to comment
"Pola hrane sa grane", govorio je pok. prof. Dušan Stanković (predratni profesor, ali od pre onog rata, II sv. - poživeo veoma dugo, pa sam i ja imao prilike da ga upoznam). To je formula zdravlja, govorio je on. A onda bi dodao, "ali je to naš narod promenio u pola hrane sa ražnja".
Prvoborac cool.gif
Link to comment
:lol: Pa da, samo kapiram da "pola hrane sa grane" znači da oko pola hrane treba da je sveže voće i povrće (netom ubrato, jel'da)... Plus naravno i ono što je prerađeno na razne načine, počev od hleba. Tek na kraju ostane malo za ražanj. Mada, treba napomenuti i radi kompletne informisanosti da je moguće veoma nezdravo se hraniti i bez mesa (pre svega tu mislim na upotrebu 1 kilotona soli po glavi stanovnika, a i neke druge preterizme).
Pa naravno, ako se hraniš samo testom, pecivima, majonezom i mlečnim prerađevinama.I da, to krkanje svežim voćem i povrćem mi je davalo sjajne rezultate generalno, šteta je što sam stoka pa toga ne mogu da se pridržavam redovnije.
Link to comment

Ja bih nekada na poslu onu donju duplu fioku napunio do vrha jabukama, mandarinama, pomorandžama i slično, mirisalo je božanski i nikad nisam bio gladan. Skroz sam lud što to ne radim i dalje...

Link to comment
Čemu tuga, čemu jad? Ako voliš da piješ pij čoveče. Nema smisla štedeti se.
Nije to bas tako jednostavno. Evo ja, na primer, volim keks, ne štedim se. I opet nista - ono - jednom-dvaput mesecno...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...