Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

13 minutes ago, Taihoskopija said:

Ja uopšte ne shvatam poentu ovog ovolikog trenutnog "Balkan provincija hoće potvrdu da je kul i Beograd je svet" fabrikovanja skandala i bavljenja time da li su Borisu Dežuloviću lepši Beograd ili Split ili Nova Varoš i da li su Beograđani seljačine ili Njujorčani i mislim da je nekako bolno anahrono i off. I koga zabole? I uopšte ta potreba da me Dule glavonja ili Dežulović etiketiraju kao seljanku ili ne, koja jeste ili nije pokvarila Beograd iz osamdesetih i traženje potvrde tog tipa i vrištanje ako izostane. 

I nekako je nefer prema mladim ljudima, zašto se ne pusti neko ko je neko devedeseto i nešto + da gradi svoju priču u svom gradu i svoj identitet grada bez perpetuiranja identiteskih sukoba iz osadeset devete i Bora Čorba: EKV opozicija. Malo je onako bumerski arogantno. I malo vrišti Biljana Srbljanović malograđanski kompleks. 


A i u toj Jagodini ili već kakvoj sRbiJanSkoJ kAsAbI žive neki ljudi neke živote i trude se da žive i evo izvinjavaju se svima što su jadni i mera za potkusurivanje seljakluk:neseljakluk i što su pokvarili sliku kul jugoslovenske Trst~farmerke~crni talas~Akademija~šta~god egzistencije.

 

Dišemo govna i gazimo govna i kradu nam hleb i penziju roditeljima i to bi trebalo da je tema, ostalo je salonsko ništa u ovom momentu i tviter zabavna epizoda i super za forum ogovaranje, ali ne treba mu emisija i javni prostor koji okupira danima. 

ja se iskreno nadam da mladi ljudi imaju i grade svoj beograd sebi po meri i zabole ih sta neki matorci pricaju o beogradu pre x godina i okupiraju tviter i medije.  bas kao sto se ni mi nismo u tim godinama osvrtali na to sta roditelji i praroditelji misle o beogradu. pogotovo oni koji su ulice zvali predratnim imenima i kukali o kulturi izmedju dva rata koja je netragom nestala i zamenili je drogerasi, pankeri i bolesnici svih fela. ako to nisu u stanju - jebiga, nije do nas.

 

  • +1 3
Link to comment
36 minutes ago, Taihoskopija said:

ostalo je salonsko ništa u ovom momentu i tviter zabavna epizoda i super za forum ogovaranje, ali ne treba mu emisija i javni prostor koji okupira danima. 

+1 na ceo post.

Jos samo da mi pokazes nesto, bilo sta, pored boldovanog: mozda ja ne umem da prepoznam? :) 

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, namenski said:

...

Problem je sto je novinarski duhtm, sposobnost za zezanje pa i humor, kakav-takav ali ipak humor - iselio iz Beograda i Srbije: sto Beograd i Srbija danas nemaju ni izbliza peratm kalibra jednog Dezulovica, Ivancica, Tomica, Jergovica....

Likove koji, BTW, sta god ko imao da im prebaci imaju i onu ovde davno izgubljenu a zivotno vaznu sposobnost zezanja i kritike na sopstveni racun, tacnije na racun i sopstvene sredine...

Jos jedan kvalitettm koji su uspesno ubili majstori srpskih 90-ih i oni koji su im sledili sve do danas...

nema vise imena, autora, a nema ih ni na horizontu. novinarstvo, kao zanat, je temeljno zatuceno u zemlji srbiji. sa svim ovim 'fakultetima' za duze vreme.

  • +1 1
Link to comment

@Taihoskopija moram da idem, em mi se spava, em se duzi boravak na forumu ne preporucuje iz zdravstvenih razloga, pa samo da pokusamo da nesto razjasnimo: nisam bio ironican kada sam na tvoj post stavio +1.

Jos manje kada sam te pitao ono sto sam te pitao.

Slazem se, naravno, sa tvrdnjom da svaka (mlada) generacija ima svoje vrednosti i kvalitete, cesto i srecom suprotstavljene starijima koji - da se ne lazemo - po pravilu preterano seru, slazem se i sa tvojim naglasavanjem potcenjivanja provincije, ukratko sa svime sto je napisano.

Ali, da ne bude zabune: postoji nesto sto ubrajam u takozvane - bolji izraz nemam - univerzalne vrednosti, kvalitete koji su sve generacije od kako je sveta i veka terali napred ispadalo to na kraju na lose ili na dobro, kako se kome vise svidja.

Tu, pre svega mislim na bunt, covekovu vecitu teznju za slobodom, za dostizanjem neceg boljeg, viseg, ma i nedodohvatnog, na mrznju i otpor tiraniji, na spremnost da se u tom naporu zrtvuje...

U krajnjem skoru, obracunu, da razvije i bori se da ocuva neki, kakav-takav sistem vrednosti.

Kakvih-takvih, ali ipak - vrednosti: od religioznih, ideoloskih, kakvih god hoces...

I da zalegne u njihovu odbranu.

