Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

15 hours ago, foto said:

drugari,

imate li neku preporuku ili savet za moje pitanje od 2. X, pre par postova? aj dajte i na pm ako nije za javnost. nemam gde da trazim kvalifikovani savet.

 

hvala

Nije savet koji si tražio, ali sam kompetentan da ti ga dam. Nemoj to raditi. Nemoj tražiti nekoga da "ugazi bubašvabu", traži nekoga da ti to završi na pristojan i zakonit način, pa po cenu da izgubiš spor. Naročito nemoj tako nešto za drugoga tražiti, ma koliko ti taj neko bio blizak.

Stranke u tim sporovima su neuračunljive, pa im samo treba agresivan advokat da ode sve u tri lepe.

Kontam ja tu potrebu da se "spali zemlja", ali to može da se stranci obije o glavu, a može i da izazove posledice koje niko normalan ne želi.

Dakle, savet je da se traži advokat koji neće skidati rukavice.

  • +1 1
Link to comment

ok. moze li prporuka za nekoga ko se bavi tim stvarima, skidao ne skidao rukavice. pojedinac ili kancelarija koja se bavi razvodima i svime sto ide uz njih?

naravno na pm ako etika tako nalaze.

Link to comment

goofs vs katastar, runda XLIV

 

Posle jedno sedam godina jahanja smo dobili resenje, u kom pise da postoji rok od osam dana na zalbu. Na sajtu katastra mi ovo pise kada proverim status predmeta:

 

Quote

Чека се:
1. повратак доставнице или
2. протек рока за поступање по налогу службе или
3. протек рока за жалбу.

 

Koliko se ceka na ovo? Proslo je vise od 3 nedelje od tog resenja, ja ga u posti nisam dobio jos uvek (dobio e-mailom), samim tim nemaju ni povratnicu. Potencijalni problem je i dostava resenja trecoj strani koja ne zivi na prijavljenoj adresi i tesko joj se ulazi u trag.

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

goofs vs katastar, runda XLIV

 

Posle jedno sedam godina jahanja smo dobili resenje, u kom pise da postoji rok od osam dana na zalbu. Na sajtu katastra mi ovo pise kada proverim status predmeta:

 

 

Koliko se ceka na ovo? Proslo je vise od 3 nedelje od tog resenja, ja ga u posti nisam dobio jos uvek (dobio e-mailom), samim tim nemaju ni povratnicu. Potencijalni problem je i dostava resenja trecoj strani koja ne zivi na prijavljenoj adresi i tesko joj se ulazi u trag.

Neće biti pravosnažno (u stvari konačno) dok ne primi i druga strana.

Ako znaš adresu, obavijesti katastar o tome.

Ako je druga strana u međuvremenu  mijenjala adresu, onda bi trebalo da postoje uslovi da se rješenje objavi na oglasnoj tabli.

Link to comment
11 minutes ago, Uskebasi said:

Da, kao za bilo koji dug odgovaraju do vrednosti nasledjene imovine

 

Da, znam po Zakonu o nasledjivanju, ali sam mislio da ima i u ZOO. Medjutim, nisam nasao

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Jel se to odnosi dug koji je nastao na nasleđenoj imovini ili bilo koji dug?
I šta ako ima više naslednika? Jel svi solidarno?







... Shiit has hit the fan
 

Za bilo koji dug ostavioca.

Odgovaraju solidarno, osim naravno onih koji se odreknu nasljedstva ili ustupe svoj nasljedni dio drugim nasljedniku.

Link to comment
15 hours ago, BWA said:

Za bilo koji dug ostavioca.

Odgovaraju solidarno, osim naravno onih koji se odreknu nasljedstva ili ustupe svoj nasljedni dio drugim nasljedniku.

 Naslesnik koji se prihvatio nasledstva pa ustupio svoj deo drugom nasledniku takođe odgovara za dug ostavioca. 

  • +1 1
Link to comment
 Naslesnik koji se prihvatio nasledstva pa ustupio svoj deo drugom nasledniku takođe odgovara za dug ostavioca. 
Dakle ako se naslednik odriče nasledstva u ostavinskom postupku on ne može snositi nikakvo izmirivanje dugova?
E da oko tih dugova, jel oni moraju biti "napomenuti" u ostavinskoj raspravi i šta ako se "pojave" kasnije posle ostavinske?







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...