Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

ono sto sam pitao vas sam uspeo sam da proverim - hot stone posudje sa NIS pumpi

 

kupio sam wok sa dosta velikim ravnim dnom tako da sljaka i kao normalan tiganj

 

ukratko, dobra kupovina. mnogo bolji rezultati nego sa tefal wokom, ovo se ravnomerno zagreva i ne pregreva tj ne zagoreva jelo cak i bez preterane paznje

 

ja sam napravio 2 omleta koji su ispeceni bolje od bilo cega sto sam probao u tefalu, ne znam koliko ovo ima smisla za serpe i slicno ali tamo gde se nesto przi ili pece, skroz je super.

 

1700 din za bas veliki wok.

Link to comment
  • 3 weeks later...

deco, kupila juce gril tiganj u Coin Casi, nije cast iron no cast aluminum, pa me malo zbunilo sto medj' uputstvima pise i "ne grejati prazan sud", pa kako da ga zagrejem za pripremu hrane ako ne ugrejem prazan tiganj prvo?

 

inace znam da se ovde pisalo o tim cast iron gril tiganjima (mrzi me da se bakcem sa ubacivanjem kvacica ovde pa mi smesno da napisem da je od tucanog celika), gde smo bese rekli da ih ima, gde se mogu kupiti?

Link to comment

po semu se taj tiganj razlikuje od onog stainless steel metalcevog koga imam a koji je takodje neunistiv?

uz to ga ne moram 'krstiti' uljem u rerni i mogu ga ribati zicom dok mi ruka n'otpadne.

Link to comment

po semu se taj tiganj razlikuje od onog stainless steel metalcevog koga imam a koji je takodje neunistiv?

uz to ga ne moram 'krstiti' uljem u rerni i mogu ga ribati zicom dok mi ruka n'otpadne.

 

Morao bih da probam ali ova čuda iz Kikinde su teška....ono, zaista teška, mislim da je ovaj veliki težak oko 5 kilograma. Na vatri se to zagreje beskonačno, karamelizuje meso u sekundi. Takođe, nema dodatne delove, izliven je iz jednog komada gvožđa pa je podesan za korišćenje u rerni.

 

Što se tiče lepljenja, za 4 godine imao sam dva slučajna rđanja, ali sada jako pazim i tokom poslednje godine počela je da se formira snažna kristalna emulzija koja je za mene bolja od bilo kog teflona. Proces pravljenja, recimo, kajgane, sada mi je kao onaj sa televizije, krnem jaja, trepnem dva ili tri puta, lupim po žumancima da se i ona malo ispeku, i izvadim iz tiganja bez ikakvog traga na njemu.

 

Kako bih rekao jesu ti tiganji malo jebada za pripremu i održavanje, ali daju rezultate koje jako volim.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

daj fotku tog metalca. ja isto imam njihov neki masivni stainless steel, krenulo sve da se lepi u prvoj sekundi korišćenja.

 

Zy0Lear.jpg

 

 

Morao bih da probam ali ova čuda iz Kikinde su teška....ono, zaista teška, mislim da je ovaj veliki težak oko 5 kilograma. Na vatri se to zagreje beskonačno, karamelizuje meso u sekundi. Takođe, nema dodatne delove, izliven je iz jednog komada gvožđa pa je podesan za korišćenje u rerni.

 

ok, tnx :)

Edited by garcia
Link to comment

koliko se ja secam uputstva, ovaj tip posudja je za cvarenje/dinstanje mesa na nizim temperaturama uz obavezan poklopac, sve dok se ne razmeksa.

 

mada ja ga koristim kao klasican tiganj, przim u njemu fasirane snicle, meso na becki nacin, pomfrit i krokete od rendanog krompira... sve u dosta ulja naravski.

 

imam i pratece serpe u dve velicine i prilicno sam zadovoljan.

Edited by garcia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...