Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Ima ih po eurosalonima, i coincasa-ma...i verovatno po buvljacima moze da se navata.U coincasi sam video bas su bile masivne ali i skupe i mislim da su brzo nestale....

Link to comment

možda nisu baš aplajansis, ali su dosta korisni - online gastro magazini. na našim jezicima mrvica.hr i mezze.rs. zna neko još koji?

i ima li ko da preporuči i poneki na engleskom ili nekim drugim jezicima?

Link to comment

možda nisu baš aplajansis, ali su dosta korisni - online gastro magazini. na našim jezicima mrvica.hr i mezze.rs. zna neko još koji?

i ima li ko da preporuči i poneki na engleskom ili nekim drugim jezicima?

Probaj ovo

http://www.sweetpaulmag.com/magazine/sweet-paul-mgazine-15

Nije striktno kulinarski, ali jako kjut dizajnirano i kad ima recepata, sve je divno ufotkano, a recepti su dobri. 

Probaj i ovo ako te zanima mixologija

http://punchdrink.com

Ja sam inace pretplacena na Lucky Peach, stigao mi bas danas na kucu. Nema lepsih novina od toga, napravio ih David Chang, Bourdain je rezident filmski kriticar :), svi najvazniji kuvari sveta pisu za njih i po koji dobitnik Pulicerove nagrade. Sad bih rekla jos nesto, ali sacekacu jun. ;) 

 

 I zar mi negde nismo imali neki topic za gastro tv emisije, knjige i sl. koje konzumiramo?

Link to comment

pošto nemamo topik kako kaže renne, a baš mi došlo da opljunem, može ovde.

 

ide neki tuki od realitija o kuvanju na b92, kuvaju civili (na nivou Menjam ženu za svinju i 48 sati sarana) gde su sudije neki Njegoš koji priča malo bolje od mučenog Saše Mišić i kome je (pazi, sudija, i pritom šef) parametar za ocenjivanje to što on lično ne voli slatkovodnu ribu, i Filip iz Home koji ne zna šta je krap.

 

ali ne zna od početka do kraja emisije. pitam se, da li moguće da kompletna ekipa koja snima emisiju o kuvanju na nacionalnoj televiziji ne zna šta je Cyprinus carpio odnosno fakin šaran vulgaris? ako ne zna ime za ribu koji koristi pola Balkana, što je po sebi suludo, jel moguće da nikad nije jeo šarana pre toga pa ne zna ukus? šef u Homi, još jednom da podvučem.

:isuse:

Edited by banatjanin
Link to comment

možda nisu baš aplajansis, ali su dosta korisni - online gastro magazini. na našim jezicima mrvica.hr i mezze.rs. zna neko još koji?

i ima li ko da preporuči i poneki na engleskom ili nekim drugim jezicima?

 

Ne znam sta stavljaju online, ali mi smo imali pretplatu prosle godine na Lecker casopis. OK su, otkazali smo jedino jer smo isprobali oko 10% svega do sada.

Link to comment

pošto nemamo topik kako kaže renne, a baš mi došlo da opljunem, može ovde.

 

ide neki tuki od realitija o kuvanju na b92, kuvaju civili (na nivou Menjam ženu za svinju i 48 sati sarana) gde su sudije neki Njegoš koji priča malo bolje od mučenog Saše Mišić i kome je (pazi, sudija, i pritom šef) parametar za ocenjivanje to što on lično ne voli slatkovodnu ribu, i Filip iz Home koji ne zna šta je krap.

 

ali ne zna od početka do kraja emisije. pitam se, da li moguće da kompletna ekipa koja snima emisiju o kuvanju na nacionalnoj televiziji ne zna šta je Cyprinus carpio odnosno fakin šaran vulgaris? ako ne zna ime za ribu koji koristi pola Balkana, što je po sebi suludo, jel moguće da nikad nije jeo šarana pre toga pa ne zna ukus? šef u Homi, još jednom da podvučem.

:isuse:

 

 

Da, da sef u ekskluzivnoj Homi i bese instruktor u skoli kuvanja? :D

Link to comment

možda nisu baš aplajansis, ali su dosta korisni - online gastro magazini. na našim jezicima mrvica.hr i mezze.rs. zna neko još koji?

i ima li ko da preporuči i poneki na engleskom ili nekim drugim jezicima?

