Jump to content
IGNORED

Vegetarijanci


MarlaSinger

Recommended Posts

Probao da postanem vegetarijanac, pa nije islo. Meso sisara i ptica ne jedem vec 3-4 godine i nije mi problem, ali za ribu je druga prica: "ostavljao" sam je 3 puta, poslednji put je trajalo godinu dana, medjutim da li zbog kulinarske nesposobnosti (odnosno zasicenosti sopstvenom vegetarijanskom kuhinjom) ili neceg drugog, volja mi u jednom trenutku popusti i eto ribe na astalu.

Link to comment
  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    26

  • hattori

    21

  • MarlaSinger

    20

  • henrik larsson

    15

Drugi ni ne mogu, sudeci po tome da ljudi masovno rade ono sto im smeta. Skoro da ne znam nikog ko se povremeno ne odaje tome. Osim tebe, naravno.
:thumbsup:
Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Evo i ja da se prijavim, odavno imam moralno gađenje prema jedenju mesa a od skoro i fizičko(ili kakvoveć :)). Pokušavam da ga izbacim iz ishrane, takođe i mlečne tvari i jaja ali najteže mi pada nejedenje raznoraznih sireva :cry: ne znam dal ću uspeti njih da se odreknem. Nego, pošto sam sad ozbiljno odlučio treba mi par hintova (recepata, proizvoda, linkova :)), kako da se hranim ukusno i dobro a ne previše skupo (što je neko već pomenuo a vidim da su svi ti proizvodi oko 1000din/kg). Takođe me interesuje (hattori konkretno ili još neko ko se oseti prozvanim) kako nadoknađuješ nedostatak B12 vitamina? Imam onu knjigu China Study koju si linkovao ali nikako da počnem da čitam :blush: ima li tamo odgovora?p.s. Marla kako napreduje? :)

Link to comment
Evo i ja da se prijavim, odavno imam moralno gađenje prema jedenju mesa a od skoro i fizičko(ili kakvoveć :)). Pokušavam da ga izbacim iz ishrane, takođe i mlečne tvari i jaja ali najteže mi pada nejedenje raznoraznih sireva :cry: ne znam dal ću uspeti njih da se odreknem. Nego, pošto sam sad ozbiljno odlučio treba mi par hintova (recepata, proizvoda, linkova :)), kako da se hranim ukusno i dobro a ne previše skupo (što je neko već pomenuo a vidim da su svi ti proizvodi oko 1000din/kg). Takođe me interesuje (hattori konkretno ili još neko ko se oseti prozvanim) kako nadoknađuješ nedostatak B12 vitamina? Imam onu knjigu China Study koju si linkovao ali nikako da počnem da čitam :blush: ima li tamo odgovora?p.s. Marla kako napreduje? :)
van teme je, ali me baš zanima zbog čega postoji moralno gadjenje prema jedenju sira ? Zbog nekravljih uslova u kojima te krave žive ili je nešto drugo u pitanju ?
Link to comment
beviplex?
da vidiš, beviplex will do ;)
marmite je pun b12 vitamina..... i proteina
a jbg čini mi se da toga nema u Srbiji a i rekoše ovde neki da je ukus :puke: Mada, ako liči na ukus moče od pečenja kao što kažu, verovatno bi mi se svidelo :blush:
van teme je, ali me baš zanima zbog čega postoji moralno gadjenje prema jedenju sira ? Zbog nekravljih uslova u kojima te krave žive ili je nešto drugo u pitanju ?
pa, da budem iskren, nisam ni sam sa sobom raščistio ovo pitanje, definitivno mi je kod sira najmanja dilema ali ipak postoji. Upravo zbog toga što si naveo, zbog nehumanog postupanja prema kravama koje se na omotima smeškaju i teraju te da kupiš proizvode njihovih vimena i ko zna čega još. Ali ako se krene u neko dublje razmišljanje lako se ode u krajnost i postavlja se pitanje šta na ovom svetu nije proizvod izrabljivanja nekoga ili nečega tako da mi je za sada to adut za :evil: stranu.. Edited by Baba Ji
Link to comment

e pa to sam hteo da kažem, kupovao bih jedino kod takvih koji vole svoje životinje i postupaju sa njima kao sa svojom decom :) Verovatno nije Hela jedina, ne znam ni kako bih došao do njenog sira?

Link to comment

U bilo kom selu, van velikih farmi, ljudi se sasvim normalno ponašaju prema kravama. Leti ih puštaju na pašnjake, zimi su u štalama - ne znam šta bi 1 krava više želela. Tako da bi verovatno svako regularno seosko domaćinstvo bilo dobar izvor sira.

Link to comment
e pa to sam hteo da kažem, kupovao bih jedino kod takvih koji vole svoje životinje i postupaju sa njima kao sa svojom decom :) Verovatno nije Hela jedina, ne znam ni kako bih došao do njenog sira?
vako. rascisti sam sa sobom sta ces i kako ces. ja ko jedna s iskustvom od 19 i po godina nejedenja mesa, jedenja mlecnih proizvoda, jaja i ribe (al to retko, jer ribe u srbiji nema, zivele konzerve tune :)), mogu da ti kazem da to nije nikakav problem u zivotu cak ni u srbiji. ne mogu da ti kazem da l sam zdravija i pametnija bolja sto ne jedem meso, mozda bih bila jos bolja da jedem, ali ne znam, dakle zadovoljna sam svojim stanjem, svojim zdravljem i mogucnostima koje imam.ne hranim se po zdravim hranama, mrzim soju i njene proizvode, ne jedem nikakvo egzoticno zrnevlje, nit pripravke. jedem normalnu uobicajenu hranu, samo bez mesa. veganska ishrana, to je tesko i zahteva bas puno energije i vremena za bavljenje hranom, vise nego sto ja zelim u zivotu time da se bavim. takodje, rezultati su neizvesni. vrlo lako je s takvom hranom skliznuti iz ravnoteze, a posledice mogu biti svakojake.(al sto ovi nemci www.wheaty.de imaju kobaje i ostale prepradjevine od psenice, to je potpuno genijalno. najvise lice na pkb virsle iz crvenih kioska. kad god neko ide u inostranstvo, narucim. oce neko da mi donese turu iz svabije il austrije? ajmo ljudi, gde je hriscansko milosrdje, radost pomaganja :) )@lezilebovic aj kudnt agri mor. srbija je zemlja ekstenzivnog stocarstva. ovde seoske krave zive kako krave treba da zive. valjda?! sir, kajmak od seljaka, tu nema mesta moralnim nedoumicama. Edited by darling
Link to comment
U bilo kom selu, van velikih farmi, ljudi se sasvim normalno ponašaju prema kravama. Leti ih puštaju na pašnjake, zimi su u štalama - ne znam šta bi 1 krava više želela. Tako da bi verovatno svako regularno seosko domaćinstvo bilo dobar izvor sira.
verovatno si u pravu, urbanost me zatupela pa nisam ni pokušao da razmislim o tome kako valja.
to mi treba, lično iskustvo! ;) Ne patim ni ja od večnog života i kolko grama kojih vitamina unosim dnevno, samo sam prelomio da neću više da jedem životinje ali sam još nevešt u prehrani bez mesa pa me baš ohrabrio ovaj tvoj primer, jer ni meni ta soja baš ne godi.Hvala svima na učestvovanju, pomoglo je. (Što ne znači da ne treba da pišete još :))
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...