Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Just now, nesha taxista said:

Da li su i holandski poljoprivrednici zločinačko udruženje? Ili francuski kamiondžije i poljoprivrednici? Da li bi ti dobrovoljno pristao da ti se smanji plata ze recimo četvrtinu? Ako ne bi, da li bi onda i ti bio zločinac? 

poredjenje ti je malkice intelektualno upitno!

ako se pojavi neko ko radi isto sto i ja i to radi jeftinije za 36% - ja bih pod  pokusao da na svaki nacin smanjim troskove, radim vise i na kraju mu budem konkurentan a ne bih isao da se mom kupcu/korisniku useravam u zivot zato sto ima neko jeftiniji/povoljniji/cistiji/pogledaj te oko tebe pa dopisi sam...

 

to sto vi dozivljavate da je neophodan vas pristanak da neko bude jeftiniji i jeste srz ovog problema!

Link to comment
21 minutes ago, LeBron said:

Stvarno bi bio red da prestanes da se blamiras i branis neodbranjivo.

Stvarno bi bio red da mi bar neko od vas odgovori na neko od brojnih pitanja koje sam postavio. 

Link to comment
1 minute ago, jorma shparga said:

poredjenje ti je malkice intelektualno upitno!

ako se pojavi neko ko radi isto sto i ja i to radi jeftinije za 36% - ja bih pod  pokusao da na svaki nacin smanjim troskove, radim vise i na kraju mu budem konkurentan a ne bih isao da se mom kupcu/korisniku useravam u zivot zato sto ima neko jeftiniji/povoljniji/cistiji/pogledaj te oko tebe pa dopisi sam...

 

to sto vi dozivljavate da je neophodan vas pristanak da neko bude jeftiniji i jeste srz ovog problema!

Ako se pojavi neko ko radi na divlje prvo bi trebalo država to da spreči. 

Link to comment
5 minutes ago, nesha taxista said:

Ulazak je 150 u Beogradu, a vremenska dužina je posledica mnogo veće gustine saobraćaja. 

 

Nisam siguran da si me razumeo, pa ću da ponovim - u Beogradu možeš da se voziš sat i po vremena sa više prevoza, bio saobraćaj gust ili ne, dok je u Novom Sadu to nemoguće.  Osim toga, cena karte koja se kupuje na kiosku ne uključuje i izdavanje papirne ili plastične karte, već se to plaća posebno, plus se na građane time utiče da karte kupuju na mestima na kojima se ne zadržava saobraćaj i ne ometaju vozači.

Edited by napadaj
Link to comment
7 minutes ago, nesha taxista said:

Ulazak je 150 u Beogradu, a vremenska dužina je posledica mnogo veće gustine saobraćaja. 

 

Bilo bi zaista sjajno kad bi prestao da trolujes topik jer cena taksi prevoza u Beogradu nije tema. Ima ljudi kojima je taksi skup i ne koriste ga, ima onih koji ga koriste nevezano za cenu, sto se mene licno tice odredite cene kakve hocete i kakve vam odgovaraju pa sami zaradujte koliko vam treba ili snosite posledice toga kakve cene formirate. Ovde se radi o tome da tvoje beogradske kolege prave direktnu stetu gradjanima Beograda ne strajkom, koga boli kurac da li ce taksi usluge biti dostupne par sati dnevno ili nece, vec time sto ugrozavaju zivot, bezbednost, komfor i poslovnu korist u delovima grada u koje se ne moze stici ili uopste ili na vreme zbog toga sto su satima blokirane gradske ulice. Jednostavno je, sklonite svoja vozila sa ulica, ne ugrozavajte druge ljude i strajkujte do kraja zivota ako vam se strajkuje.

Edited by harper
Link to comment
2 minutes ago, nesha taxista said:

Ako se pojavi neko ko radi na divlje prvo bi trebalo država to da spreči. 

 

Da, najpre bi trebalo da ukine licence svim taksistima koji godinama ne plaćaju porez. To je veoma prosto.

 

Onda da uvede rigorozne kontrole provere naplate vožnje (recimo inspektore koji ulaze na aerodromu, BAS-u, kod Albanije, Trgu Republike, itd i govore engleski).

 

Onda da se proveri koliko taksista radi pod nečijom tuđom licencom. 

 

Onda da se uvede provera minimuma rada pošto je uredbom zagarantovan broj taksista NA ULICAMA.

 

Pa da vidimo gde smo. 

Link to comment

+1 na harpera

 

Užas živi, pitao bih predsjednika, a usput i premijerku, jer je i ona navodno neki kurčev ekspert, a vole oboje da se razbacuju ciframa, kolika je direktna šteta po državu i BDP od ovih blokada, to što hiljade ljudi gube sate i sate radnog i ostalog vremena, što se roba ne isporučuje, što ljudi otkazuju sastanke, što ne stižu na sastanke, što su prinuđeni da koriste obilazne puteve, alternativne prevoze, generalno kako ovo utiče na beogradsku a samim tim i srpsku privredu koju ne vade iz usta i gdje svako pomjeranje na svakoj šugavoj listi koriste za kurčenje... Ne znam kako ova dešavanja utiču na percepciju grada Beograda na onim sranje "100 gradova koje morate posjetiti" ili "10 glavnih gradova u kojima je najpoželjnije živjeti" listama koje premijerka u svojoj dosadi ima vremena da čita.

