Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

problem je u sledecem. gup kaze sledece>11.8. Pravila za rekonstrukciju objekataRekonstrukcija objekta podrazumeva: - sanaciju dotrajalih konstruktivnih delova objekata, - adaptaciju objekta u smislu promene namene dela objekta, - podelu ili spajanje pojedinih funkcionalnih delova objekta, - zamenu instalacija, uređaja, postrojenja i opreme. Rekonstrukcija se dozvoljava u okviru postojećeg gabarita, bez njegove izmene ili bilo kakvog proširenja. Dozvoljava se prenamena postojećeg stambenog prostora i pomoćnih prostora u objektu u poslovni prostor. Dozvoljava se prenamena postojećih tavanskih prostora i pomoćnih prostora u objektu adaptiranjem u korisni stambeni prostor, bez promene visina i drugih geometrijskih odlika krova. Svi radovi na promeni namene u objektu moraju biti u saglasnosti sa Zakonom o održavanju stambenih objekata i Zakonom o planiranju i izgradnji. To se tumaci da nije dozvoljena obrnuta prenamena, tj sekretarijat je odbio da izda informaciju o lokaciji kojom bi se to odboriloMinistarstvo je dalo misljene da ono ne vidi razlog zasto to ne bi moglo, ali njihovo misljenje nije obaveyujuce, a cesto zna da bude i besmisleno...Za clan 145 zakona o planiranju nje bitno da li je sa ili bez radova, svakako treba to resenje samo se dokumentacija razlikuje

Link to comment

prvo napisi urgenciju pa ako ne bude reseno u dogledno vreme onda pisi prituzbu na rad sudije. cuj nema vremena, to je glupost.edit: dok bude reseno o tome, vec ce doci septembar. beket uzivo.

Edited by nautilus
Link to comment
kao, nije radila pisarnica, nakupilo se predmeta...
Pa šta tebe briga za to. Vidi kad predsednik suda prima stranke, i pravac tamo i žali se. Čuj, nakupilo se predmeta. Pa njima se nakuplja već decenijama, kao da je to nešto novo. A to je posao od 1 minuta. Barabe.
Link to comment

kod promene namene ide pomenuti clan 145ako je samostalni objekat i nije neki problemako je objekat u sklopu neke zgrade poslovno stambene tu je vec problem zato sto se dozvola izdaje na osnovu povrsine parcele ( da li broj jedinica ili povrsine poslovnog i stambenog prostora se definisu na takav nacin)i naravno uskladjivanje sa lokalnim planskim dokumentimaprava adresa je lokalni urbanizamuslovno uzeti ovo sto sam napisaoe: i ako ne treba rekonstrukcija (sto je malo verovatno) jednostavno jeako treba ide i projektna dokumentacija (ovde cini mi se da moze skraceni postupak)

Edited by fragand
Link to comment

kako se najbolje izboriti sa internet operaterom koji vec dva meseca ne nalazi za shodno da mi zameni ruter, posto mi je treceg avgusta istekla ugovorna obaveza ja cu ovih dana otici po mik, medjutim u medjuvremenu mi je stiglo n opomena za neizmireni dug za ta dva poslednja meseca, da li mogu da me uslovljavaju placanjem tih racuna da bi mi dali mik, i ako mogu kako da im trazim povracaj te love, nije neka al im ne bi ostavio iz principa.

Link to comment

1. Uslovi za zasnivanje radnog odnosa

Član 24

Radni odnos može da se zasnuje sa licem koje ima najmanje 15 godina života i ispunjava druge uslove za rad na određenim poslovima, utvrđene zakonom, odnosno pravilnikom o organizaciji i sistematizaciji poslova (u daljem tekstu: pravilnik).Pravilnikom se utvrđuju organizacioni delovi kod poslodavca, vrsta poslova, vrsta i stepen stručne spreme i drugi posebni uslovi za rad na tim poslovima.Pravilnik donosi direktor, odnosno preduzetnik.Obaveza donošenja pravilnika ne odnosi se na poslodavca koji ima pet i manje zaposlenih.

Član 25

Radni odnos sa licem mlađim od 18 godina života može da se zasnuje uz pismenu saglasnost roditelja, usvojioca ili staraoca, ako takav rad ne ugrožava njegovo zdravlje, moral i obrazovanje, odnosno ako takav rad nije zabranjen zakonom.Lice mlađe od 18 godina života može da zasnuje radni odnos samo na osnovu nalaza nadležnog zdravstvenog organa kojim se utvrđuje da je sposobno za obavljanje poslova za koje zasniva radni odnos i da takvi poslovi nisu štetni za njegovo zdravlje.Troškove lekarskog pregleda za lica iz stava 2. ovog člana koja su na evidenciji nezaposlenih koju vodi republička organizacija nadležna za zapošljavanje - snosi ta organizacija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...