 

koliko se secam tvog stila mislim da ce ovaj veoma odgovarati - recepti su sjajni.

Moju ekip(ic)u okuplja svakog long vikenda prijatelj koji kuva iskljucivo odavde.

Link to comment
  • 4 weeks later...

jel' moze neko da me posavetuje sta mi je bolje da pazarim - blender ili multipraktik, a za potrebe pravljenja raznih varijanti pesta, raznih krema od orasastih plodova /dakle, i za varijantu kucne nutele i za domaci tahini, npr/ kao i za spravljanja smoothia.

ja imam stapni i super secko, ali mi oni nisu adekvatni za ove potrebe, a opet mi je bezveze da pazarim jos dve posebne sprave, ionako ne znam gde cu sa tolikim aparatima....

Link to comment

treba mi preporuka za električni roštilj za terasu.

 

imam neki turski od 2,500 rsd koji jako slabo radi, pogotovo je spor za povrće. uzeo sam ga čisto da vidim koliko ima smisla pazariti tako nešto i ispalo je odlična fora, ali je on kao roštilj loš i sada mi treba nešto ozbiljnije.

 

ima li nekih predloga šta uzeti? ima u home centru dobar izbor koliko sam video, ali ne znam koji da uzmem i  da li negde ima povoljnije / širi izbor

Link to comment

jel' moze neko da me posavetuje sta mi je bolje da pazarim - blender ili multipraktik, a za potrebe pravljenja raznih varijanti pesta, raznih krema od orasastih plodova /dakle, i za varijantu kucne nutele i za domaci tahini, npr/ kao i za spravljanja smoothia.

ja imam stapni i super secko, ali mi oni nisu adekvatni za ove potrebe, a opet mi je bezveze da pazarim jos dve posebne sprave, ionako ne znam gde cu sa tolikim aparatima....

 

Mislim da neces moci da odradis sve s jednom spravom. Ja sam upravo pokusao da napravim tahini u blenderu (tj. jos uvek traje) i ... kao ide, ali prosto nije zamisljen za tako nesto, jer mu treba tecnost, inace nece da vrti. Tako da sam dodao malo vise ulja od susama nego sto sam zapravo hteo. Mozda bi islo bolje s vecom kolicinom i kad bi se polako dodavalo, ali i to je prosto jebada. Zato je naravno za smoothie zakon.

 

Nemam multipraktik, pa ne znam kakva je situacija s tim. Mislim da bi ovako nesto najbolje radilo posao od manjih sprava http://ecx.images-amazon.com/images/I/41WqLer296L._SY450_.jpg ... ali nisam probao. Mislim to ipak zato sto generalno bolje secka sve od blendera, jer ima duze nozeve.

 

BTW evo upravo je zavrsio i na kraju je ok odradio, ali je sve dosta dugo trajalo. Kad masa postane zitkija onda vrti dobro, do tada vise razbacuje na sve strane i onda nema zapravo sta da vrti. Tako da ako planiras da pravis vece kolicine verovatno moze, jer ce uvek ostati nesto da se melje cak i kad razbaca.

Link to comment

e, hvala ti...pa, pomogao si mi  - malo :-)

i ja sam se plasila da ce u blenderu previse razbacivati komadice plodova, i da ce trebati vise ulje da ujednaci smesu, a bas sam htela da izbegnem to pravljnje u velikim kolicinama...tjah, posto su mi sad smoothii bitniji, bice da cu pazariti blender :-) /tahini mi i tako nikad nije dobar kao onaj iz vera/

Link to comment

u blenderu mozes praviti i pesto,ja pravila ali umesto sve potrebne kolicine ulja da bi se izmutilo dodam mrvu vode,limunov sok i bude suuper pesto

Edited by ivy
Link to comment

e, hvala ti...pa, pomogao si mi  - malo :-)

i ja sam se plasila da ce u blenderu previse razbacivati komadice plodova, i da ce trebati vise ulje da ujednaci smesu, a bas sam htela da izbegnem to pravljnje u velikim kolicinama...tjah, posto su mi sad smoothii bitniji, bice da cu pazariti blender :-) /tahini mi i tako nikad nije dobar kao onaj iz vera/

 

Ima opcija 2 u 1, odnosno na jedno postolje dodje i blender i seckalica, po potrebi koristis sta ti treba. svakako zauzima manje prostora od klasicnog multipraktika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...