Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

evo ti da ne guglas:Ja to ovako - u pekaricu saspem sve ovo zajedno: 500 gr brašna, jedno žumance, 20 gr maslaca, dobar prstohvat soli, 12 grama svežeg kvasca, 275 ml mleka, 15 gr šećera (jednu kašiku). Pustim program za pravljenje testa i kad je gotovo, izvadim na blago pobrašnjenu površinu. Testo je, prema obliku posude u pekarici, već malo izduženo, ja ga još malo urolam da se izduži još pa ga onda isečem jednom uzduž i četiri puta popreko. Tako dobijem 10 delova. Svaki od njih opet rukama razvaljam da bude dosta dugačak, recimo 30-tak cm, i onda ga lepo uvežem u jednostavan čvor. Ostavim da odstoji 20-tak minuta, dok lepo narastu. Umutim jedno jaje sa kašikom vode i premažem sve izdašno, pospem susamom, kimom i krupnom solju i gurnem u rernu zagrejanu na 190°C. Dovoljno je 15 minuta, a onda je problem samo sačekati da se dovoljno ohlade. Ne treba puno čekati, jedu se tople... :)čini mi se da sam postovao negde ovde i sliku...jesam, evo je, doduše bez kima, nestalo mi tad1468727_10152078855149559_1846836046_n.jpg

Edited by aram
Link to comment

ez južual -_-al za koplimenat, evo ti i jedna varijanta koja je više za večernje krkanje nego za doručak:prvo staviš dosta piva da se dobro ohladi. onda 25g kvasca, 500g brašna (ovde super idu i neka integralna), dve kašike mulja, 250ml piva i dobar prstohvat soli rkneš u pekaricu i pustiš program za mešenje. u tiganju na srednjoj vatri zagreješ na mulju 5-6 čenova bluka, koliko da mulje upije miris, nikako da se ne preprži bluk. pustiš da se to ohladi, pa izvadiš bluk. od testa napraviš isto što i za morning buns, poređaš u pleh u kome će se peći, koji podmažeš ovim pripremljenim muljem. idealna posuda za ovo je tučana, pa ko ima... kad narastu, premažeš ih malo muljem pa u rernu na 200°C, dovoljno je ukupno 20 minuta. sad one čenove bluka propasiraš i vratiš u mulje i dodaš u to jedno 100g parmezana ili pekorina ili tako već nekog rendanog sira i to lepo izmešaš. kad je prošlo 15 minuta premažeš pecivo time i vratiš u rernu još 5 minuta. izvadiš odmah na rešetku da se hlade i odeš po ono ladno pivo :)

Link to comment

tako sto trazis odakle je. ako je sa srilanke, cejlonski, onda je okej. sav ostali je kineski, odnosno kasija. tesko se nalazi cejlonski.situacije je ozbiljnija nego sto sam mislila. i dejli mejl danas izvestava o cimetu :lolol:http://www.cseindia....0704_cassia.pdfovo mi je zanimljivo

It is difficult to tell powdered cinnamon from powdered cassia but: “When powdered bark is treated with tincture of iodine (a test for starch), little effect is visible in the case of pure cinnamon of good quality, but when cassia is present, a deep-blue tint is produced, the intensity of the coloration depending on the proportion of cassia”.
izgleda da se sve kinesko pretvara u plavo :D Edited by darling
Link to comment

Usla sam u milion nazovi "Zdrava hrana" prodavnica u Beogradu i ni u jednoj nemaju taj cejlonski cimet, najcesce kazu da je madjarski :isuse: ili ako se potrude da nadju specifikaciju ispadne da je indonezanski.Darling, u kojoj ti nadjes taj "pravi"?

Link to comment

ja sam kupila davno mlin sa cimetom na koji nisam obracala paznju, dok nisam procitala da je bitno odakle je. cimet, ne mlin. na mom pise zemlja porekla: sri lanka. pogledacu kad stignem kuci ciji je.kotanji sigurno pakuje kineze, a ko kroz maglu mi se cini u deemu ima kesa na kojoj pise cejlon cimt. to nisam sigurna...

Link to comment

DM, pa da, totalno sam zaboravila da pogledam tamo na Alnaturinom standuJa mnogo trosim cimet pa bi sigurno bilo pametnije uzeti taj bolji..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...