Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Jebo majku, nakon skoro 9 godina i dalje im prolazi fora "daj neku glupost da se raja zamajava dva-tri dana" i tako ad nauseam

Baš me zanima šta li će u ponedeljak da smisle.

Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

Biće semafora, naravno, svi (istovremeno) će držati zeleno za pešake 30 sekundi, pa za vozila 90 sekundi, negde sam naišla na taj podatak, malopre. Rade još uvek sve. Meni ovo deluje super i konačno nećeš morati da odeš u Krnjaču da pređeš ulicu. 

 

Tu su realno vozači pukli, biće pobuna.

 

A ko će Srbina da spreči da prelazi ulicu na crveno, kad prolaze vozila paralelno s njim?

Link to comment

30 sekundi je mozda mnogo, mada manje od 20 ne moze da bude po dijagonali. Ta raskrsnica je bila mozda i najgora u centru grada za pesake, morao si da ides u krug kao budala i da cekas na svakom semaforcicu po minut.

Link to comment

Koliko ja kapiram, kod ovih rešenja, ideja je da ga spreči nagon za samoodržanjem. Valjda je to prvi put urađeno negde na nekoj zeznutoj raskrsnici u Holandiji gde je bilo puno nezogda - ukinuli su svu signalizaciju, sklonili znakove i spustili trotoar u nivo kolovoza. I onda su svi više pazili i bilo je manje nezgoda.

 

Weber likes that, ali nisam siguran da pogoduje našem mentalitetu.

Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Koliko ja kapiram, kod ovih rešenja, ideja je da ga spreči nagon za samoodržanjem. Valjda je to prvi put urađeno negde na nekoj zeznutoj raskrsnici u Holandiji gde je bilo puno nezogda - ukinuli su svu signalizaciju, sklonili znakove i spustili trotoar u nivo kolovoza. I onda su svi više pazili i bilo je manje nezgoda.

 

Weber likes that, ali nisam siguran da pogoduje našem mentalitetu.

 

Ja to stalno pričam, pola semafora u gradu jednostavno treba ukinuti.

Link to comment
17 minutes ago, harper said:

 

U stvari, za ovu raskrsnicu to i ima smisla, onaj pesacki kod Doma omladine prema Trgu je pravio velike probleme vozilima koja se iz pravca Trga ukljucuju desno prema tunelu.

 

Nailazila sam i na komentare da je jedan deo zamisli i da se ovim uštedi i vreme koje pojede neminovno propuštanje pešaka i činjenica da su se pešaci tuda provlačili preko hauba, pošto su se vozila zaustavljala na starom pešačkom i pravili su se čepovi i haos zbog toga, a da će sve to pratiti sinhronizacija semafora na više mesta i tačaka i da postoji plan koji deluje u redu.  I da deluje kao pobošljanje i ubrzavanje protoka, ako ga ne zajebe realizacija, i za vozač i za GSP i za pešak perspektivu.

 

Ja nisam vozač, moje praktično iskustvo se prostire od suvozačkog do "ići iz pravca trga ili izaći iz Mornara i preći nekako ulicu, a da ti ne ode sedmi bus i ne ostaneš bez kečeva i obe noge" :sleep:, ali deluje ok, one prethodne varijante su bile pakao, svakako. 

Link to comment

tu dolazimo do moje dve omiljene stvari ove godine: nasheg projektovanog mentaliteta, koji je s neba dat i odupire se ovozemaljskim zakonima, i josh druge, vaznije, a to je da pakao nastaje ne kad radikal uzme da operishe otvoreno srce, nego kad radikal pomisli da je saobracajna signalizacija ono od ovce. mislim, shta moze da se ne ume :hihi:

aj pa da vidimo.

sent from bubamoto

Link to comment
45 minutes ago, renne said:

Treba ukinuti sve semafore, i sve pešačke, šta koji q
Pa lepo kao u platformskim igrama, trči, trči, pa stani, pa preskoči

 

Preteruje se sa semaforima, sad su postavili jedan kod skadarlije, deset metara od onog koji je odvek postojao. I sad bez veze stojim i čekam zeleno, a do nedavno sam tu na pešačkom normalno prelazio, a ne vidim ni da su vozači dobili nešto.

Link to comment
On 10.12.2020. at 23:28, Kubrick said:

Je l ste dobili uvecan novembarski racun za infostan? 

i to za 1000din

pise neko dodatno odrzavanje

 


Ja uopste nisam dobila novembarski racun, to jest banka mi nije skinula Infostan s trajnog naloga. Mozda si ti platio i moj? ;)

Zaista, ne znam kako ovo da shvatim :huh:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...