Jump to content
IGNORED

Vegetarijanci


MarlaSinger

Recommended Posts

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    26

  • hattori

    21

  • MarlaSinger

    20

  • henrik larsson

    15

Sve je to (sa veganstvom i vegetarijanstvom) go kur@c, ja sam evo vec 3-4 nedelje bez kafe tako da se stanje u kome se nalazim najblize moze opisati sa "ujedam/grizem" a sve to dok se pripremam za tezak poduhvat skidanja sa cokolade (ne ovako radikalno kao sa kafom, moram da kazem). Srecom su tu posve dijetalni porčani & jagnjeci odresci tako da mi i nije tako tesko kao sto izgleda. Nije neka zamena al' se svakako merači, onako iz drugog plana.

Link to comment
Sve je to (sa veganstvom i vegetarijanstvom) go kur@c, ja sam evo vec 3-4 nedelje bez kafe tako da se stanje u kome se nalazim najblize moze opisati sa "ujedam/grizem" a sve to dok se pripremam za tezak poduhvat skidanja sa cokolade (ne ovako radikalno kao sa kafom, moram da kazem). Srecom su tu posve dijetalni porčani & jagnjeci odresci tako da mi i nije tako tesko kao sto izgleda. Nije neka zamena al' se svakako merači, onako iz drugog plana.
Ja se kafe jos nisam odrekla , samo je smanjila na dve dnevno, ali sam bez cokolade i ostalih slatkih gadosti vec nekoliko dana . I patim. Juce sam isla da kupim deci slatkise za Halloween i bas mi tesko pada .
Link to comment
Sve je to (sa veganstvom i vegetarijanstvom) go kur@c, ja sam evo vec 3-4 nedelje bez kafe tako da se stanje u kome se nalazim najblize moze opisati sa "ujedam/grizem" a sve to dok se pripremam za tezak poduhvat skidanja sa cokolade (ne ovako radikalno kao sa kafom, moram da kazem). Srecom su tu posve dijetalni porčani™ & jagnjeci odresci tako da mi i nije tako tesko kao sto izgleda. Nije neka zamena al' se svakako merači, onako iz drugog plana.
Ovi na slici, da prostis, izgledaju kao da je Buck istovario nesto na njih (codename: domestos)edit: slaganje u rodu i broju Edited by vasudeva418
Link to comment
Samo se ti smej evo ga dan #3, vec skoro pola prosao :P
I ja te podrzavam, i ako ti zagusti za masnu (a vegetarijansku) hranu, rado cu te uputiti na neka manje ocigledna mesta u selu nam. :)
Link to comment
3-4 nedelje bez kafe tako da se stanje u kome se nalazim najblize moze opisati sa "ujedam/grizem" a sve to dok se pripremam za tezak poduhvat skidanja sa cokolade (ne ovako radikalno kao sa kafom, moram da kazem).
I ti si naso s cega da se skidas. Ko kad bi pusac koji uz to pije i benko odlucio da se skine s benka. :PEDIT> refleksivnost glagola Edited by crveni autobus
Link to comment
Samo se ti smej evo ga dan #3, vec skoro pola prosao :P
Ne smejem se tebi (tebi svaka čast), smejem se (možda) odsustvu svesti da se meso nekada jelo uglavnom samo o praznicima u našem sirotom narodu koji globe davati ne more nit' trpeti turskoga zuluma... A čak ni žderonje kao ja ne jedu meso baš svaki dan, zato mi je bilo smešno ono "prvi dan bez mesa". Doduše, i ti si možda jedna od brojnih vaaajvođana na ovom forumu, šta vi znate šta je nemanje 'rane. :ss1:
Link to comment

Što bi reko jedan kolega, ja se vegetarijanaca profesionalno plašim. Dodju u bolnicu, recimo na porodjaj. Vegetarijanka skoro po pravilu rodi majušnog bebirončića koje u startu zahteva sve ove i one potpore ne bi li ga koliko toliko osposobili da funkcioniše približno bembonji iz susednog krevetića. Tu brige ne prestaju, tu onda nastupa problem mame, koja je uslovno zdrava, tj. ako zanemarimo krvnu sliku, sve ostalo je u najboljem redu, al za koju se plašimo da dobije recimo *ebeni proliv od kog joj se sasuje metabolizam i uz sve vratolomije od th, mož da nam umre u manje od tri dana.

Link to comment
Ne smejem se tebi (tebi svaka čast), smejem se (možda) odsustvu svesti da se meso nekada jelo uglavnom samo o praznicima u našem sirotom narodu koji globe davati ne more nit' trpeti turskoga zuluma...
ovo je vrlo bitna činjenica, kontra tezi onih koji kukaju da ne mogu bez mesa, još više onih koji naturaju priču da se sa zdravstvenog aspekta ne može bez mesišta - naši stari su meso gledali samo o većim praznicima pa im jopet ništa nije falilo da doteraju do respektabilnih godina.
Link to comment
Što bi reko jedan kolega, ja se vegetarijanaca profesionalno plašim. Dodju u bolnicu, recimo na porodjaj. Vegetarijanka skoro po pravilu rodi majušnog bebirončića koje u startu zahteva sve ove i one potpore ne bi li ga koliko toliko osposobili da funkcioniše približno bembonji iz susednog krevetića. Tu brige ne prestaju, tu onda nastupa problem mame, koja je uslovno zdrava, tj. ako zanemarimo krvnu sliku, sve ostalo je u najboljem redu, al za koju se plašimo da dobije recimo *ebeni proliv od kog joj se sasuje metabolizam i uz sve vratolomije od th, mož da nam umre u manje od tri dana.
to sto je neko sebe zove vegetarijancem ne znaci da se i pravilno hrani.moze neko piti kolu i jesti krofne svaki dan i tvrditi da je vegan, al to nije poenta.
Link to comment
to sto je neko sebe zove vegetarijancem ne znaci da se i pravilno hrani.moze neko piti kolu i jesti krofne svaki dan i tvrditi da je vegan, al to nije poenta.
Vegetarijanci su uglavnom dosta dobro informisani šta treba da uzimaju da bi im ishrana zadovoljavala kriterjum pravilna. Problem nastaje što i kad je pravilna za mnoge je nedovoljna da ispuni metaboličke potrebe organizma.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...