Jump to content
IGNORED

Vegetarijanci


MarlaSinger

Recommended Posts

mi u ekipi imamo jednu drugaricu koja ne jede meso i to. kad se ide na bahanalisanje na Dunav, to obavezno ukljucuje i rostilj ili kotlic. ona to nista ne jede i uvek nosi neki svoj zelenish u jednoj plasticnoj posudici, koji jede dok se mi obeznanjujemo od nekog zlog gulasa ili raznjicanekako me to uvek pomalo rastuzi...ta njena plava posudica sa zelenishem

Link to comment
  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    26

  • hattori

    21

  • MarlaSinger

    20

  • henrik larsson

    15

Problem je što mi tada ceo dan prođe u kupovinama, seckanju, barenju, zobanju, mora da se jede deset puta dnevno.
dajbre kako? mislim i ono drugo mora da se kupuje, arhivira, marinira, pohuje, dinstuje (deda voki), peche 45 minuta i sve tako. nije valjda da mesojedi samo nabache nogu na roshtilj i eto galske gozbe? :unsure:
Link to comment
nekako me to uvek pomalo rastuzi...ta njena plava posudica sa zelenishem
pa i mene rastuzila sad. a povrce na roshtilju, to nishta? eee, povrce s roshtilja ubiva, josh ako se ima dobar zachin i koja kapljica zejtina :D Edited by thermal bug
Link to comment
dajbre kako? mislim i ono drugo mora da se kupuje, arhivira, marinira, pohuje, dinstuje (deda voki), peche 45 minuta i sve tako. nije valjda da mesojedi samo nabache nogu na roshtilj i eto galske gozbe? :unsure:
Jok, ja samo odem do McDonaldsa preko puta.

11211nbl10846.jpg

Edited by Indy
Link to comment
dajbre kako? mislim i ono drugo mora da se kupuje, arhivira, marinira, pohuje, dinstuje (deda voki™), peche 45 minuta i sve tako. nije valjda da mesojedi samo nabache nogu na roshtilj i eto galske gozbe? :unsure:
ono drugo - odem u mesaru, mesari svi veliki i veseli, uzmem Tbone, dodjem kuci bacim na tiganj po 4minuta sa obe strane i gotovomariniranje bi ubilo sav karakter, vise od 8 minunuta u tiganju bi ga dokusurilo.sa druge strane, nista bolje od tople supe i parceta hleba za duge zimske vecere.sve je lepo na svoj nacin
Link to comment

ja sam vec nekoliko sati breatharian (mrzi me da izadjem iz kancelarije da si kupim nesto za jelo)a kad je vec pomenut i mcdonald's, jeste malo (malkice) kdp, ali ako nekog zanima, postoji i sajt Breatharian Institute Of America na kome mozete saznati, izmedju ostalog, i zasto jedan od proverenih breathairanaca preporucuje dijetu baziranu na diet coke and McDonald’s double-quarter-pounder with cheese meal.malo je kompleksnije objasnjenje, doduse.u vezi sa topikom, mesa bih mogla lako da se odreknem, ali jogurta/kefira nikako.

Link to comment

Polako, tek si počela.Ja sam sredinom devedesetih iz nekog svog tripa prestao da jedem meso, trajalo to tri godine, pa kako mi došlo tako me i prošlo (imao sam tada samo oko 68-70 kg, očajno sam izgledao).Sad mislim da to više neću raditi, jednostavno mnogo volim ukus raznih mesišta.

Link to comment
Mishel Onfre je u svojoj knjizi Gurmanski um - filozofija ukusa to opisao kao: Produzavanje trajanja na ustrb zivljenja.
odlično sročeno
statistike ne gledam, jedem sta mi se svidja, ne jedem sta mi smeta meni samo smeta taj "dozivjeti stotu" razlog da se neko baci u veganstvo/vegeteriajnstvoako je zbog toga - jebesh ti taj razlog
tako i ja gledam na to - šta mi se jede, to jedem. Naravno da se kontrolišem da mi kilaža ne bi eksplodirala, pošto sam sklon tome, ali mislim da ne bih mogao bez nekog zdravstvenog razloga da se prebacim na veganstvo. Volim mesište previše za tako nešto.A i ne znam kakav je to život u kome doživim osamdesetu, a poslednjih 20 godina sanjam svako veče kako jedem butkicu, nešto iz Burger Kinga ili tako nešto.I generalno, ne shvatam zašto ljudi žele da dožive stotu čisto da bi doživeli stotu, al to je neka druga priča ;)
Link to comment
je l' probao neko ovo, ja pio jednom i razočarao se... 0
ne treba kuvati caj od trave, vec je valja uprziti u ulju i onda staviti u neke kolacice ili nesto..sporije hvata a duze drzi...(nije iskustveno, samo sam cuo)bek tu topik.. evo moj omiljeni dorucak, smuti se kasa od sledeceg:4 kasike mekinja ili klica (klice su kaloricnije, kome je do linije treba onda mekinje)1 kasika kakaasaka suvog voca -(grozdje, ananas, papaja....)vocni jogurt po zelji, (ovde je glavna fora sto se moze menjati nekoliko vrsta, pa ne dosadi)nemam fotku, al izgleda ko griz, u raznim je bojama, zavisi od vocnog jogurta, a plus vuce malo na braon od kakaa Edited by ruskabajka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...