Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

moze u masinu, ali kao "koristiti blaza sredstva". moze i na plin, trpi temperature do 450°C. osetljivo na metal, znaci silikonske i drvene varjace.edit: e, da - ne stavljaj ga vruceg pod hladnu vodu, puci ce. iz iskustva <_<

Edited by aram
Link to comment
Dobio na poklon Delimano tiganj za palacinke.I sad mi neki prijatelji kazu da on ne ide u masinu za pranje sudova i nije za gas sporet...Naravno bacio sam omot pa da proverim, dakle recite vi meni jel oni mene zajebavaju malo a?
Što bi rek*o Lala u starom vicu, voze te od prvog vagona :) Nit* mu smeta gasni plamenik, niti mašina za suđe.
Link to comment

Ma ocekivao sam ovo za plinski sporet...Ali vidi ti ovo:

Naravno, posuđe možete staviti i u mašinu za pranje posuđa, ali tvrda voda i agresivni deterdženti s vremenom uklanjaju sjaj sa posuda zbog nakupljanja kamenca. Naravno, to ne menja njegova svojstva.Naša preporučuka je ipak ručno pranje. Posude su čiste u trenu!
evilsmile.gif
Link to comment
Dobio na poklon Delimano tiganj za palacinke.I sad mi neki prijatelji kazu da on ne ide u masinu za pranje sudova i nije za gas sporet...Naravno bacio sam omot pa da proverim, dakle recite vi meni jel oni mene zajebavaju malo a?
Keramički tiganj?Ma nema veze, jedino je osetljiv na nagle promene temperature. Ne sme vreo pod ladnu vodu, ne sme prazan da ostane na vatri.U mašinu za veš naravno da sme, ako ima aluminjumske detalje (na primer oko drške) oni će površinski odreagovati sa deterdžentom (koji je vrlo jak i bazne reakcije) i izgubiti sjaj ali im ništa neće biti. Tako sam ja slučajno "matirao" neko svoje posuđe, uključujući i ekspres lonac koji je ceo od aluminijuma.Uzgred, ima li ko recept kako očistiti stakleno posuđe na koje se od pranja od mašini nahvatala mlečno bela flekavost? Nije običan kamenac u pitanju. Probao sam da potapam i perem čaše dostupnim bazama (NaOH) pa sa kiselinama (sirće, limontus, HCl) ali fleke se ne smanjuju ni malo. Kao da je deteržent odreagovao sa staklom.
Link to comment
U mašinu za veš naravno da sme,
:D
Uzgred, ima li ko recept kako očistiti stakleno posuđe na koje se od pranja od mašini nahvatala mlečno bela flekavost? Nije običan kamenac u pitanju. Probao sam da potapam i perem čaše dostupnim bazama (NaOH) pa sa kiselinama (sirće, limontus, HCl) ali fleke se ne smanjuju ni malo. Kao da je deteržent odreagovao sa staklom.
tu nema pomoći, to je verovatno starija generacija čaša koje nisu predviđene za pranje u mašinitu se ne radi ni o kakvom kamencu, prosto je voda oštetila taj gornji sloj stakla i na neki način ga ispeskarila
Link to comment
Dobio na poklon Delimano tiganj za palacinke.I sad mi neki prijatelji kazu da on ne ide u masinu za pranje sudova i nije za gas sporet...Naravno bacio sam omot pa da proverim, dakle recite vi meni jel oni mene zajebavaju malo a?
ne zajebavaju te. ja ga koristim na plinu i nisam impresionirana ni njegovim izgledom, ni performansama. nakon godinu dana koriscenja izgleda ko najstariji tiganj moje babe, a i lepi se, jaja na oko kad przim na njemu, zalepe se, a palacinke se nikad nisam usudila da pravim na njemu, zapravo, moji ukucani su u fazonu da ne pravimo palacinke jer nemamo tiganj, a eto, imamo taj staklokeramicki delimano. bzvz je, nikad ga vise u zivotu ne bih kupila. sto ne znaci da ga ne bih primila ko poklon. mislim, koristi ga dok traje i nemoj da mu robujes, zapali vatru ispod njega i peri ga u masini. trajace koliko i svaki drugi tiganj.
Link to comment

e ništa mi sad nije jasnoimam i ja delimano tiganj i to baš onaj za palačinke i palačinke se u njemu peku vrhunskinaravno, mora malo da se zamastiimam i onaj drugi,manji, u njemu uglavnom pečem jaja i isto se ništa ne lepija prezadovoljnai da, sve na plinu radi

Link to comment

Rece i meni jedna prijatejica da ima problem sa lepljenjem u Delimano tiganju, dok ja imam onu vecu kao serpu i prezadovoljna sam, nista se ne lepi, uopste nisam nezna prema njoj pri rukovanju, doduse samo elektricni sporet. Jedino mi pada na pamet da je neka serija losije uradjena ili nesto vec slicno.

Link to comment

ama ja kuvam isključivo na plinui imam veliki delimanov komplet, znači plitku veliku šerpu, manju dublju, malu repnjaču, mali tiganj, tiganj za palačinke, vok i tepsijui ništa se ne lepi, da li na plinu ili u rernimožda ima veze to što ja ništa se stavljam na suvu podlogu, tj. uvek malo zamastimjedino kada povrće pečem u rerni, recimo bundevu ili cveklu, onda stavljam na suvo i ne lepi se ni tada

Link to comment

I ja cu kad porastem kupimsporet da kuvam na plinu :)Sta znam, nekad dodam malo ulja, nekad nista, zavisi od 'materijala' ali nikad nisam imala problem sa lepljenjem kod te serpe. Nisam se udubljivala sa prijateljicom sta i kako radi, ali pre bih tipovala na losu seriju.

Link to comment

a ja bash poshla duzmem danas veliki i mali tiganj za one nalepnice :unsure:mada. ni do sad nisam bila nesrecna sa tom keremichkom prevlakom, elektricheski je shporet, ali je perem u mashini nemilosrdno (nije delimano, neshto drugo je). neshto se lepi, neshto ne. mastim sve :D

Link to comment

Posle par godina grejanja na plinu i pranja u veš mašini, moj noname keramički tiganj radi OK, otprilike kao i teflonski tiganji.A u početku, prvih par meseci je zaista bio super ekstremno nelepljiv, pravo čudo svemirske tehnologije.

Link to comment
Keramicki tiganji su sranje. Ne trpe visoku temperaturu, ni pranje u ves masini™, pa im se posle izvesnog vremena skine prevlaka protiv lepljenja i postaju neupotrebljivi.
+1meni to jako brzo prestalo da radi, pa sam u metalcu kupio jedan običan, trostruko jeftiniji, teflonac na kome se ništa, ama baš ništa, ne lepi jako mi je drag. Samo što se na plinu iskrivio. Svi mi se krive na plinu osim jednog, masovnog, neki njemački, što ima deset kila i pet slojeva odozdo, mada se i u njemu malo lepi ali nije toliko strašno koliko je kabast.
Link to comment

cimet u DM-ucejlonski, organik, o kom ste pisali ovde je cejlonski samo na prednjoj strani pakovanja.sa druge strane, sitnim slovima piše:sastav: mešavina cejlonskog cimeta i kasijezemlja porekla: Madagaskar i dalje u tekstu piše da sarži kumarin, te da začin treba korisiti umereno.važno da je organik, jel <_<zdravo ćao,Kotanji je majka i ne laže, a šrilančanski cimet po svim izvorima manje loš od kasije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...