Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Gazzina je Staub, i one su skupe jako, kao i Le Creuset. ima i mnogo jeftinijih, Mario Batali, Andrew James, Molten, Emile Henry...

 

Mislim, super je to posudje, ali ipak ne znam da li bih dao 180 evra, ako mogu da dam 60-70.

 

Gazzina je pre 'Fontignac' koji takodje sada pripada Staubu, a znatno je jeftiniji od prave Staubove linije a kamoli od Le Creusot-a. Poredjenje izuvanja za serpu cca 6 lit. bi bilo otprilike (izrazavam se u CAD)

Fontignac : Staub : LeCreusot = 150 : 300 : 400.

Imam po jednu od svake, i vredi imati par ako si ljubitelj tih kuvanja epskih razmera ili sa sporeta u rernu. A svakako preporucujem 'Fontignac'-a. Staub mi deluje najmasivnije/kvalitetnije ali mi se ne svidja sto sve njihove serpe imaju crn unutrasnji emajl; volim da vidim u kojoj '50 shades of brown' fazi mi je luk. A Creusot je da se bude vidjen u drustvu.    

 

 

ima na otpadu.

 

jel se rade dzezve za indukovanu plocu?¿

u0rh.png

Link to comment

Ima po maxi ona fensi skuplja a inače ima je na dosta mesta jeftinije

 

Послато са WЦ шоље усинг БВК

ma meni treba ona najobicnija. gledao po kalenicu ali nema :(

Link to comment

Gazzina je pre 'Fontignac' koji takodje sada pripada Staubu, a znatno je jeftiniji od prave Staubove linije ...

 

koliko znam, Paul Bocuse je dil napravio sa Staubom, al dobro, mozda se javi i gayya da razjasni :)

Link to comment

@pavle

 

Ja sam kupovala po maxijima i ideama- jedna se polomila, druga je tupa iako je izgledala opasno, kao ova sa Solingenovog linka. Najbolja mi je bila neka ruska, kupljena početkom devedesetih na buvljaku, ima urezanu cenu u rubljama.

 

Kad bi moglo da se nađe da nema rešetkicu koja se vadi, nego da je fiksirana.

Mada, negde sam pročitala/videla(?) da se kuvari ježe kad vide kako spravica pravi pire od belog luka. Oni samo širom stranom noža pritisnu, pa spljeskaju čena.

Edited by halloween
Link to comment

koliko znam, Paul Bocuse je dil napravio sa Staubom, al dobro, mozda se javi i gayya da razjasni :)

moguce. a moguce i da je u medjuvremenu napravljen neki transfer, ili covek lupa potpise gde mu ponude. Zakljucujem na osnovu boje emajla, koja je na gazzinim fotkama (i na mojoj serpi koja je Paul Bocuse) bež a ne crna. no, nebitno, sad je to jedna kompanija.

 

stvarno, gayya fali ovde

Link to comment

@pavle

 

Ja sam kupovala po maxijima i ideama- jedna se polomila, druga je tupa iako je izgledala opasno, kao ova sa Solingenovog linka. Najbolja mi je bila neka ruska, kupljena početkom devedesetih na buvljaku, ima urezanu cenu u rubljama.

 

Kad bi moglo da se nađe da nema rešetkicu koja se vadi, nego da je fiksirana.

Mada, negde sam pročitala/videla(?) da se kuvari ježe kad vide kako spravica pravi pire od belog luka. Oni samo širom stranom noža pritisnu, pa spljeskaju čena.

 

 

Da te fensi ni meni ne ulivaju poverenje. Moja keva ima ovakvu (rekao bih jos i prostiju) od kad znam za sebe, pa razmisljam da je najbolje da tu zaplenim a nju castim nekom novom. A nisam do sada gnjecio luk nozem vec sam ga seckao sto je sitnije moguce ali nije to to.

 

garlic-press-full.jpg?w=576&h=460

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...