Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

  • Car:go i slicne firme nisu informaticka, nego transportna preduzeca i drzave imaju pravo da ih regulisu kao transportna preduzeca. Link
  • drzave mogu krivicno da gone preduzeca koja ucestvuju u prevozu putnika bez neophodnih dozvola. Link
  • u veoma malom broju evropskih zemalja postoji mogucnost da vas vozi ko hoce i kako hoce (mislim samo dve). Ko se vozio recimo Uberom u evropskoj zemlji X i misli da ga je u slobodno vreme vozio Mile, po zanimanju magacioner:
    Uber's situation in France won't change with the ruling, because the cheaper UberPop services, which used non-professional drivers, hasn't operated for several years. UberBlack, which offers rides using licensed chauffeurs, is still available.

Sa taxi mafijom moze da se izadje na kraj, da to neko hoce.  Ali nece, hoce da se mulja i da svako radi sta hoce, kako hoce i kako mu padne na pamet. U prevozu, u dozidavanju 15 spratova na postojeca tri, u deljenju doktorskih diploma itd. Sve moze, samo da se podmaze gde treba. I da se nadje rupa u zakonu i da to radosno odobri premijer.

 

Prica o tehnoloskim inovacijama, aplikacijama, prednosti ovog ili onog je zvaka za ludaka. Sve se svodi na to da se izbegne regulacija, izdaci i da ta razlika zavrsi u dzepu malog kruga ljudi.

Link to comment
3 hours ago, jorma shparga said:

poredjenje ti je malkice intelektualno upitno!

ako se pojavi neko ko radi isto sto i ja i to radi jeftinije za 36% - ja bih pod  pokusao da na svaki nacin smanjim troskove, radim vise i na kraju mu budem konkurentan a ne bih isao da se mom kupcu/korisniku useravam u zivot zato sto ima neko jeftiniji/povoljniji/cistiji/pogledaj te oko tebe pa dopisi sam...

 

to sto vi dozivljavate da je neophodan vas pristanak da neko bude jeftiniji i jeste srz ovog problema!

Ali ako od tebe traže to što od onog drugog ne, ako ti imaš prijavljenu radnju sa svim obavezama koje iz toga proističu, a taj drugi ne, onda naravno sve to tebe košta i ne možeš da pratiš. Nemoj mi pričati da bi dobrovoljno prihvatio smanjenje svoje plate. Obojica znamo da to nije istina. 

Svi polazite od toga da Car - go ima pravo da tako radi. Nema. Simpatije na stranu. I meni je bilo simpatično da lekarsko uverenje za profesionalnog vozača uzimam u jednom privatnom domu zdravlja jer je bio jeftiniji od redovnih, ali mu je država posle zabranila da to izdaje jer nije ispunjavao sve zakonom propisane uslove. Tako sam ovaj poslednji pregled prošlog meseca morao da platim duplo više nego prethodni. Car - go inače nema nikakav, kao ni mnogo šta drugo. 

Link to comment

Ovde nije glavno pitanje da li su Car Go isl. kompanije legalne ili ne.  Vecina gradjana o tome malo zna i ne zanima ih.  Glavni probelm je teror koji taksisti sprovode nad onima koji nikakve veze nemaju sa Car Go.  Sustina te vrste terora maltretiranje nevinih s ciljem da se time uceni drzavu da ispuni njihove zahteve.  Taksisti u Beogradu su teroristi ne strajkaci.

Link to comment
40 minutes ago, Venom said:
  • Car:go i slicne firme nisu informaticka, nego transportna preduzeca i drzave imaju pravo da ih regulisu kao transportna preduzeca. Link
  • drzave mogu krivicno da gone preduzeca koja ucestvuju u prevozu putnika bez neophodnih dozvola. Link
  • u veoma malom broju evropskih zemalja postoji mogucnost da vas vozi ko hoce i kako hoce (mislim samo dve). Ko se vozio recimo Uberom u evropskoj zemlji X i misli da ga je u slobodno vreme vozio Mile, po zanimanju magacioner:
    Uber's situation in France won't change with the ruling, because the cheaper UberPop services, which used non-professional drivers, hasn't operated for several years. UberBlack, which offers rides using licensed chauffeurs, is still available.

