Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Da li postoji neki centralni registar gde moze da se vidi koji sve izvrsitelji trenutno vode neke postupke protiv neke osobe?

 

Desava mi se vec cetvrti put da za caleta u posti dobijam samo zakljucak o sprovodjenju naplate preko penzije. Ako se ne varam pre toga bi moralo da nam stigne resenje o pokretanju postupka na koje mi imamo pravo zalbe, ali to nikad ne stize, kapiram da su govnari u talu sa postom i da to ni ne salju.

 

Kako preduprediti to? Sta zapravo sprecava izvrsitelje da me proganjaju za neka fantomska dugovanja?

Link to comment

ako iza pokojne babe ostane dvoje naslednika, a baba pre smrti sa jednim od njih potpiše ugovor o doživotnom izdržavanju, šta ovaj naslednik što ne nasleđuje ništa može da očekuje na ostavinskoj raspravi? šta ga tamo pitaju? i koja vrsta advokata mu je potrebna ako hoće nešto da se buni?

Link to comment

Pitanje je da li je sva imovina ostavioca obuhvaćena ugovorom o doživotnom. Ako nije, onda nasljeđuje udio u toj preostaloj imovini, a  ako jeste, onda će sudobustaviti ostavinski postupak jer nema imovine koja bi bila predmet nasljeđivanja. Može da traži utvrđene ništavosti ako baba nije bila sposobna za rasuđivanje u vrijeme sačinjenja ugovora ili poništenje ako je bila natjerana, prevarena ili je ugovor sačinjen fiktivno tj. ako nije stvarno sačinjen sa namjerom izdržavanja, a može da traži i raskid ako davalac izdržavanja nije izvršavao svoju obavezu.

  • Hvala 1
Link to comment
23 hours ago, goofs said:

Da li postoji neki centralni registar gde moze da se vidi koji sve izvrsitelji trenutno vode neke postupke protiv neke osobe?

 

Desava mi se vec cetvrti put da za caleta u posti dobijam samo zakljucak o sprovodjenju naplate preko penzije. Ako se ne varam pre toga bi moralo da nam stigne resenje o pokretanju postupka na koje mi imamo pravo zalbe, ali to nikad ne stize, kapiram da su govnari u talu sa postom i da to ni ne salju.

 

Kako preduprediti to? Sta zapravo sprecava izvrsitelje da me proganjaju za neka fantomska dugovanja?

Nema centralni registar, ali po broju racuna na koji se prebacuju pare mozes da identifikujes kome idu. Ako idu na namenski racun izvrsitelja onda ces ga lako identifikovati. Ako idu na racun poverioca onda zovi njih da ti kazu koji izvrsitelj vodi postupak. 

Nije tal sa postom, nego tehničko uputstvo koje je VKS potpisao sa JP Posta koje propisuje debilan nacin dostave, koji najcesce zavrsi na oglasnoj tabli suda

Link to comment

Можеш да пишеш мупу да тражиш информацију, ако имаш основ за добијање информације, даће ти је (нпр за извршење ако имаш пресуду). За шта ти треба лоцирање?

Link to comment
22 hours ago, Lyckety Splyt said:

Pitanje je da li je sva imovina ostavioca obuhvaćena ugovorom o doživotnom. Ako nije, onda nasljeđuje udio u toj preostaloj imovini, a  ako jeste, onda će sudobustaviti ostavinski postupak jer nema imovine koja bi bila predmet nasljeđivanja. Može da traži utvrđene ništavosti ako baba nije bila sposobna za rasuđivanje u vrijeme sačinjenja ugovora ili poništenje ako je bila natjerana, prevarena ili je ugovor sačinjen fiktivno tj. ako nije stvarno sačinjen sa namjerom izdržavanja, a može da traži i raskid ako davalac izdržavanja nije izvršavao svoju obavezu.

izvini što dosađujem, koja vrsta advokata bi se bavila tim utvrđivanjem ništavosti?

Link to comment
56 minutes ago, slepa živana said:

izvini što dosađujem, koja vrsta advokata bi se bavila tim utvrđivanjem ništavosti?

Svaki advokat koji se bavi parnicom.

Samo imaj u vidu da će to teško ići.

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, BWA said:

Svaki advokat koji se bavi parnicom.

Samo imaj u vidu da će to teško ići.

hvala ti.

ja bih htela da platim konsultacije, pa ako advokat proceni da nema šanse da dobijem ni nužni deo, onda ću da dignem ruke. 

tako da ako je neko od forumskih pravnika voljan da se bavi time, ili imate neku kancelariju da mi preporučite, biću zahvalna.

Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

drugari, kako se na srpski pravni jezik prevodi soft law?

Nikako, osim kao ko 'oce-'oce, ko nece ne mora ne mozes ga naterati.... :sleep:

Jos ako je neko jaci... :cry:

 

Mislim da ti drugog resenja od smernica (od strane toga i toga, institucije te i te,,,) nista drugo ne preostaje, mada ce mozda pravnici bolje znati...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...