Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Zid fabrike IMT u ulici Jurija Gagarina godinama krase grafiti koji rade najbolji beogradski grafiti-umetnici. Nažalost, bahatošću nepoznatog preduzetnika ubuduće neće biti tako. Postavljanjem bilborda dužine preko 150m preko grafita uništen je ovaj urbani simbol Blokova, zid koji je zbog svoje atraktivnosti često bio deo scenografije mnogih filmova i muzičkih spotova. Gnev writera se već posle nekoliko dana vidi na ispisanim porukama po bilbordu, po njima sudeći čini se da borba za zid tek počinje.c.190.125.16777215.0..stories.grafiti.DSC01762.jpgSlike na sajtu www.blokovi.com
jedno urbano zagadjenje zamenjeno drugim.
Link to comment
jedno urbano zagadjenje zamenjeno drugim.
aa, ti bi Beograd bez ekstrema...ni grafiti, ni bilbordi, samo goli zidovi...svaka privatna intervencija u javnom prostoru je narušavanje reda...ja najbolje volim kombinaciju grafita, bilborda i golih zidova. grad ili je haotičan, ili je palanka.
Link to comment
jedno urbano zagadjenje zamenjeno drugim.
aa, ti bi Beograd bez ekstrema...ni grafiti, ni bilbordi, samo goli zidovi...svaka privatna intervencija u javnom prostoru je narušavanje reda...ja najbolje volim kombinaciju grafita, bilborda i golih zidova. grad ili je haotičan, ili je palanka.
Link to comment
a mogli bi umetnici da užickaju, pa plate reket đilasu.
Mogli bi, ja sam imao genijalnu ideju da se plati umetnicima da obogate onaj tunel ispod Terazija modernim freskopisima, jerbo mislim da nema goreg užasa nego kad se zaglaviš u saobraćajnom špicu u toj rupi!
Link to comment

Kad smo vec kod grafita...Djecarci iz SNPa su ponovo "ukrasili" ceo Novi Beograd. Samo u mom bloku ima bar 20 grafita. Jebo ih Marinkovic, Nato i Srbska drzava da ih jebala!!!

Link to comment
:lol: baš sam se pitao who the fuck is igor marinković i evo šta iskopam na 1 stormfrontu

e87bfd5cdb.jpgUpamtite ovo lice, ovako tupavu facu (mislim na ovog lijevog) je teško zaboraviti.Igor Marinković je novinar lista ''Pravda'', koji radi pod pokroviteljstvom SNS, aktivista pokreta 1389, član foruma ''anglo srpskih čegevarista'' (to znači da je šef u Engleskoj, članovi u Srbiji a Če Gevara na majici)U duhu ''anglo srpskog čegevarizma'', gore pomenuti je sastavio ''saopštenje'' upućeno putem medija Gradonačelniku Đilasu, krijući se iza imena Nacionalnog stroja. Umjesto da (kao što je planirao) ubrza zabranu inače neodobrene organizacije Nacionalni stroj, mladi Marinković je svoju, uredno registrovanu organizaciju stavio na listu za odstrel.Više neće moći da ga operu ni Sava ni Dunav, a NP 1389, neće pomoći ni sav dosadašnji kukavičluk, demantovanja, kukumavčenja i duvanje u istu kožnu frulu sa B92, kao što su to do sada znali da rade. Sad će da padnu u jamu koju su zajedno sa B92 kopali za Nacionalni stroj.Umjesto da se ograde od nepromišljenog poteza svog aktiviste, anglo-srpski čegevaristi brane budalu koja im je natovarila ZOG na vrat.DSCF8161.jpgšta drugo reći.Jadan je nacionalizam u Srbiji, kada ga oličavaju prevrtljive kukavice poput Marinkovića. Da li takva osoba, prevrtljivi lažov, secikesa i klevetnik, treba da predstavlja oličenje srpskog nacionalizma?

Link to comment
:lol: baš sam se pitao who the fuck is igor marinković i evo šta iskopam na 1 stormfrontu
ja sam se pitala i ko je snp. nije srpsko narodno pozorishte.a to za tunel je dobra ideja. kvalitetni umetnici bi mogli da rasterete saobracaj, ko sto je klasichna muzika razjurila prodavce sa kartona. to bi ispao 1 komunalni raj :P
Link to comment
ja sam se pitala i ko je snp. nije srpsko narodno pozorishte.a to za tunel je dobra ideja. kvalitetni umetnici bi mogli da rasterete saobracaj, ko sto je klasichna muzika razjurila prodavce sa kartona. to bi ispao 1 komunalni raj :P
vraga. ovi sa zelenjaka su žilaviji nego što se milslilo i stoički trpe torturu klasikom. možda bi moglo da se pređe na surovije metode kao što je čitanje ničea.
Link to comment
  • 1 month later...

Imam pitanje, trebao bih u novembru ili decembru biti u Beogradu na nekih 5-6 dana i imam neka pitanja na koja jos nisam dobio konkretan odgovor pa sam se nadao da bi neko mogao da pomogne:1. Vidio sam temu o taksijima, ali mi je jos uvijek nejasno koji je najbolji nacin da se dodje do taksiju u gradu, a narocito na aerodromu? Da pokupim bilo koga ili da nazovem neku taksi-kompaniju da neko dodje po mene?2. Po pitanju smjestaja, nasao sam ovaj sajt www.rentastan.com i izgleda da mi dosta lijepo a i cijena je prihvatljiva. Da li je neko mozda koristio njihove usluge i ima li komentar ili je sigurnije da odem u hotel?Hvala unaprijed!

Link to comment
Imam pitanje, trebao bih u novembru ili decembru biti u Beogradu na nekih 5-6 dana i imam neka pitanja na koja jos nisam dobio konkretan odgovor pa sam se nadao da bi neko mogao da pomogne:1. Vidio sam temu o taksijima, ali mi je jos uvijek nejasno koji je najbolji nacin da se dodje do taksiju u gradu, a narocito na aerodromu? Da pokupim bilo koga ili da nazovem neku taksi-kompaniju da neko dodje po mene?2. Po pitanju smjestaja, nasao sam ovaj sajt www.rentastan.com i izgleda da mi dosta lijepo a i cijena je prihvatljiva. Da li je neko mozda koristio njihove usluge i ima li komentar ili je sigurnije da odem u hotel?Hvala unaprijed!
Odbij sve ponude na aerodromu i zovi, recimo, 9803 (Pink taxi). Dolazi za par minuta i vozi po gradskim (normalnim) cenama. Na poziv imas popust od 20%. Do centra bi cena trebalo da bude nekih 850-900 dinara.
Link to comment

Harper Lee,odlicno! Hvala na savjetu, to cu da zapamtim.Da li je neko imao iskustva sa www.rentastan.com? Mislio sam prvo u hotel, ali onda nadjoh ovo i em sto je povoljnije, em mi djeluje udobnije narocito sto putujemo sa dvogodisnjim djetetom. Ali opet, plasim se da ovo nije nesto "na divlje", pa me zanimalo da li je neko probao...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...