Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

zašto gnječite luk :cry:

 

 

kad se gnjeci ima intezivniji miris jer se zgnjeci pa se pritom iscedi i malo soka..dok kod seckanja uvek ostane u tim kockicama koliko god ga sitno iseckao...ja ugl zaboravim za tu gnjecilicu pa uvek seckam 

 

edit-duda brza :D

Edited by ivy
Link to comment

Naravno da nema intenzivniji ukus... Šta je sledeće, vegeta?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

naravno da ima, tj. ivy je u pravu, više se odnosi na miris, ali dobrim delom i na ukus

kakve sad pa to veze ima sa vegetom

Link to comment

Naravno da nema intenzivniji ukus... Šta je sledeće, vegeta?

 

:lolol: e jesi mrgud.

ja mislim da je seckanje bluka na tanke (tanke!) listiće najpouzdaniji način da se sačuva cela njegova aroma, pošto slutim da gnječenje luka dovodi do oksidacije iscurelog soka, da ne govorim o gubitku samog soka. 

možda i grešim, štagaznam. gledao sam na TV-u i Gordona Remzija kako gnječi luk....

 

da li je ovo početak jednog od onih mini-ratova na forumu, kao što je čuveni Rat Majoneza ili Bitka kod Krompir-pite?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

naravno da ima, tj. ivy je u pravu, više se odnosi na miris, ali dobrim delom i na ukus

kakve sad pa to veze ima sa vegetom

Kad se krene sa blasfemijom, onda nema kraja...

B.luk iseckan pusti svoj sok tokom kuvanja, kad ga lenje domaćice propuste kroz šejtanovu spravu, sav sok ode u slivnik.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

i za tičera i za vasu:

 

b. luk protiskujem samo u nekim slučajevima

 

kada ga koristim sirovog, najviše u salati (sa endivijom, stari zagorski recept, ko ne proba, puno propušta) i onda i taj sok ode u jelo

i kao rene, kada premazujem meso

nema šanse da se to izvede sa seckanim b. lukom, bilo na listiće, kockice, kakogod

Link to comment

:lolol: e jesi mrgud.

ja mislim da je seckanje bluka na tanke (tanke!) listiće najpouzdaniji način da se sačuva cela njegova aroma, pošto slutim da gnječenje luka dovodi do oksidacije iscurelog soka, da ne govorim o gubitku samog soka. 

možda i grešim, štagaznam. gledao sam na TV-u i Gordona Remzija kako gnječi luk....

 

da li je ovo početak jednog od onih mini-ratova na forumu, kao što je čuveni Rat Majoneza ili Bitka kod Krompir-pite?

 

 

 

http://youtu.be/MQhBfRDd6GM

 

:lolol:

Link to comment

 

ja mislim da je seckanje bluka na tanke (tanke!) listiće najpouzdaniji način da se sačuva cela njegova aroma, pošto slutim da gnječenje luka dovodi do oksidacije iscurelog soka, da ne govorim o gubitku samog soka. 

možda i grešim, štagaznam. gledao sam na TV-u i Gordona Remzija kako gnječi luk....

 

da li je ovo početak jednog od onih mini-ratova na forumu, kao što je čuveni Rat Majoneza ili Bitka kod Krompir-pite?

+ jedina fora je da ako neces da smrdis na luk posle klope, odstranis srce. ono vuce gro mirisa i arome.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...