Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

+ i sve sto smutis ostaje u njemu, tj od sokovnika se razlikuje bas po tome sto u sokovniku imas pregradu gde se sakupljaju ostaci voca i povrca, tj citava pulpa ostaje u toj posudi koju bacas, a iskoristis samo sok... dakle, iz sokovnika dobijas sok, jel' ;-) a iz blendera dobijas seckano voce, povrce ili ako mu dodas tecnost, tada dobijes frape ili smoothie. medju raw foodistima imas pravi mali rat: da'l je bolji smoothie ili pak juice. ja muckam uglavnom u sokovniku, jer koristim vrlo neukusne povrcke koje me, ukoliko jos imaju i pulpu, teraju na povracanje. ovako, napravim bistri sok i samo ga svicnem s'nogu, naiskap, pa i ne primetim /pijem sokove od kelja, brokolija, spanaca, celera, persuna, blitve, lista cvekle, djumbira itd.../a sad, sta je bolje i korisnije zavisi od toga za sta ti treba. i ja bih rekla da je blender najbolji i najuniverzalniji izbor, mada ja planiram da nabavim i stapni mikser /kojih ima i vrlo jeftinih, a nije da je bas nesto jako bitan kvalitet kao kod blendera i sokovnika koji su sa porastom cene i osetno bolji/jaci/ jer je super stvarcica za brze corbice od povrcki, lako se pere i koristi, a isti je efekat kao kad tekucinu sa povrcem za corbe stavis u blender /sto sam ja do sada radila/ .dakle, ako ti sprava treba samo za sokove, onda sokovnik /i nigde vise ne mozes da dobijes takvu tekucinu vec samo u njemu/, blender je za seckanje povrca, voca, frapee, smoothie, seckanje nekih orasastih plodova, pravljenje pesta, ja cak pravila i tahini u kucnoj varijanti, pasiranje kuvanog povrca, piree i potaze.stapni mikser ti je samo za pire i potaz corbice.

Edited by nezvanova
Link to comment

da? :-) sa stapnim mikserom umutis majonez?ja zapravo nikad ne pravim majonez, pa nisam ni razmisljala kako bih ga napravila, ali vidis, sad mi je palo na pamet, da li bi humus pravili u blenderu ili bi moglo i stapnim? verovatno bi moglo i stapnim...

Link to comment
meni je ovo blendersecko_ema_1_0.jpg
he, a vidiš meni je to multipraktika blenderom sam jedno vreme zvala tzv štapni mikser, pa sam se u nekom trenutku pokolebalaa sokovnik kao takav znam da je samo ono što curi sam sok a čvrsti delovi voćkica ostaju unutra i očiste se, tako da sam onda onaj drugi objekat (koji je zapravo za frape a ne za sok kao takav, i za koji kažete da je ustvari blender ;) ) zvala "sokovnik"
Link to comment
da? :-) sa stapnim mikserom umutis majonez?ja zapravo nikad ne pravim majonez, pa nisam ni razmisljala kako bih ga napravila, ali vidis, sad mi je palo na pamet, da li bi humus pravili u blenderu ili bi moglo i stapnim? verovatno bi moglo i stapnim...
to ne postoji.ne dozvoli da te zamajavajuu,sad će neko okačiti i neke snimke koji su montirani i ustrojeni da obmanu..to su sve gnusne laži. Edited by ivy
Link to comment

a inače posedujem ja sve te objekte već :lol:, tj u različitim kućama i različiti su zvanični vlasnici ;) ali koristim ih sve s tim što štapnim mikserom sam pre svega pasirala hranu za malu decu :D, u ajd da kažem blender-sokovniku sam pravila sokove ili eventualno supice/čorbice, a u multipraktiku mlevenje mesa, mlevenje lešnika/badema/ostalih, seckanje luka, itd itd

Link to comment
:lol: pa ja bih ga u multipraktik, što je sigurno sigurno je, mada možda bi mogao i štapni obaviti posaoa inače poslednji put kad sam ga pravila sam mikserom kao takvim :lol: (tada nisu ni postojala sva ova čudesa :P)
Link to comment
da li bi humus pravili u blenderu ili bi moglo i stapnim? verovatno bi moglo i stapnim...
zemo. ja sam zivi dokaz.nego, kad smo kod majoneza, jel pravio neko majonez samo s maslinovima? ako da, kakav je? Edited by darling
Link to comment

Moze, sto ne bi moglo. Ja koristim stapni, keva pravi u ovom slicnom od funk soul sister.Kad sam vec kod tog sokocala, kako se zove to? Trazio sam i nasao ovakav kao sto ima fss, ali mi treba veci (kao sto ima moja keva) ... taj deo mi ne polazi za rukom.edit: never mind.

Edited by Venom
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...