Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

14 minutes ago, Paul Gompitz said:

Sjediste firme na njivi, tesko da moze. Treba mu ugovor o zakupu nekog prostora. Moze i jedne sobe u necijoj kuci. Ali onda je obavezan i da stvarno vlasniku placa zakup kako pise u ugovoru.

Ko i u kom trenutku dolazi da ga cima za to?

Link to comment
8 minutes ago, Tihajeza said:

Ko i u kom trenutku dolazi da ga cima za to?

Za placanje zakupa? Poreska uprava u trenutku kad im se cefne kao i za bilo sta u vezi sa njegovim poslovanjem.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja imam taj ugovor o zakupu "prostora od 8kvm unutar stana" potpisan sa mojim caletom (na papiru vlasnik stana). Ne placam mu nista naravno, i niko mi nikad nije to trazio, ali mi je racunovodja rekao odmah pri otvaranju da to napravim i cuvam. Ko zna.

Link to comment

Poslao mi Katastar depešu. Rješenje po službenoj dužnosti itd.

 

U tački 3 kažu da je Lice iz stava 1. dispozitiva ovog rješenja oslobođeno plaćanja Republičke administrativne takse za zahtev.

U tački 4 kažu da se ja imenom i prezimenom obavezujem da u roku od 10 dana od dana dostavljanja ovog rješenja uplatim republičku administrativnu taksu za pružanje usluga RGZ-a u iznosu tom i tom itd..

U tački 5 ponavljanju da ja imenom i prezimenom imam 10 dana da platim taksu, pod prijetnjom prinudne naplate, pa su dodali žiro račun i poziv na broj.

 

Ispod u Obrazloženju stoji po službenoj dužnosti... bla bla... i treći pasus opet da je oslobođeno od plaćanja republičke takse za zahtev. U četvrtom pasusu pišu da je visina takse definisana shodno tarifnom broju, zakonu itd.

 

Znam da su mikronske šanse da neću morati da platim, ali ne košta da pitam - šta mi je činiti?

(I šta se desi ako uđe u prinudnu naplatu?)

 

Edited by autsajder
Link to comment

drage kolege forumasi, pravnici, advokati i slicni koji ste kolege najboljeg studenta u istoriji vase zute zgrade. treba mi pomoc, a znam da vasa profesija je zajebana po pitanju reklamiranja ali, valjda ppp ne spada pod reklamiranje.
vidim da se forumaski pravnici ne bave time (ili sam stekao pogresan utisak) te vas molim za preporuku za advokata koji se bavi porodicnim pravom, drkanjem sa centrima za socijalni rad, starateljstvima nad decom... ukratko: koji se bavi svime sta se desava nakon loseg braka, loseg razvoda i svog gnoja koji iz takve situacije proistice.
bio bi vam veoma zahvalan na preporukama. potreban je kolega/koleginica koja ne preza niodcega i koja ce sa zadovoljstvom da ugazi jednu bubasvabu koja pogresno smatra da je homo sapiens. dosta dugo se igralo u rukavicama/becka skola, klupa do vrata itd, itd... ne vredi. potreban je drugi pristup. taktika spaljene zemlje mi prva pada na pamet.

POMAGAJTE! dajte preporuke ovde ili na PP. nije rec o meni ali recimo da me prilicno dotice, a moje metode ubedjivanja i objasnjavanja je vreme malo pregazilo. znaci, treba mi vas kolega/koleginica koji je zver u tom poslu. nadam se da poznajete takvog/takvu koji ce se pozaviti ovom dezinsekcijom i deratizacijom te bubasvabe ili glodara, sta god.

ako je bitno, treba da se zastupa zenska strana.

 

hvala vam unapred svima
foto

 

edit:

e, naravno, ako slucajno nisam bio 100% jasan.  ne trazim nikoga pro bono niti besplatne savete za ovaj slucaj vec najnormalniju saradnju advokat- klijent.

Edited by foto
Link to comment

ne znam ejl spada ovde, valjda, nek odgovori ko zna ako i nije advokat

 

ako na izvodu iz knjige umrlih pise za osobu 'neozenjen' jel znaci da se nikad nije zenio il mu to bilo stanje u momentu kad je umro?

Link to comment

To znači da se nije ženio, da nema brak upisan u bilo kakvu knjigu (venčanih ili rođenih).

Da je razveden pisalo bi "razveden", "udovac" ako mu je supruga preminula pre njega, "oženjen" ako je bio bio u braku u trenutku smrti.

 

Može da piše i pogrešan podatak, dešava se i to - pukom omaškom ili zato što nije izvršen uvid u ostale matične knjige pri upisivanju činjenice smrti. Podatke daje neko od članova porodice, najčešće, pa se i tako ponekad saopšte pogrešni podaci.

 

 

 

 

 

 

Edited by Tale
  • Hvala 1
Link to comment

Ako je neko u toku sa dešavanjima u katastru, jer kažu da često menjaju zakone.

 

Elem, predat zahtev za upis pre 2 ipo godine, u međuvremenu sve vrste urgencija slate, odlasci na razgovore i ništa (kad kažem sve, mislim sve osim $).

 

Radimo ostavinu i notar primeti da stan nije uknjižen i ponudi da gratis pošalje zahtev koji po službenoj dužnosti rešavaju za 10 dana, samo da ja povučem ovaj naš.

 

Odem do katastra, izložim problematiku, nastaje panika, zove koleginicu, koleginica šefa, trt mrt, kako, zašto, pa može ne može....

 

Navodno otac je predao kao vlasnik, a kako je preminuo, ne može lično da povuče zahtev, kao ako ja podnesem, ne znaju oni da li ima još naslednika !? Alo, pa doneću vam ostavinsko rešenje.

 

Ako neko može da posavetuje, za sada planiram da kad dobijem ostavinsko rešenje, odem u katastar i podnesem zahtev za povlačenjem zahteva za upis u katastru, a notar će da podnese novi sa svoje strane.

 

Jedina šteta što sam im unapred platio za upis, čujem da može i po dobijanju rešenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...