Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Osim ako izadje manje, onda ti naplate koliko pise na taximetru (tj meni je uracunao i popust)preporuka i od mene

Edited by yabadaba
Link to comment
  • 2 months later...

juče i danas primetih dva nova "karton sitija" u nastajanju. juče, na vidikovcu uz početak onog što se naziva magistralom malo ispod garden centra. ta "magistrala" od skretanja za bele vode do petlje na orlovači je posebna tema. o njoj kasnije. danas, preko puta i pored "holidej in" hotela. da li će se čekati da se ta naselja šire do veličine onog uz gazelu, pa da nastane problem kakav je već nastao, ili će to onaj ko treba, da razbuca u začetku? zemljište preko puta hotela pripada železnici baš kao i ono đubrište ispod stanice par stotina metara dalje. ko treba da natera vlasnika da vodi računa o onom što je njegovo?malo-malo prolazim pored petlovog brda. sa leve strane, iz pravca grada gledano, nikle su nove zgrade, smešne su mi zbog položaja, ko li je kupio tu stan sa pogledom na otpad koji ima kancelariju u trupu DC3. s te strane su i raznorazna dvorišta sa kolima, termoprozorima, ogromna kuhinjska stolica kao reklama, servis micubišija, preko puta OMV pumpe, čerga. s druge strane naizmenično se smenjuju đubrišta i otpadi. nema trotoara, nema javne rasvete. jednom sam kasno noću izlazio iz grada. uz put, u mraku podignut prst dalatnice, koleginice onh s plavog mosta. nova lokacija? proširenje posla?sada je alimpić, koji je bio glavni na čukarici, neki faktor u gradu. hoće li on da nešto učini za bazu? da konstatuje da je to parče smrdljivog druma u stvari gradska ulica.odvratno.

Link to comment

Taj kod Holidej Ina postoji jos od ranije, samo ga nisu dirali prilikom uklanjanja dela koji se nalazio uz Belvil.Karton gradovi nicu i postoje u Beogradu zato sto gradskim vlastima to ocigledno ne smeta dovoljno. Zasto tako nesto ne postoji u Evropi? Policija sa bagerima dodje prvog dana i resi problem pre nego sto se prosiri. Princip koji je primenjen prilikom rasciscavanja prostora oko Gazele treba primeniti na sva divlja i kartonska naselja na teritoriji grada. Ko je legalno prijavljen u Beoradu dobija smestaj, ko nije - baj baj.

Link to comment

Nadam se da nije kasno, ja sam imao iskustva sa drugim (slicnim) a la "rentastan" provajderima i super sam zadovoljan. Zavisi sta ti treba. Sto se tice taksija, tu sam koristio ovu noviju firmu koja ima auta srebrne boje i ide na fisknu tarifu do grada (po narudzbi). Super su bili, probacu da se setim njihovog imena (Classic nesto, cini mi se).Javi se na PM za stanove, dacu ti ime coveka koji mi je nasao dve razlicite gajbe u 2 godine.

Link to comment
Sto se tice taksija, tu sam koristio ovu noviju firmu koja ima auta srebrne boje i ide na fisknu tarifu do grada (po narudzbi). Super su bili, probacu da se setim njihovog imena (Classic nesto, cini mi se).
Ovi ?
Link to comment
Ovi ?
Da, da - ti. nacionalni taksi (gde sam samo iskopao "Classic"). Soferi izgleda (bar su u martu mesecu) radili za platu, tarifa je fiksna, auta nova, covek koji me je vozio sa decom i bivsom je bio super pazljiv za volanom.
Link to comment
malo-malo prolazim pored petlovog brda. sa leve strane, iz pravca grada gledano, nikle su nove zgrade, smešne su mi zbog položaja, ko li je kupio tu stan sa pogledom na otpad koji ima kancelariju u trupu DC3. s te strane su i raznorazna dvorišta sa kolima, termoprozorima, ogromna kuhinjska stolica kao reklama, servis micubišija, preko puta OMV pumpe, čerga. s druge strane naizmenično se smenjuju đubrišta i otpadi. nema trotoara, nema javne rasvete. jednom sam kasno noću izlazio iz grada. odvratno.
rodica je kupila tu stan ( tri sive zgrade pored restorana "sumadija " ) km je bio 800 eura . sa magistarle deluje tako ali sa druge strane je druge prica . trotoari i rasveta , zelenilo , skola , vrtic , marketi , ( maxi i idea ) nekoliko autobuskih linija ( 56 , 59 i nesto nize za vidikovac nisam sigurna za brojeve cini mi se 23 staju kod ribarskog gazdinstva ) i sve je prodato , stan od rodice je jedini u zgradi u kojem se ne zivi . inace odatle do centra kad nije spic stizemo za 15 minuta .
Link to comment

Hvala vam na podacima, jos nije kasno da se nesto novo cuje! :)Uglavnom, znaci sto se tice taksije 9801 ili 9803 (Pink).Smjestaj - beorent.com, rentastan.com i naravno cekam da dragance odgovori na pm! :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...