Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Lekari znam sigurno da ne, a ostali kad su se bunili i štrajkovali uglavnom su bili izloženi sličnoj pljuvačini kao i taksisti, samo u manjem obimu. Naročito nastavnici. 

Ako je za ostale to tačno što si napisao znači da je među je među ostalim profesijama razlika još veća.

Pri tom nemoj zaboraviti da postoji i razlika u poslovnim troškovima. Recimo ja kad dođem u Beograd redovno mi kompjuter pokaže za oko 2 litra veću potrošnju nego kad vozim po Novom Sadu. Tu je automatski i veće naprezanje vozila uz naravno češće kvarove i tako dalje. Uvek sam sam kupovao polovna kola, ali nikad ona koja su vožena po Beogradu. 

I šta si rekao, da li bi onako 'ladno pristao da ti smanje platu za recimo 20 - 30%? 

Link to comment
22 minutes ago, vememah said:

66 je za 32% veće od 50.

 

Cene taksi usluga u Beogradu su veće za 70% (start), 62,5% (1. tarifa), 100% (3. tarifa) ili 200% (sat čekanja).

da zanemarimo neshine racunske bravure ( btw ako takvu matematiku primenjujes i na poslu bolje da se ne sretnemo...)

 

glavni trosak pri voznji je benzin a isti ako se ne varam kosta apsolutno isto i u Beogradu i u Nisu, tako da ako bi mogaoda nas preskocis s tim da su taksisti u stvari zrtve bio bih ti bas zahvalan,

Link to comment

Ovo ću sada pisati u fantaziji da ovaj protest nije "vrlo koordinisan sa vlašću"...

Dakle taksisti su svojim protestima, čiji je fokus "druga firma koja krši zakon", zapravo isterali na čistinu ono što je ljudima odavno u glavi:
Da su u velikom broju grupacija povlašćenih, bahatih, kriminalu bliskih individua koja se bavi prevozom putnika...

Kao da su se oni ispravno ponašali pre CarGo slučaja?
Kao da nismo na aerodromu bili izloženi iživljavljanju drumskih razbojnika?
Kao da nije bilo svima poznato, koliko ima "divljih" taksista...
Kao da nije svima bilo poznato kako je masovna pojava neplaćanje poreza i uprkos tome poslovanje...
Kao da nismo gledali kako su vozila van svih kriterijuma koji su propisani za obavljanje delatnosti?
I sad je najveći problem CarGo?


Da napomenem, nimalo mi se ne sviđa ono što bi se nazvalo "biznis model" CarGo u delu koliko oni uzimaju od vozača i to me vrlo brine.

I da ponovim, gospodo taksisti, izvolite štrajkujte tako što će vaše delovanje biti:

Danas ne vršimo usluge prevoza građana!



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
16 minutes ago, nesha taxista said:

Ali ti si ovime i sam priznao da fiskalizacija zapravo podiže cene. 

 

Ne, ovim sam pokazao da su te dve profesije neuporedive i da bi naplata po punim cenama propisanim AT dovela  samo do toga da građani plaćaju te cene, a ne da, kao dosad, usluge u ogromnom broju slučajeva dobijaju po jako sniženim cenama, dogovorima o besplatnom zastupanju do pravnosnažne podluke i podeli novca u slučaju uspeha u postupku itd.

 

Kod taksista je to potpuno drugalije i ne može da se stavi u ravan sa advokaturom.

Link to comment
1 hour ago, hazard said:

 

Super. Evo ja se zalažem da se vama taksistima omogući da vozite pod istim uslovima pod kojima i Car:GO sada vozi. Može?

Neko me nelegalnim radom zapravo pokrade i sad meni treba da se omogući da i ja budem lopov? Hvala, ne bih. 

Edited by nesha taxista
Link to comment
3 minutes ago, jorma shparga said:

da zanemarimo neshine racunske bravure ( btw ako takvu matematiku primenjujes i na poslu bolje da se ne sretnemo...)