Link to comment

btw. juče sam se vozio preko Košutnjaka za nekim taksistom čiji je mercedes čadio kao da lik loži veso peć, a ne benzin, kad vidim stanje vozila taksista, pa onda čitam ovu priču kako se Cargo-u zamjera da ne prolaze rigorozne™ kontrole koje taksi vozila inače moraju da ispune, upišam se od smijeha. Ovaj u normalnoj državi ne bi prošao ni tehnički, a kamoli tu kontrolu vozila za prevoz putnika. 

Link to comment

Počele su prve čarke sa građanima, ortak mi javio da je par likova koji su izigravali "redare" prepoznao sa stadiona i siguran je da nisu taksisti...
Pa lepo ste ovo smislili taksisti, sad će da se kusa čorba koja se zabrkala!

Ajde sad lepo na kanabe kod voljenog predsednika da vam objasni sve, kako ćete i šta ćete...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Mene je vozio taksista čiji je ceo auto mirisao na kokice. Mislio sam da tripujem, a on mi se posle još pohvalio kako vozi na korišćeno jestivo ulje... matora Mečka, dal 200D iz ranih 80ih. Nemam predstavu kako to prolazi tehnički.

Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

+1 na harpera

 

Užas živi, pitao bih predsjednika, a usput i premijerku, jer je i ona navodno neki kurčev ekspert, a vole oboje da se razbacuju ciframa, kolika je direktna šteta po državu i BDP od ovih blokada, to što hiljade ljudi gube sate i sate radnog i ostalog vremena, što se roba ne isporučuje, što ljudi otkazuju sastanke, što ne stižu na sastanke, što su prinuđeni da koriste obilazne puteve, alternativne prevoze, generalno kako ovo utiče na beogradsku a samim tim i srpsku privredu koju ne vade iz usta i gdje svako pomjeranje na svakoj šugavoj listi koriste za kurčenje... Ne znam kako ova dešavanja utiču na percepciju grada Beograda na onim sranje "100 gradova koje morate posjetiti" ili "10 glavnih gradova u kojima je najpoželjnije živjeti" listama koje premijerka u svojoj dosadi ima vremena da čita.

 

Evo ti kako to licno izgleda. Moja supruga ima privatnu praksu koju obavlja u vreme kad je "strajk", u delu grada koji je zbog tog "strajka" blokiran svakog dana po par sati. Do sada joj je po danu oduzeto ili ugrozeno 90 evra, a kad povecaju "strajk" na tri sata bice 120 evra, jer njeni klijenti koji imaju termine u tom periodu dana ili imaju poteskoca da dodju do savetovalista ili odustaju od dolaska da se ne bi maltretirali.  Pomnozi to sa brojem dana koliko "strajk" traje i dobices iznos koliko samo nju licno kosta to bahato kurobecanje taksista po gradu. Ko ce njoj to da nadoknadi? Takvih slucajeva imas na stotine u centru grada. Da uopste ne pocinjem o tome da je usluga koju ona pruza vitalna i neophodna za njene klijente, tako da je taj finansijski aspekt samo mali deo problema.

 

A onda mi ovde dodje neki nesha taksista da prdi o razlici cene u Beogradu i Novom Sadu i zakonitosti ili nezakonitosti ovoga ili onoga. Obraz - djon.

Link to comment
1 hour ago, nesha taxista said:

Neko me nelegalnim radom zapravo pokrade i sad meni treba da se omogući da i ja budem lopov? Hvala, ne bih. 

 

Onda reci lepo da ti hoćeš da stvari ostanu takve kakve jesu jer to tebi lično odgovara, a nemoj da se kriješ iza floskula o zakonitosti i jednakim uslovima.

Link to comment
52 minutes ago, Joe D said:

znaci zalazes se da svi pristanu da budu eksploatisani zato sto tebi tako vise odgovara?

 

 

Ja bi da prestane da se omogućava taksistima da zakonski eksploatišu sve ostale.

Edited by hazard
Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

Počele su prve čarke sa građanima, ortak mi javio da je par likova koji su izigravali "redare" prepoznao sa stadiona i siguran je da nisu taksisti...
Pa lepo ste ovo smislili taksisti, sad će da se kusa čorba koja se zabrkala!

Ajde sad lepo na kanabe kod voljenog predsednika da vam objasni sve, kako ćete i šta ćete...



... Shiit has hit the fan...
 

na mostaru celavaca kolko hocesh, svi hoce da se biju. a nisu nashi. tj ne idu s posla kuci.

 

znachi ne razumem. dan za danom, haos za koji postoji dozvola. ko josh moze to sebi da izdejstvuje? i ekipa hoce da se bije. da budem i naivna, ko su ti ljudi i zashto su tu?

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...