Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

u par reči: saradnja da, proširenje teritorije grada beograda ne.nego, da li nam sledi nova runda vađenja ličnih karata i ostalog? ili se srbija sagnuti neće?rusi traže

Edited by djordje geprat
Link to comment
Decentralizacija ne znaci 194 opstine. To nije efikasna decentralizacija. Btw, Danska, dakle clan EU, je sprovela reformu lokalne samouprave 2007. i 13 vojvodstava je zamenjeno sa 5 regiona a broj opstina smanjen sa 270 na 98. To je uradjeno posle dugogodisnje studije na temu efikasnosti lokalne samouprave. Inace mnogi u EU vole da se razbacuju sa silnim nivoima vlasti, birokratijom i sl. i mislim da to kod nas nije primenjivo, samo bi sluzilo za udomljovanje partijskih kadrova.
Slovenija ima 210 opstina, Grcka preko hiljadu od kojih neke imaju preko 700,000 a najmanja 28 stanovnika (ne 28 hiljada), mislim da je za nemacku slicno...
Zasto je to nepremostiv problem? Sta onda da kazemo o republickom ministarstvu koje nadgleda stotine visih skola, nekoliko univerziteta, pa na kraju i sve srednje i osnovne skole?
Ministarstvo ne nadgleda osnovne i srednje skole. Nadgleda ih lokalna samouprava.
Njegove nadleznosti bi bile dovoljno male da to ne predstavlja problem, a kontrolisao bi ga nivo vlasti iznad (okrug).
Biraju ga gradjani a budzet mu kontrolise i odobrav nacelnik okruga? Malomi je to cudno
Govorimo o Srbiji, zemlji veza, dodjem ti-dodjes mi kombinacija, korupcije i tako to. Sto je sredina manja, to su efekti takvih stvari veci i stetniji. Nije ni cudo sto neka opstina zapadne u totalni raspad pod nekompetentnom upravom, kada ima od 10 do 60 hiljada stanovnika, gde mnogi odlaze (recimo za Beograd), kako tu da ispliva neko novi, svez?Naravno da treba da postoji neki nivo lokalne (bas lokalne) samouprave u smislu brige o ulicama, parkovima, pa mozda i osnovnim skolama, ali to treba da bude daleko manje od onoga sto opstine u Srbiji imaju danas.
Mnogo ce lako da ispliva neko svez ako na lokalnom nivou imas dovoljno ovlascenja da mozes nesto da promenis, nego ako je velika centralizacija. Onda ce svi kvalitetni da teze ka centru gde ce da se donose odluke
Link to comment
  • 2 weeks later...

U skojevskom naselju u poslednjim nedeljama intenzivno rade mesalice i ostala fizikalija. to ne bi bilo nista neobicno da se reflektori ne pale u sedam uvece i gase ujutro. ocigledno im je akcija da izbegnu inspekciju. valjda inspekcija radi od 9 do 5, oa nekako zaborave da provere da li je u toku noci bilo promene u objektogradnji .pohvala za gradske i opstinske vlasti koje su odlucne u sprovodjenju zakona :)

Link to comment

Jel zna neko da li ce biti nekih mogucnosti za slobodno kretanje Beogradomza vreme posete Medvedeva. Bas taj dan imam neka posla pa me interesuje kuda cu moci da se krecem.

Link to comment
Jel zna neko da li ce biti nekih mogucnosti za slobodno kretanje Beogradomza vreme posete Medvedeva. Bas taj dan imam neka posla pa me interesuje kuda cu moci da se krecem.
Mislim da ces moci do toaleta bez vecih problema, a sto se kuhinje tice savetujem da veceras prebacis iz frizidera u spavacu sobu namirnice neophodne za prezivljavanje.
Link to comment
To sve pod uslovom da Đilas ne proceni situaciju kao nebezbednu, i ograniči mu šetnju na Ušće.
Mislis na usce hodnika u dnevnu sobu. Moguce je, zavisi kakav mu je raspored prostorija u stanu.
Link to comment
  • 4 weeks later...

da l moze neko da mi objasni kako to da je parking u ovom kretenskom gradu u centru zoniran i placa se svuda osim na kalemegdanu? tu je nekad bila rampa, parking se placao, sat je bio 60 dinara, dakle skuplje nego obican parking, mislim, jeste glupo napraviti parking na zasticenom spomeniku kulture, ali su tako makar kontrolisali broj vozila koji ulazi na zasticeni spomenik kulture. ima 8 meseci otkako su digli rampu i parking je slobodan, a otkako je zonirano ispod cara dusana, kolicina automibila koja se nagurava na tvrdjavu je nepodnosljiva. aj, i do sad me nerviralo sto kalemegdanska terasa ima privatan parking na zasticenom spomeniku kulture, ali sad je prekardasilo. i sta, nista s tim. samo moram negde da iskukam koliko sam besna.

Link to comment

Ne ovako javno preko furuma angry.gif to mi je tajno mesto za parking leti kad idem u kafe-klub Pobednik. Sad ce nestati i ono malo slobodnih mesta sto ih nekako nadjem uvece :(

Link to comment

Pridruzujem se gornjim osudama forumasa pod imenom darling :mad: brisi to odma!Sta, je li sad treba da cekam red od pola sata da udjem u Obilicev...

Edited by hazard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...