 

glavni trosak pri voznji je benzin a isti ako se ne varam kosta apsolutno isto i u Beogradu i u Nisu, tako da ako bi mogaoda nas preskocis s tim da su taksisti u stvari zrtve bio bih ti bas zahvalan,

Ali taksisti žive u Beogradu kao i ti i nije potrebna nikakva računska bravura da bi se znalo da su im i troškovi života veći nego u Nišu. To važi i za gorivo pored ostalog, već sam u prošlom postu opisao kako mi se ponaša auto u BG, a kako u NS. , 

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

I da ponovim, gospodo taksisti, izvolite štrajkujte tako što će vaše delovanje biti:

Danas ne vršimo usluge prevoza građana!
 

Sustina svega. Koliko ja znam, strajk je kad - ne radis. Tacka. Sve preko toga je divljanje. 

 

Zamislite kad bi recimo IT-evci strajkovali tako da poobaraju sisteme, pa cela zemlja stane, ne mozes nista da platis, ne mozes pare da podignes, ne radi sve sto je povezano sa kompjuterima, kako bi to izgledalo ?  Da ne pominjem kriticne stvari. 

 

Ili recimo EDB strajkuje tako sto svima iskljuci struju ceo dan. Ili vodovod zavrne slavinu...

 

Link to comment
15 minutes ago, braca said:

Sustina svega. Koliko ja znam, strajk je kad - ne radis. Tacka. Sve preko toga je divljanje. 

 

Zamislite kad bi recimo IT-evci strajkovali tako da poobaraju sisteme, pa cela zemlja stane, ne mozes nista da platis, ne mozes pare da podignes, ne radi sve sto je povezano sa kompjuterima, kako bi to izgledalo ?  Da ne pominjem kriticne stvari. 

 

Ili recimo EDB strajkuje tako sto svima iskljuci struju ceo dan. Ili vodovod zavrne slavinu...

 

Znam da su u Nemačkoj štrajkovali đubretari i cela zemlja se nedeljama bukvalno davila u đubretu. Dobili su povišicu koju su tražili.  A holandski poljoprivrednici su započeli blokadu autoputeva istog dana kad je i u Beogradu počeo protest taksista. 

Nego sad gledam sajt GSB - karta kupljena u vozilu je u najjeftinijoj varijanti (zona 1 i 2)  150 dinara. U Novom Sadu je cena 65 dinara, odnosno više nego duplo manja. Čudno mi je kako se niko od vas ne buni protiv cene gradskog prevoza kada  upravo njega koristi većina građana, a ne taksi bilo kakve vrste. Kako sad to? Pri tom GSB ne može da propadne jer će mu gubitke uvek nadoknaditi grad, a taksista koji ima gubitke nema drugog izbora nego da zatvori radnju. 

Edited by nesha taxista
Link to comment
Just now, nesha taxista said:

Znam da su u Nemačkoj štrajkovali đubretari i cela zemlja se nedeljama bukvalno davila u đubretu. Dobili su povišicu koju su tražili. 

Znaci samo nisu radili svoj posao. Ovo sto vi radite po Beogradu je ekvivalentno tome kad oni bi svojim kamionima blokirali grad. Ili ti istresali djubre direktno u kucu.

Link to comment
1 minute ago, renne said:

pa karta se ne kupuje u vozilu, nego na kiosku za 89 dinara

Znači i tako je skuplja skoro 50%, a ja sam upoređivao iste stvari. Dakle dođem 1. put u BG, pojma nemam gde još mogu da kupim kartu, rekoše mi samo koji broj autobusa da uzmem i lepo kod vozača platim 150 dinara. Isto u Novom Sadu za 65, s tim što u drugom slučaju za te pare mogu da se vozim od kraja Petrovaradina do Detelinare što je skoro 10 km. Ne znam da li je tolika kilometraža pokrivena u BG sa najjeftinijom kartom. 

Hoću li dakle dobiti objašnjenje zbog čega je autobuski prevoz, dakle najmasovnija kategorija mnogo skuplji u Beogradu? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...