Jump to content
IGNORED

Vegetarijanci


MarlaSinger

Recommended Posts

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    26

  • hattori

    21

  • MarlaSinger

    20

  • henrik larsson

    15

probala sam paštetu od povrća, linija alnatura iz DM-a, veganska, odlična. u sastavu kažu pome, paprike, balancane, luk, bez aditiva...malo joj je boja prefluorecentna za moj ukus, ali ajde vjerujmo na deklaraciju. ,

Link to comment
probala sam paštetu od povrća, linija alnatura iz DM-a, veganska, odlična. u sastavu kažu pome, paprike, balancane, luk, bez aditiva...malo joj je boja prefluorecentna za moj ukus, ali ajde vjerujmo na deklaraciju. ,
ma bolje sami napravte kako volite.samelje se fino npr suncokret, posoli, pobiberi, izgnjeci se bela luka u malo maslinovog ulja, to sve zamesa uz malo vode i eto pastete.u to moze da se doda i lesnika, badema, oraha, sta god je po ukusu.kikiriki puter je jos lakse napraviti. samelje se, posoli, malo vode i spremno za mazanje.
Link to comment
ma bolje sami napravte kako volite.samelje se fino npr suncokret, posoli, pobiberi, izgnjeci se bela luka u malo maslinovog ulja, to sve zamesa uz malo vode i eto pastete.u to moze da se doda i lesnika, badema, oraha, sta god je po ukusu.
Potpis. Kupi se na pijaci neki jeftin multipraktik sa dodatkom za mlevenje zrnevlja, i onda je sve mnogo lakše. Laneno seme, golica, leblebija, susam, suvo povrće, začinske trave, morske alge, slačica, suvo voće itd. itd. - sve se to može mleveti i od toga praviti namazi. A dobijena samlevena masa se (da se dobije tekstura za mazanje) pomeša sa, recimo, sokom od paradajza, maslinovim uljem, jabukovim sirćetom, ili vodom.Uz proso, pivo i sočivo, meni su ovi namazi osnovna hrana.
Link to comment

ja meljem u mlinu za kafu.inace, omiljena poslastica u poslednje vreme mi je:mleveni rogac + saka samlevenih oraha, lesnika i badema + kasika tahinija + kasikica maltexa + kakao + kokossve to zamesano samo malo vode...torta spremmna za cca 3 minuta.

Link to comment
tri dana nemesa i potvrdjujem ovo za pretisak!!Moj 130/80, malopre merijo!! All time lowest record otkad sam penzioner na lekovima!!
zato si ti nadrkan
Link to comment
ja meljem u mlinu za kafu.
Da, može i mlin za kafu. Ja koristim neki plavi Keno multipraktik (sa dodatkom za mlevenje zrnevlja) koji sam pre par godina nabacio na zemunskoj pijaci za 1000 dinara. Šljaka kao švajcarski sat.
inace, omiljena poslastica u poslednje vreme mi je:mleveni rogac + saka samlevenih oraha, lesnika i badema + kasika tahinija + kasikica maltexa + kakao + kokossve to zamesano samo malo vode...torta spremmna za cca 3 minuta.
facebooklikebuttonm.jpgMožda bi ovde lepo leglo i malo nekog suvog voća (smokve, šljive, grožđe). Primetio sam da mi je, u svim "slatkim" poslasticama, neizostavna komponenta - cimet. A u poslednje vreme dosta trošim i mleveni đumbir, posebno u ovsenim kašama koje cepam za doručak; mleveni đumbir, u kombu sa cimetom i kakaom, da mandži neki fini ljutkasti šmek. Počeo sam da eksperimentišem i sa onim grančicama vanile, ali to je tek u povoju :)
Link to comment
nikada nisam bio nesto zaljubljen u povrce, imao sam vise manje iste navike (blejanje cele noci, kafa u sitne sate...), jeo sam testa i sira u velikim kolicinama...kao vegetarijanac sam imao 120/80 pritisak, sada kada jedem meso, pritisak mi je tu negde 150+/96+podaci govore vise od reci...
jel vegetarijanac bez mlecnih/jaja ili samo bez mesa?jesi i kao vegetarijanac imao ostale navike (koje si naveo gore) ili si sa vegetarijanstvom promenio stil zivota (mislim, ako si zajedno kada si postao vege prestao da pijes kafu i poceo da spavas dovoljno, to ti je moglo uticati na pritisak vise od ishrane). to sve pitam zato sto hocu nekome da predlozim da eksperimentise par meseci sa vegetarijanstvom, isto zbog pritiska, ako ima smisla.
Link to comment

joj gospode kakve sve gluposti covek moze da procita....rajka divno si rekla to...da li si promenio i stil zivotaumerenost u ishrani a da je redovna (2,3 obroka dnevno plus neka vocka)testenine su smrt u boji ako se konzumiraju vise od 2-3 puta nedeljno. stop alkoholu u vecim kolicinama (dnevno 1 casa piva, vina, rakijice komada 2)obavezna setnjavezbanje, makar istezanje jednom nedeljno minimumljubavi da delite :) smehaoptimizmai ima da budete zdravi ko dren.

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...