Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Hehe, kod nas u zgradi upravnik jednom u 6 meseci napravi excel tabelu, svi stanari, pa kolone po mesecima i markerom obojena polja ko je koji mesec platio/nije uplatio.
Onda to iskopira u xy primeraka i polepi na svakom spratu i vratima zgrade...
naravno, eno visi gugl dok. najbolje da ja placam i zivim u zabludi da i drugi to rade [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Ovo za plaćanje u zgradi jeste tako, potvrdio poverenik za...
U pauzi priče da li su covid potvrde ustavne po pitanju podataka.
Dakle, zna upravnik on opominje i "uteruje", mi ne smemo...







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Kakve sulude posledice potpisivanje mogu nastati potpisivanjem izjave o vanbracnoj zajednici? Ozbiljno pitam :) 

 

Apliciram za stambeni kredit, banka mi trazi da dostavim izjavu o vanbracnoj zajednici (devojka i ja zajedno kupujemo, nismo vencani). Nije mi jasno ni zasto to traze.

 

 

 

Link to comment
8 minutes ago, renne said:

Deliš imovinu stečenu u zajednici posle razvoda

Ja mislim da nema više deljenja. Sada kada supružnici kupuju nekretninu, ona se odmah upisuje na 50-50% vlasništva, znači odmah se knjiži na 2 vlasnika, a ne kao ranije na jednog, pa da se posle razvlače sa deobom.

Tako je izbrisan nepotrebno taj korak. Ako su dvoje u braku, stan je zajednički svakako. Ako se razvedu, svako već ima polovinu, nema sud ništa da deli i troši papire i vreme.

Link to comment

Ma mislim da ovde banka hoće da žena bude "solidarni dužnik" u slučaju problema sa otplatom kredita.
E sad da li to može da ima neke druge posledice...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

@Tihajeza

ima deljenja. ne upisuje se podrazumevano na fifti fifti nego kao zajednicka svojina. knjizi se odmah na dva vlasnika, ali ne u odredjenim udelima. npr. ti si udata i kupujes stan od pere perica i ne pribavis saglasnost svog bracnog druga da stan udje u tvoju posebnu imovinu (sto je 1/1) - ti ces moci i bez ikakve izjave svog bracnog druga da zakljucis taj ugovor, ali samo u rezimu zajednicke svojine. ako je bracni drug kupac kao i ti, onda moze biti u 1/2 i to mora biti tako odredjeno ugovorom da bi ste se mogli tako upisati

 

e: ul. frank

Edited by Krošek
Link to comment
19 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ma mislim da ovde banka hoće da žena bude "solidarni dužnik" u slučaju problema sa otplatom kredita.
E sad da li to može da ima neke druge posledice...

 

Ja isto mislim da je taj neki fazon. 

Necemo biti upisani 50:50, vec u drugacijem odnosu, to smo izricito trazili.

Link to comment
19 minutes ago, Tihajeza said:

Aha, ok.

A kakva je razlika prilikom deljenja imovine nakon razvoda kada su upisani kao 50-50 vlasnici i kada su upisani kao zajednička svojina, bez posebno navedenog udela?

 

nema deljenja kad su upisani pola pola, svako ima svoj idealni deo, tj. svako ima neku svoju stvar

 

kada je zajednicka svojina, razvod i supruznici se nisu dogovorili oko toga, onda se deli onako kako sud odluci. moze biti svasta. 

Link to comment

Zaova se zaposlila, a tek kada su hteli da je prijave se setila sitnice da je vlasnik d.o.o.-a i da se tamo vodi kao zaposlena, iako realno ta firma ne radi već par godina (meni je ovo apsolutno nepojmljivo, ali imate te ljude koji blaženo plivaju bez ikakvog pojma o sopstvenim obavezama, dokumentima, papirima, jer se to nekako samo od sebe sredi, tj.neko drugi će srediti).

Sad je u procesu gašenja d.o.o. i to nešto traje. Da li je ona u obavezi da plati sve obaveze ka PIO fondu od kad ne radi, za prethodnih x godina ili može da proglasi da se odriče tog staža, pošto je praktično sama sebi bila "poslodavac"?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...