Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

slucajno sam usao u radnju za profesionalne nabavke, nisam imao nameru da kupujem noz jer sam odranije zastrasen cenama nadrkanih japanskih nozeva koje su u stotinama evra, najmanje, i vec sam bio kupio neki novi keramicki od kyocere, medjutim upadnem u deo radnje koji prodaje nozeve. ovaj mi je privukao paznju zbog te neobicne drske, noz je inace one piece (kao recimo nahajpovani global). povedem razgovor sa prodavcem koji mi odmah kaze da je tojiro odlicna japanska no frills firma sa razumnim cenama, da su im nozevi u rangu globalovih za upola cene i da ako nisam pro, a nisam, nema potrebe da se kurcim sa artizanskim, hand made nozevima sa molibdenom, vanadijumom i slicnim legurama, da ovo totalno radi posao u svakoj normalnoj kuhinji. i bila je ljubav na prvi pogled a za 5300 jena (5300 dinara) nece propasti drzava. uglavnom prva secenja danas (povrce, prasetina) - shock, horror.... kyoceru ne otvaram:=)

Link to comment

Odlicna cena.Mislim da svuda kosta preko 80$.Nikako u masinu za pranje sudova jer ga brzo tupi i kvari kvalitet materijala.Kad se istupi, najbolje naci nekoga ko usluzno ostri jer je zaista posebno zadovoljstvo koristiti ostar noz.Meni je i ostrenje poseban vid odmaranja mozga.

Link to comment

Meni isto doneli noz iz Japana i kontam da je svaki noz qrac ako se povremeno ne naostri. Nakon 4 meseca je jos uvek ostar, ali nije kao prvog dana, a svakako me mrzi da se jebavam sa potapanjem kamena u vodu. Samo mi jos to fali. Tako da ono, interesantno je da kad uzmem Ikea noz od 6e i naostrim ga u onom obicnom ostracu, ostriji je od japanca. Naravno, to traje cirka nedelju dana, ali boze moj. Japanca mi je pak zao da tako ostrim, jer taj ostrac ume tu i tamo da osteti noz.

Link to comment

Japance za zapadno trziste sa malim convexom na ostrici je najbolje ostriti, tj.odrzavati sa komadom koze napunjene polir pastom za ostrenje brijaca.Ima online a kozni kais ili restlove kod saraca ili opet online.Mislim da je to najlakse za nekog ko nema iskustva u ostrenju.Masat je super za obicne kuhinjske nozeve, chefknife koji su ravno ostreni.imao sam dva santoku noza.Jedan kao Gazzin koji sam prvo zeznuo pa popravljao na kamenu i sada ga koznim strop kaisom odrzavam, a drugi sa klasicnim Japanskim dleto secivom,i on je bio pesma za ostrenje na kamenu.Ostali tipovi Japanaca,sushi nozevi i sl su za izbegavanje jer su tako komplikovani za naostriti da bez profi usluge ostraca nema svrhe ni posedovati.

Link to comment

Pa dobro, iskustvo se stice :). Nije da ne volim nesto da naucim, ali kad sam gledao proceduru za ostrenje na kamenu, rekoh sebi - ne moram bas sve da znam. Bacicu pogled za tu pastu.

Link to comment

ne znam jel za ovu temu, pitanje je da li je neko u skorije vreme kupovao blender, tj ima li neko preporuku u aktuelnoj ponudi? (da nije dranje od cene kao nutri bulet a da nije neki no name preslabi krsh)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...