Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Donji deo Skadarske, pored Bajlonija, rade već decenijama. Video sam reklamu i za nekog kod Đerma, verovatno i na Kaleniću ima neki, proredilo se sa godinama, onomad je bio jedan i u Nušićevoj, sad je tamo neka novokomponovana pekara. Otkriće decenije mi je bio baja iz Beške, 200 metara od mesare "Bata", taman kad je valjalo naoštriti nožiće i šajbne za mašinu za mlevenje mesa. 

 

preporuka za lika u drugom delu skadarske, jeftiniji je od drugih i trudi se da ne pojede vise noza nego sto treba.

 

nepreporuka za lika sa kalenica, skup je i skida dosta mesa sa noza.

Link to comment

Uzeo sam onaj noz iz Blica. Valjda necemu vredi kad sam uspeo nesvesno da se posecem po jagodici kaziprsta dok sam seckao cokoladu za kuvanje da bih je otopio u mikrotalasnoj. Ne kapiram kako sam uspeo.

 

Verovatno sam mahinalno krenuo da obrisem cokoladu koja se skupila na nozu.

Edited by katamaran
Link to comment

Uzeo sam onaj noz iz Blica. Valjda necemu vredi kad sam uspeo nesvesno da se posecem po jagodici kaziprsta dok sam seckao cokoladu za kuvanje da bih je otopio u mikrotalasnoj. Ne kapiram kako sam uspeo.

 

Verovatno sam mahinalno krenuo da obrisem cokoladu koja se skupila na nozu.

 

ovo je tipican pominjanitis, ko kad imas novu devojku ili momka, pa koristis svaku priliku da ga(je) pomenes, i tamo gde ne mora. ti bas volis svoju mikrovalnu :D  

Link to comment

Kad sam jos u fazi odusevljavanja kolko je korisna stvarcica :) Nikad lakse nisam otopio cokoladu al se opet nisam proslavio sa prelivanjem ledenih kocki. Inace ih savrseno pravim al mi se na kraju cokoladni preliv obavezno razmulja sa slagom. Opet budu preukusne al zezne vizuelni momenat.

 

Ovde sam je pomenuo da ne pomisli neko da sam lud sto seckam cokoladu :) Mada sam na kraju utvrdio da je bilo potpuno nepotrebno zezanje i da je dovoljno razbiti je na kockice. Jedino se brze rastopi iseckana.

 

Sto se noza tice nikad finiju posekotinu nisam imao.

Edited by katamaran
Link to comment

Samo uljje u topljenu cokoladu. Jedino sto mislim da stavim dosta manje od ovog kuvara pa mozda tu gresim

 

https://www.youtube.com/watch?v=U6ejPwtjTU0

 

Inace je malo manjkav recept. Negde na pocetku ti kaze da napravis serbet pa ga posle vise ni ne spomene. Moja ideja je da sa njim premazem patispanj pre stavljanja krema i slaga. Rezultat je na kraju odlican al mi glazura nikako ne ide od ruke :)

 

edit: recept kaze 100g cokolade za glazuru. Ja je pravim od 200 pa kao da mi ne ispadne dovoljno. Mozda je stvarno potrebno nasvirati ulja.

Edited by katamaran
Link to comment

poslasticarka cokoladna glazura je jedna mera ulja na dve mere cokolade. dakle, ne stedi, tako je po pravilima zanata. 

Ne stedim nego ne volim ulje al cu definitivno sledeci put probati da ga vise stavim. Za pocetak cu ipak probati da je topim u mikrotalasnoj :)

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kupio mini pekaru (Tefal). Sipao sastojke i živ nisam da vidim šta će da napravi, eno je čangrlja u kujni, u stvari je zabavna za posmatranje.

 

U stvari sam skeptičan povodom rezultata, mada mi svi kažu da naprava dobro funkcioniše.

Link to comment

fukcionise™, jedino sto sam ja posle nekog vremena prestao da pecem u njoj - pustim da smulja testo pa oblikujem kako zelim i u rernu. bolje mi tako, u njoj sve ispadne ko tost, nigde korice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...