Mozda sam (pre)mator, mozda ne umem da prepoznam, ali mi se nekako cini da po tom pitanju nesto nije u redu...;)

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, foto said:

nema vise imena, autora, a nema ih ni na horizontu. novinarstvo, kao zanat, je temeljno zatuceno u zemlji srbiji. sa svim ovim 'fakultetima' za duze vreme.

mada, na pescaniku mozda stasavaju neki novi likovi, koji nisu novinari tako opsteg tipa, tzv kolumnisti, niti knjizevno nadaredni kao pomenuti regionalci. zivkov se i dalje nekako drzi, ljubodrag stojadinovic takodje, dok ilici i vecina ostalih neguje jedan politicki dosledan i korektan stil, ali pomalo dosadnjikav i svakako ne popularno kolumnisticki... nin, vreme, nedeljnik, dana zbilja vise  nemaju novinare koji po stilu pisanja, humoru ili jedinstvenom pristupu, mogu biti zvezde, iako i oni imaju i kvalitetne novinare u svojim redakcijama.

Link to comment

moze na pescaniku da pise i jedan ivo andric tu nema dometa. to je pisanje radi zadovoljavanje licne sujete. to su biseri pred svinje.

neka ode neko na tirazne novine/sajtove i tamo gradi ime i status.

pescanik cita manje ljudi nego novine fabrike IMR. veoma je to fino i ususkano mesto.

Link to comment
On 12.12.2020. at 23:23, Leia said:


Ah i to postoji... hvala! Pokusacu da se registrujem...sad kontam da nemam nijedan Infostan racun kod sebe ovde a trebace verovatno neki podaci :isuse:


@jms_uk uspela sam! Hvala puno jos jednom:)

 

Ali tu prici nije kraj :D Pise da mi je novembarski racun placen delimicno, sad kako je to uopste moguce ako na racunu ima dovoljno novca?

Ostalo nenaplacenih nekih 188din, jel mozda postoji neki mini harac koji ide uz Infostan a koji trajni nalog u banci ne prepoznaje? Ili...sta moze biti? 
To be continued.... :dry:

Link to comment
4 hours ago, Zabalujev said:

Okej je lik, što se tiče odnosa prema Domovinskom ratu, za hrvatske pojmove je čista Nataša Kandić, ako shvatate šta hoću da kažem... 

 

Evo pročitah na Autonomji intervju s njim, slažem se - grad je ružan i to pričam strancima koji me pitaju. I sve je mučniji za život. A za taj duh itd. sumnjam da je ikada postojao. Možda te lude dvadesete, možda... 

Ma kakve lude devedesete...ovaj grad ako je ikada imao duha to je u periodu '78-'88....sve ostalo je bilo krajnost od "grada snova" do prostog silovanja istog.

Link to comment

[mention=10]jms_uk[/mention] uspela sam! Hvala puno jos jednom[emoji4]
 
Ali tu prici nije kraj [emoji3] Pise da mi je novembarski racun placen delimicno, sad kako je to uopste moguce ako na racunu ima dovoljno novca?
Ostalo nenaplacenih nekih 188din, jel mozda postoji neki mini harac koji ide uz Infostan a koji trajni nalog u banci ne prepoznaje? Ili...sta moze biti? 
To be continued.... :dry:

Ako pogledas racun, da li ima neka posebna stavka koja je u tom iznosu?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

maločas na bg hronici, arhitekta je objašnjavao da je sve sa tesla - makiš gradom u skladu sa propisima i da izvorišta nisu ugrožena. 

 

otvaranje RTSa bi moglo, da je sreće, da počne sa sučeljavanjem dotičnog i bakića. no sreće političke volje nema.

Link to comment
18 minutes ago, jms_uk said:


Ako pogledas racun, da li ima neka posebna stavka koja je u tom iznosu?


Sent from my iTelephone using Tapatalk


Nema... Pise “preplata” za taj najveci deo iznosa za taj mesec koji sam po njima platila iako mi na izvodu iz banke ne stoji da je skinut s racuna, i pri dnu T5 - ukupno tekuce obaveze - tih 188din, koji kad se dodaju na “placeni” deo cine ceo iznos za novembar. Sto kaze Obiw mozda mi samo skinu i to sledeceg meseca... ali cudno, ne kapiram kako/zasto se to desilo.

Link to comment

[mention=10]jms_uk[/mention] uspela sam! Hvala puno jos jednom[emoji4]
 
Ali tu prici nije kraj [emoji3] Pise da mi je novembarski racun placen delimicno, sad kako je to uopste moguce ako na racunu ima dovoljno novca?
Ostalo nenaplacenih nekih 188din, jel mozda postoji neki mini harac koji ide uz Infostan a koji trajni nalog u banci ne prepoznaje? Ili...sta moze biti? 
To be continued.... dry.png
i kod mene su septembar i oktobar tzv delimichno placeni a placala sam lichno u poshti, njihov shtampan rachun. a poshto im ne radi ni jedan mejl, moracu da se proshetam da isterujem pravdu na 14.70 dinara isuse.gif

sent from bubamoto


Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

i kod mene su septembar i oktobar tzv delimichno placeni a placala sam lichno u poshti, njihov shtampan rachun. qla poshto im ne radi ni jedan mejl, moracu da se proshetam da isterujem pravdu na 14.70 dinara :isuse:

sent from bubamoto
 


Meni se automatski skida s racuna pa nisam do sad ni obracala paznju na iznos, mogli su mi naplatiti i onu vodu sto pumpaju da BW ne potone :isuse:

Javi obavezno kako je prosla avantura isterivanja, ima da castis za 14 dindzi :evilsmile:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...