Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

ima li ovde neko ko kuva na indukciju i kakva su iskustva ?

 

ja navikla da kuvam na gas a u perspektivi ću se preseliti negde gde ga nema, a muž ne želi ni da čuje da držimo bocu u kući

i sad, pošto vidim da on tu neće popustiti, tražim alternativu

Link to comment

Sta znam, meni isto kao i ranije na obicnom sporetu sa ravnom plocom, jedino nesto malo brze postigne temperaturu.

 

Doduse, nisam imao nista od svog posudja, pa mi nije bio problem da kupujem sve novo jer sam ionako morao da ga kupim. To je prvi potencijalni minus.

 

Drugi je sto mi devojka stalno kuka da imam najteze tiganje na svetu. :D Stoji da jesu tezi od vecine drugih na trzistu zbog gvozdja u njemu, ali meni licno ne pravi neku razliku.

Link to comment

Kuvam na indukciju, dobro je, brže se spremi hrana (30-40% uštede vremena) i bezbednija je za rukovanje. Indukcione ploče obično budu sa 4 "ringle" sličnog prečnika, a različite jačine. Zbog toga sam  uzela sa 3 pri čemu je ona najveća prečnika 28 i to sam namerno uzela za kuvanje u loncu ili širokoj šerpi većih količina hrane npr. zimnice. Na indukciju može emajlirano posuđe, liveno gvožđe, rostfraj.  Uzmi magnet pa proveri šta od postojećeg posuđamože na indukciju, kao i prečnike šerpi na koje si navikla ili koje su skuplje a prhvataju indukciju pa imaj to u vidu kad uzimaš indukcionu ploču. Mada, sada ima i onih najnovijih kod kojih se ne brinep da li je dno posude dovoljnog prečnika da bi " prihvatilo" indukciju. Obrati pažnju i na gradaciju jačine. Meni je gradacija jačine toplote 0-9, ali nigde u uputstvu nisam našla koji je razmak u Celzijusovim stepenima. Kupila sam Gorenje, nemam ozbiljnijih primedbi.

Edited by halloween
Link to comment

znam to za posuđe i jedino vredno što ću biti prinuđena da žrtvujem su dve stare cepterove i jedna amc šerpa

ovo neko delimano koje imam ionako je sa ograničenim rokom trajanja, a još ja neću prelaziti na indukciju jedno vreme, nego upravo zbog obnavljanja posuđa želim da se infromišem na vreme

 

ono što mene najviše tu privlači je ta, ako sam dobro razumela, sličnost sa gasom, tj. brza reakcija na komande

to je ono što me najviše zanima, tj. kakva su tu iskustva

 

najgore mi je na klasičnoj električnoj ringli što joj treba dosta vremena da dođe na željenu temperaturu. pa onda ili kipi ili ne kuva, drugim rečima, treba pored nje da stojiš po ure dok joj ne ugodištm

Link to comment

E meni je ta brzina reagovanja kod gasa bila otkrovenje.

A što se tiče indukcijskih ploča, moja neka rođaka je sa klasičnih ringli prešla na to i trebalo joj jedno 4-5 meseci da se navikne tj da upusa ponašanje. Ali ona dosta kuva sve i svašta i malo je previše perfekcionista ;)

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

znam to za posuđe i jedino vredno što ću biti prinuđena da žrtvujem su dve stare cepterove i jedna amc šerpa

ovo neko delimano koje imam ionako je sa ograničenim rokom trajanja, a još ja neću prelaziti na indukciju jedno vreme, nego upravo zbog obnavljanja posuđa želim da se infromišem na vreme

 

ono što mene najviše tu privlači je ta, ako sam dobro razumela, sličnost sa gasom, tj. brza reakcija na komande

to je ono što me najviše zanima, tj. kakva su tu iskustva

 

najgore mi je na klasičnoj električnoj ringli što joj treba dosta vremena da dođe na željenu temperaturu. pa onda ili kipi ili ne kuva, drugim rečima, treba pored nje da stojiš po ure dok joj ne ugodištm

Ako sam dobro zapamtila kad sam gledala Delimano, ono ne može na indukciju.

 

Što se tiče brzine zagrevanja, odmah postiže željenu temperaturu, a i odmah se isključuje kad isključiš na 0, s tim da ringla ako je duže bila uključena ostaje malo mlaka nakon što se isključi na 0 (održava toplotu 10-ak min).

Link to comment
  • 3 weeks later...

Znate  Metalčev lonac za kuvanje na pari? Mislim da ga je dokusurila indukciona ploča pošto je dno suviše tanko  za njenu vatru. Emajlirano posuđe bi trebalo biti vječito. Jednostavno se iskrivilo dno i napravila se rupa, naravno da ide u kontejner. Sad se dvoumim da li uopšte da kupujem šerpu iz Metalčeve Masiv linije, bez obzira što je dno deblje, jer očigledno emajl ne podnosi dobro naglo zagrevanje.

Edited by halloween
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...