Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Plastika bi trebalo da je no no zbog oslobađanja štetnih sustanci prilikog zagrevanja.

I ne mislim na novopazovačku pvc industriju, već one plastike za mikrotalasnu, obično ima znak microwave safe ili sl.
Link to comment

Plastika bi trebalo da je no no zbog oslobađanja štetnih sustanci prilikog zagrevanja.

 

U takve plastike ne bi smelo ništa vruće da se sipa (ni čaj ni kafa) zato što se i tada zbog zagrevanja ispuštaju štetne supstance.

Link to comment

100 stepeni je 100 stepeni, svejedno da li je u šolju sipana vrela voda ili je voda zagrejana u mikrotalasnoj.

 

Ako je plastika zaista nestabilna na 100 stepeni, svejedno je kako je dovedena na tu temperaturu.

Link to comment

Sad sam podgrejao kari u nekoj plasticnoj posudi sto dele uz 2 flase koka kole u Idei  :ph34r:

 

Ima malo neobican simbol al valjda je mw safe. linija pa iz nje vijugave linije i ipise -30 do +100

Link to comment

Kratkorocno nece nista da ti bude. Inace, bio je skoro negde clanak da je plastika koja se u poslednje vreme reklamira kao 'safe', tj. bez stetnih materija u stvari plastika bez POZNATIH stetnih materija i da je upitno kakav je uticaj toga sto sad stavljaju. 

Link to comment

Kratkorocno nece nista da ti bude. 

Sad si me utesio  :thumbsup:

 

Inace, bio je skoro negde clanak da je plastika koja se u poslednje vreme reklamira kao 'safe', tj. bez stetnih materija u stvari plastika bez POZNATIH stetnih materija i da je upitno kakav je uticaj toga sto sad stavljaju. 

 

Kolko god zgodne bile defintivno nije pametno zezati se sa njima.

Link to comment

Kratkorocno nece nista da ti bude. Inace, bio je skoro negde clanak da je plastika koja se u poslednje vreme reklamira kao 'safe', tj. bez stetnih materija u stvari plastika bez POZNATIH stetnih materija i da je upitno kakav je uticaj toga sto sad stavljaju. 

 

ima smisla, ostali im kalupi ali je sirovina losa :D

Link to comment

Evo ga ovde. Druga je tema zapravo, ali ne bi me cudilo da isti princip vazi i za mw safe.

 

http://arstechnica.com/science/2016/02/the-problem-with-bpa-free-alternatives-are-just-as-troubling/

 

 

 

BPA-free labels, blazoned on baby toys and beverage holders, are supposed to allay fears about the notorious chemical, previously used in sturdy plastics and epoxy resins. After all, bisphenol A (BPA) has been shown to impersonate hormones such as estrogen, and it is associated—though not definitely linked—to a broad range of health problems, including cancers and cardiovascular disease.

 

But the "BPA-free" label may simply be a meaningless marketing ploy.

 

A growing number of studies suggest that manufactures are swapping BPA for chemical cousins that have the same troubling activities in humans and animals.

 

 

Link to comment

Sad sam podgrejao kari u nekoj plasticnoj posudi sto dele uz 2 flase koka kole u Idei  :ph34r:

 

Ima malo neobican simbol al valjda je mw safe. linija pa iz nje vijugave linije i ipise -30 do +100

rip

Link to comment

Mene Venom danas definitivno odbio od plastike a taman mi se svidela fora da ubacim sendvic u onu kutiju pa minut u mw.

 

Staklo se jos nisam usudio da probam a sa keramikom nikakav problem do sada. Jedino sto se nekad desi da se ugreje posuda a jelo ostane mlako al to retko.

Link to comment

Mene Venom danas definitivno odbio od plastike a taman mi se svidela fora da ubacim sendvic u onu kutiju pa minut u mw.

 

Staklo se jos nisam usudio da probam a sa keramikom nikakav problem do sada. Jedino sto se nekad desi da se ugreje posuda a jelo ostane mlako al to retko.

ja kuvam puding u chashama, zamesim smesu na veliko, nalijem u chashe, razne chashe, razne boje pudinga i proturim djuture kroz mikrovalnu uz jedno meshanje i gotov stvar, mnogo praktichno za djecu :)

 

i sve druge filove koji idu sa skrobom, samo treba da se nadje fora za svaki, zavisno od kolichine...

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...