Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Strižu mi dve tučane posude iz kikinde nisu baš u najboljem stanju u smislu "patiine" pa mi trebaju saveti za stavljanje u radno stanje ;-) Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
Strižu mi dve tučane posude iz kikinde nisu baš u najboljem stanju u smislu "patiine" pa mi trebaju saveti za stavljanje u radno stanje ;-)Poslato sa WC šolje by BVK
Ja sam patinirao u junu ove godine. Kad je stiglo iz Kikinde, na papirnom salvetu je ostajao crn trag. Postupak:
Nisam ništa ribao, nego sam namazao novi sloj jestivog ulja, istrljao krpicom da pokupim višak ulja (to je ujedno bilo svo čišćenje), pa sam držao sat vremena u rerni na 250 stepeni. Grozno je smrdelo, ali kad se ohladilo izgleda odlično. Posuda je suva, glatka koliko je to moguće, i ne ostaje baš ništa crno na salveti.
Link to comment

mislim da ovi njegovi imaju rdju. moze se potopiti u mesavinu sirceta i vode (recimo pola litre sirceta na tri litre vode) i ostaviti tako nekoliko dana, da se "izvuce" rdja, i potom brunirati, ja to radim tako sto komadom gazze namazem lonac suncokretovim uljem u vrlo tankom sloju, pecem to 1 sat na maksimalnoj temperaturi rerne, ohladim i ponovim.

Link to comment
Ja sam patinirao u junu ove godine. Kad je stiglo iz Kikinde, na papirnom salvetu je ostajao crn trag. Postupak:
mislim da ovi njegovi imaju rdju. moze se potopiti u mesavinu sirceta i vode (recimo pola litre sirceta na tri litre vode) i ostaviti tako nekoliko dana, da se "izvuce" rdja, i potom brunirati, ja to radim tako sto komadom gazze namazem lonac suncokretovim uljem u vrlo tankom sloju, pecem to 1 sat na maksimalnoj temperaturi rerne, ohladim i ponovim.
Hvala obojici.Nije kupljeno preko KP nego mi donosi kolega kome je tazbina tamo...BTW, dabovicu ovo boldovano si namerno napisao ;)
Link to comment

ako nemas poseban dovod vode za masinu za sudove, moze se dovod resiti preko slavine, isto kao sto ljudi rade za ves masinu. znace vodoinstalater da li treba stavljati novu slavinu. odvod se resava preko kacenja na sifon sudopere, to je manji problem.

Link to comment

dovod se resava jednim malim dodatkom na vec postojeci ventil, a za odvod ces verovatno morati da menjas sifon. ni jedno ni drugo nije neki veliki trosak, a samo reci u radnji sta ti treba i oni ce vec znati. jedino je bitno da izmeris precnik cevi.edit: brz ovaj dabovic, ali kakva bre slavina, sto ne direkt na ventil, to je 3-4 cm dodatak sa dva izlaza i posebnom regulacijom na oba

Edited by aram
Link to comment

ma da, direkt na ventil, nego sam skoro video resenje sa dodatnim ventilom na telu slavine pa mi ostalo u glavi. enihu, fs, prosto je i nije skupo, masina moze u svaku kuhinju, i temeljno menja zivot.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Pa nekima je lakše na kuhinskoj slavini ako im je komplikovano da zatvore vodu u celom stanu ili kuhinjskoj vertikali.Ja zatekao na slavini i nije mi se menjalo...Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
mislim da ovi njegovi imaju rdju. moze se potopiti u mesavinu sirceta i vode (recimo pola litre sirceta na tri litre vode) i ostaviti tako nekoliko dana, da se "izvuce" rdja, i potom brunirati, ja to radim tako sto komadom gazze namazem lonac suncokretovim uljem u vrlo tankom sloju, pecem to 1 sat na maksimalnoj temperaturi rerne, ohladim i ponovim.
Stiglo gvožđe iz kekende.Tiganj je manje-više dobar ali posuda je baš onako rđava.Cenute li da je mešavina sirćeta i vode dovoljna da izbije rđu?Poslato sa WC šolje by BVK
Link to comment

gde u bg može da se nađe tučani tiganj ali veliki (ja imam neki mali)neću ovu domaću (livnica kikinda) radinost, oću onaj što ima rebarca ona, tj. da mi se meso (ako je masno) ne cvrlji u masnoći nego na suvomhvala unapred, ne pitam za cenu

Edited by duda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...