Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

tako je, indonezija.poenta je bila da nije kina i daje dobar.
ma poenta je da nemamo pojma sta jedemo... :(deca ti, na primer, vole sutlijas, ti im krljas cimetom, pravis pitu od jabuka, krljas cimetom, a nemas pojma da im sjebavas jetru i bubrege. plus ova pomamam za cimetom kao svemogucim lekom, prehlada, holesterol, trigliceridi, sve zivo leci, tri kasike cimeta dnevno, a zapravo otrov.
Link to comment

koristim indijski cimet, kupio sam ga licno na licu mesta. moram vam reci da je ukus toliko jak, skoro pa ljutkast da to nema veze sa onim na sta smo navikli. pisem da se ne razocarate kada predjete sa kineskog na pravu stvar jer mi se cini da onaj slatkasto mekani ukus i miris cimeta na koji ste navikli zapravo potice od kineskog a ne ovog drugog.

Link to comment

A koji je onaj što se kupuje u kesici sa maleckim neefikasnim rendetom?P.S.Mrzeo sam cimet dok nisam pio rembrako kafu sa cimetom, koje više nema, legla mi je dok sam ponovo čitao Dinu, tako sam zamislio ukus spajsa...

Link to comment
Mrzeo sam cimet dok nisam pio rembrako kafu sa cimetom, koje više nema, legla mi je dok sam ponovo čitao Dinu, tako sam zamislio ukus spajsa...
sad se više ne sećam, da li je u opisu spajsa bilo nešto što je upućivala na cimetjer i i ja sam spajs zamišljala nekako tako, tj. kao cimeti čeznula da probam :lolol: Edited by duda
Link to comment
Poredi se sa cimetom na nekoliko mesta, prvi put vec u prvoj knjizi
a to je značieh, davno sam ja to čitala, na takve detalje sam potpuno zaboravilaof. t.ali, jedna scena mi ostala upečatljiva do dana današnjega to je kada mladi pol atreid prvi put oblači pustinjsko odelo, a oblači ga kao da se rodio sa njimverovatno je inspiracija bila mladi dalaj lama koji prepoznaje svoje stvari iz prethodne inkarnacijeedi gom džabar, naravno, to sam sanjala od straha :lolol: u mirisu i okusu cimeta ima to nešto jako egzotično i zagonetno,valjda je zato i herbertu to poređenje palo na pamet Edited by duda
Link to comment
A koji je onaj što se kupuje u kesici sa maleckim neefikasnim rendetom?P.S.Mrzeo sam cimet dok nisam pio rembrako kafu sa cimetom, koje više nema, legla mi je dok sam ponovo čitao Dinu, tako sam zamislio ukus spajsa...
to je SMP cimet, iz Indonezije je, i Kotami je iz Indonezije
Link to comment
  • 4 weeks later...

Dobio na poklon Delimano tiganj za palacinke.I sad mi neki prijatelji kazu da on ne ide u masinu za pranje sudova i nije za gas sporet...Naravno bacio sam omot pa da proverim, dakle recite vi meni jel oni mene zajebavaju malo a?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...