Sa taxi mafijom moze da se izadje na kraj, da to neko hoce.  Ali nece, hoce da se mulja i da svako radi sta hoce, kako hoce i kako mu padne na pamet. U prevozu, u dozidavanju 15 spratova na postojeca tri, u deljenju doktorskih diploma itd. Sve moze, samo da se podmaze gde treba. I da se nadje rupa u zakonu i da to radosno odobri premijer.

 

Prica o tehnoloskim inovacijama, aplikacijama, prednosti ovog ili onog je zvaka za ludaka. Sve se svodi na to da se izbegne regulacija, izdaci i da ta razlika zavrsi u dzepu malog kruga ljudi.

Definitivno. Na ovo bih samo dodao da ključni problem prevoza u gradu uopšte nisu taksisti bilo koje vrste nego dugogodišnja nesposobnost gradske vlasti da reši problem javnog gradskog prevoza. Ako se vozite lošim taksi vozilom u opasnosti ste samo vi, a zglobnim autobusima koji su često u stanju raspada vozi se i po 200 ljudi, pa i više kad se složno naguraju. Potrebno je mnogo više ulaganja u vozila i vozače, a naravno i pameti i poštenja da pare po ko zna koji put ne odu ko zna gde.

Link to comment

Upravo tako, ovo je kao ono "spriječite gej paradu, jer ako je ne spriječite, mi ćemo praviti sranja" klasična prijetnja neredima i pičvajzom. Ima redovan put kako neko se postupa s nekim ko krši zakon, a ovdje se jedna grupacija ljudi služi terorom i urnisanjem jednog višemilionskog grada da bi se izborila sa (legalnom/nelegalnom, nebitno) konkurencijom. Na sud ih, pa se ganjajte sa njima, urnišite ih, ako ima osnova, ukinite, kaznite, ali ovo što taksisti rade u normalnim državama bi bilo žestoko sankcionisano. 

Link to comment

Ali Simo Spasić, ima li bizarnije pojave u srpskom društvu, ljudima pun kurac Vesića i njegovog iživljavanjanad gradom, on proziva da su saradnici UČK. 

 

Ako postoji banalizacija i vulgarizacija tako bolnih tema kao što su zločini nad Srbima na Kosovu, Simo Spasić je igrač broj jedan u tom poduhvatu. Jadne te familije, žalosne li uspomene na te ljude, ko ih i kako "brani". Tuga. 

Link to comment

Ono s Vesićevom knjigom nije bila fotomontaža....

 

 

Što se tiče taksista:

ovo je jedinstvena prilika da 100 000 građana izađe na ulice i zaustavi SVE i da traži od vlasti da kako ume i zna reši stvar sa taksistima i CarGo ODMAH.

Govna govnarska i jedni i drugi i treći.

SNS-ovski talovi (sa kartelom s jedne i sa CarGo sa druge strane) jebu nas građane sad već nedeljama dok mafijaški bos ne reši koga će da isplati na neki drugi način.

 

(izvinjavam se ako je neko ovo već pisao, pametnije, elokventnije i bez psovanja)

Edited by pt 2.0
Link to comment
14 hours ago, nesha taxista said:

Nisam komentarisao zati što ih nema za nas kao ni za advokate koji zarađuju mnogo više. Inače ja pre svega insistiram na ravnopravnosti uslova, a to znači da i oni imaju oznake i obaveze kao i svi drugi taksisti.

ako dobijem fiskalni račun za dopunu od 100 dinara, za novine ili kurton nema razloga da mi ni ti, posle vožnje ne izdaš taj račun. poredi se sa kelnerima i kiosdžijama a ne sa jednom govnivom profesijom (izvini hamlete) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...