Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Dudo pazi ovohttp://www.gasiks.co...as-plin-plinskia mislim da je i neka livnica is Guce radila..
Dobro se sećaš, evo ih ovde. Skoro sam cunjao po gradu tražeći manje tučane šerpe (promer 16, 18 i 20 cm), dakle one koje se najčešće troše u kujni i šipak. Metalac ima mahom one za kuvanje pekmeza od 20 ili 25 litara, a ni u novom Merkatoru nema ništa nalik, mada su svojevremeno imali baš takve sa etiketom EMO Celje. S druge strane, insajderi iz Metalca su mi svojevremeno tvrdili da su sve te male šerpe zapravo pravljene u Milanovcu i da im je samo udarana slovenačka etiketa i znak na dnu.
Link to comment

Da li je neko isprobao nove "sortne" vinske case Riedel-a (i verovatno drugih slicnih firmi)? Meni izgledaju zanimljivo, ali ne znam da li je u pitanju samo jos jedna vinska mamipara (jos se osvescujem od cena koje sam video za dekantere, tipa 900 dolara)...(Banatjanine, tebe gledam... )871486310_871488470_fs_1.jpg

Link to comment

probao neke, bio na njihovoj prezentaciji te priče.jeste vinska mamipara, ali im taj princim očigledno prolazi.opet, ima tu neke logike, znaš i sam, samo je to preduvano - a kako bi se bolje prodalo.ne znam da li znaš da je i malvazija istarska dobila čašu?a za dekanter 900 evra. mislim, fak. kakvu to svrhu može da ima?

Link to comment
a za dekanter 900 evra. mislim, fak. kakvu to svrhu može da ima?
Има две. Прво, онај што то продаје може да се дува како конесерирж неће из другачијег јер знају шта ваља, и свако јутро може да се диви себи у огледалу како је паметан па је смислио како да извуче лову за ту отакалицу.Друго, онај што је то купио може да се дува пред гостима, не толико самом отакалицом, него парама које је на њу слупао.Е, да, треће - уз сву ту причу о цени 1 комада стакла, лепо забораве на вино, пију и не примећују шта пију.
Link to comment

pa vidiš debelo si u pravuto za prvo kontam da je tako, za drugo znam da je tako, poznajem takve seljačine.a treće, usko je povezano sa drugim, jer ti mandrili uglavnom ne znaju šta piju. (a naprodavao sam se svojevremo jednog sticajem okolnosti oksidiranog grand cru cahablis-a (le preuses) takvima onoliko. i ne peče me savest.)

Link to comment

ahahaha, ali pio sam iz njega !baš na toj pezentaciji, ama nisam upitao za cenu, jer su guslali nešto o tome zašto ovaj oblik aerizuje vino bolje od klasičnog, ali je to imalo smisla toliko da mi je pažnja pala posle druge rečenice.jedina prednost je što jeste šminkerski , a i kad vrtiš vino pravi neki interesantan grgolj i huk.a da, setio sam se, ima fora kad ga nagneš, da svaki put u tim pregibima zapravo sam dozira jednaku količinu vina, za jednu čašu

Link to comment
..jer ti mandrili uglavnom ne znaju šta piju. (a naprodavao sam se svojevremo jednog sticajem okolnosti oksidiranog grand cru cahablis-a (le preuses) takvima onoliko. i ne peče me savest.)
vrlo nedalekovido.
Link to comment

treba mi mandolina,ustvari treba mi nesto za ribanje kupusa za salatu u svakodnevnim uslovima i svakodnevne kolicine..sta da uzmem?ja seckam kupus nozem i volim tako ali ima nekih koji vole drugacije,rekla sam im da cu im blansirati kupus za salatu..al bih mogla i da ga ribam/rendam na nesto,samo nemam pojma na sta jer nisam nikad pa molim za pomoczaboravih da kazem da ne bih bas one renneove superostre zezalice sto seku prste nego nesto normalno ako moze

Edited by ivy
Link to comment

šta je blender?multipraktik ili štapni mikser? ili sve? ili nešto treće?i šta je sa onim ajd da kažem "sokovnikom"? (koji isto usitnjava stvari ali uz tečnost, služi za sokove i supe i sl)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...