Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jedno pitanje ljudi...

 

Upravo mi je bio poštar, pismeno je od nekog javnog izvršitelja N. Jovanovića (N. BGD), a adresirano je na moju majku.

 

Mama mi je preminula 25.5. ove godine.

 

Poštar nije hteo da otvara pismo da bih video sadržaj, jer na njem piše da mora lično da se uruči.

 

Nije mi poznato da je protiv nje vođen ikakav postupak.

 

Takođe, mama je stanovala u Pančevu, sa adresom prijavljenom na Pančevo (prijavljena je na Pančevo sigurno duže od 7-8 godina).

 

Pismeno je stiglo na Beograd, na njenu nekadašnju adresu, tj adresu stana koji je bio njeno vlasništvo (tj i dalje je pravno gledajući, budući da ostavinski postupak još nije pokrenut), a u kome ja stanujem.

 

Šta mi je činiti, odnosno, da li uopšte treba nešto da činim?

Link to comment

Ja u tim slucajevima obicno pitam postara od kog izvrsitelja je pismo (pise na koverti) pa nadjem broj telefona na netu i zovem, ili adresu pa odem, da mi kazu o cemu se radi.

 

edit: treba da saznas sta je u pitanju kako bi mogao da se zalis ako je greska. Ako nije greska (mada za ovo ce neko od pravnika mozda bolje da zna), ne vredi ti da kuliras slucaj, oni ce sad pokusavati da se naplate preko njene penzije. U jednom trenutku ce shvatiti da je preminula pa ce potrazivati naslednike i pokusati da se naplate od njih. Za sve to vreme kamata ce da krcka po malo i dug ce da raste.

 

Inace, izvrsitelji su posebna sorta, svima preporucujem da procitaju ove brosure - "Moja prava u izvrsnom postupku" i "Zastita potrosaca u izvrsnom postupku".

Edited by goofs
Link to comment
39 minutes ago, Milosh76 said:

A sta pise u tom pismu?

 

Pa napisah da poštar nije želeo da mi otvori da vidim.

 

Da li može po ovom pitanju da se oglasi pravnik?

 

Hvala.

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

 

Pa napisah da poštar nije želeo da mi otvori da vidim.

 

Da li može po ovom pitanju da se oglasi pravnik?

 

Hvala.

Rekao ti je Uskebasi, a ja nisam pravnik, ali imam saznanja™ kako rade izvršitelji...

 

Samo pošlji mail da je žena umrla i možda i prloži umrlicu, ako imaš, i to je to... Prekida se postupak, a može se nastaviti protiv naslednika, kad bude završena ostavinska rasprava...

 

Pošto ti nisi tvoja majka, nisu dužni da ti daju obaveštenje o čemu je reč, ali, verovatno će ti reći u odgovoru na mail, ako pitaš...

  • +1 1
Link to comment

Why not both? :)

Nazoveš izvršitelja i pokušaš da doznaš o kakvom pismenu se radi a istovremeno ga obavestiš da ti je majka preminula i da ćeš dostaviti izvod iz mku. 

Ako neki dug postoji, nema svrhe pustiti da se gomilaju troškovi jer će naslednici svakako doći u situaciju da to plaćaju. Valja biti oprezan ali i proaktivan sa izvršiteljima.

Link to comment

stiglo je u firmu pismo od izvršitelja da mi se zapleni plata. ja sam to videla jer mi je posao da otvaram poštu. pošto sam bila u stanju šoka, na brzaka sam izračunala da će da me oglobe oko trećinu plate.

primila sam platu i danas sam dobila obračunski list, skinuli su mi pola plate. jel to može po zakonu?

i da li firma mora da me upozori, da mi da neko obaveštenje ili bilo šta? jer da nisam na radnom mestu na kome jesam, ne bih ni znala da je dopis od izvršitelja stigao.

Link to comment

Jedna polovina je maksimum koji može da ti se zapleni. Ti bi trebalo već da si dobila rešenje o izvršenju na osnovu koga ti se izvršavaju na plati. Ovo je samo provođenje tog rešenja.

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Jedna polovina je maksimum koji može da ti se zapleni. Ti bi trebalo već da si dobila rešenje o izvršenju na osnovu koga ti se izvršavaju na plati. Ovo je samo provođenje tog rešenja.

a od koga je trebalo da dobijem rešenje, od firme ili od izvršitelja?

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Od izvršitelja. Da li znaš šta ti izvršavaju, tj na osnovu čega?

nisam dobila rešenje od izvršitelja.

a izvršavaju mi po tužbama infostana za neplaćene račune do 2012. ima više tužbi. ne znam tačno za koju.

Link to comment
18 minutes ago, slepa živana said:

nisam dobila rešenje od izvršitelja.

a izvršavaju mi po tužbama infostana za neplaćene račune do 2012. ima više tužbi. ne znam tačno za koju.

Pogledaj povremeno ovde...

 

https://etabla.sud.rs/

 

AKO ne mogu da te nađu na adresi iz LK, ili nećeš da primiš poštu ili ti je poštar kreten, posle 2 neuspešna uručenja, samo okače na ovaj link i time se smatra da ti je uručeno...

 

ALi, mislim da se briše posle 2 nedelje od kačenja...

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...