Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Meni je ona gora od 50ice zato što ima nekoliko delova na trasi kada jednostavno stoji zbog gužve. Pedesetica se makar kreće, dobiješ morsku bolest zbog krivina, ali se kreće.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, ragasto said:

Meni je ona gora od 50ice zato što ima nekoliko delova na trasi kada jednostavno stoji zbog gužve. Pedesetica se makar kreće, dobiješ morsku bolest zbog krivina, ali se kreće.

 

Ma, kad sednem i kad nema guzve moze komotno da putuje sat vremena sto se mene tice. Autobuse na trasi 50 verovatno vec fabricki prave sa nenormalnom guzvom pa ih takve salju na pocetnu stanicu. A onda na svakoj bogovetnoj stanici more ljudi izadje, more ljudi udje, ne mozes ni sekund da odmoris od "stiskavca". Isao sam na Marakanu sa 90.000 ljudi, ne secam se da sam ikada bio tako izgazen, smrvljen i izguzvan kao u tih dvadesetak minuta u 50-ici.

Link to comment

Jedno vreme sam igrao rekreativnu košarku kod Cvetkove pijace, sa #50 kao jedinom opcijom za transport kući. 

 

Onaj osećaj kad nas je 100 na početnoj, gledamo zamračeni bus kako se približava stanici, hvatamo startne pozicije za ukrcavanje kao kod osvajanja Oklahome.... autobus ne usporava.... prolazi.... odlazi. Kod putnika očajnika tačno vidiš onaj pogled kao u Umočiću crtanom.

 

Bude nas 200 do narednog.

Edited by pacey defender
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, pacey defender said:

Jedno vreme sam igrao rekreativnu košarku kod Cvetkove pijace, sa #50 kao jedinom opcijom za transport kući. 

 

Onaj osećaj kad nas je 100 na početnoj, gledamo zamračeni bus kako se približava stanici, hvatamo startne pozicije za ukrcavanje kao kod osvajanja Oklahome.... autobus ne usporava.... prolazi.... odlazi. Kod putnika očajnika tačno vidiš onaj pogled kao u Umočiću crtanom.

 

Bude nas 200 do narednog.


Amateri :D. Salim se. 

Da vi znate sta je medjugradski Lasta bio ‘90 tih. Znali smo ih po garaznom broju kako su ih vodili tamo na Niskom putu. Naucis psihologiju sofera, koji otvara koja vrata i kako parkira.
 

Relativno sam cesto koristila ‘50 dugi niz godina na razlicitim delovima trase. Velika populacija, a autobus mora da je kratak zbog konfiguracije trase (sinusoidalna celom duzinom). Ako ispadne jedan, pogotovo u spicu, ajd polako pesaka donekle da se ne “osusis” na stanici.

Link to comment

Cuj medjugradski, znao sam na 27a I 27e red voznje, gledao na tri strane kuda idu. Pustao ovce da jure onog sto ide oko Balkana, jer ne vide da ima iza jos jedan sto ide oko parka. Pa cekanje kod semafora da izbaci putnike, a ja udjem i sednem u mrtvi ugap gde me ne moze provaliti. Na stanici pola Mirijeva ceka, a ja sedim u busu....

To je iskustvo :D

Link to comment

Sa FB:

 

У току је уклањање изворног ентеријера СЦ-а. Ко има прилике и могућности, нека обиђе последњи пут изворно ентеријерско решење архитекте Александра Шалетића и архитектуру Стојана Максимовића.

 

 

FB_IMG_1607090498975.jpg

Link to comment

Meni je 78 najgori. Zemun, Tošin bunar, kružni na Novom Beogradu, Brankov most, Savski most, Nemanjina, Slavija, Autokomanda, rupa, pa onda onaj uzani deo do Vojne akademije i dalje do Banjice. Otprilike sve najgore tačke u gradu su pokrivene tom linijom

Link to comment

Ko se nije vozio 50-kom u vreme sankcija, taj ne zna sta je gsp avantura odgovorno tvrdim. Originalno, to jest od 80-ih, je pocetna bila na brdu u zrmanjskoj, ispod crkve, pa su za vreme sankcija poceli da skracuju. Prvo je pocetna pomerena na kratko na okretnicu tramvaja, zatim je opet pomerena na skojevsko naselje kod bele crkve. Srednja skola mi je bila kod cvetka i cele sankcije sam isao 50-kom sa ceraka, ali nisi mogao da udjes na ceraku, morao si prvo do skojevskog, dakle u suprotnom pravcu, par stanica, pa onda tamo da probas da udjes na pocetnoj. Da probas. I onda preko sedam brda, cerak, rakovica, miljakovac, kanarevo, banjica... Vrlo cesto su vrata pucala, obicno zadnja, pa je bilo i prirodne ventilacije, opasno se ljuljala i naginjala na par mesta, gomila djaka, gomila pijacara, smrde luk i paprike, a ona kratka, prekratka... 

Al tad sam imao 15-16, bolelo me dupe... 

  • Haha 2
Link to comment
5 hours ago, Tihajeza said:

Sa FB:

 

У току је уклањање изворног ентеријера СЦ-а. Ко има прилике и могућности, нека обиђе последњи пут изворно ентеријерско решење архитекте Александра Шалетића и архитектуру Стојана Максимовића.

 

 

FB_IMG_1607090498975.jpg

 

Ne bilo loše ogrebati se komad nečeg. U SC su svojevremeno ulupane nehumane pare, nije se pitalo šta košta, leteli su transportni helikopteri za Italiju kad nešto zafali.

Link to comment
On 4.12.2020. at 18:29, MocaVukotic said:

Ko se nije vozio 50-kom u vreme sankcija, taj ne zna sta je gsp avantura odgovorno tvrdim. Originalno, to jest od 80-ih, je pocetna bila na brdu u zrmanjskoj, ispod crkve, pa su za vreme sankcija poceli da skracuju. Prvo je pocetna pomerena na kratko na okretnicu tramvaja, zatim je opet pomerena na skojevsko naselje kod bele crkve. Srednja skola mi je bila kod cvetka i cele sankcije sam isao 50-kom sa ceraka, ali nisi mogao da udjes na ceraku, morao si prvo do skojevskog, dakle u suprotnom pravcu, par stanica, pa onda tamo da probas da udjes na pocetnoj. Da probas. I onda preko sedam brda, cerak, rakovica, miljakovac, kanarevo, banjica... Vrlo cesto su vrata pucala, obicno zadnja, pa je bilo i prirodne ventilacije, opasno se ljuljala i naginjala na par mesta, gomila djaka, gomila pijacara, smrde luk i paprike, a ona kratka, prekratka... 

Al tad sam imao 15-16, bolelo me dupe... 

Koliko se secam te pedesetice su uvek bile neki krs autobusi, otprilike najstariji koji su postojali vozili su na toj liniji.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...