Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

pa trebalo bi da, bar u francuskoj, ima svega i u supermarketima... evo na prvu loptu probaj obavezno comte, reblochon i boursin i ne propusti nikako meni najdrazi saint marcellin. svi ti ovi spadaju u najpopularnije, a tesko ces ih naci u srbiji.

Link to comment

Moćo,

 

epoisses (čita se: epoa), ali obavezno! ako ti jako dismr, začepi nos, prevaziđi to, uzmi zalogaj i začućeš fanfare kako sviraju odu radosti u glavi.

 

uvek ih jedi zagrejane na sobnoj temperaturi.

 

@ katamaran

 

i da su šabani i danisu, ne postoji način da dobar francuski sir legalno pređe granicu, naši sanitarni propisi to ne dozvoljavaju. Silbo uvozi neku silesiju koječega za ugostitelje, ali sve od pasterizovanog mlakea, ali i to kilavo ide, jer su rokovi trajanja kratki, a srbi ne jedu rado smrdljive sireve. nema računice

Edited by banatjanin
Link to comment

Moćo,

 

epoisses (čita se: epoa), ali obavezno! ako ti jako dismr, začepi nos, prevaziđi to, uzmi zalogaj i začućeš fanfare kako sviraju odu radosti u glavi.

 

uvek ih jedi zagrejane na sobnoj temperaturi.

 

@ katamaran

 

i da su šabani i danisu, ne postoji način da dobar francuski sir legalno pređe granicu, naši sanitarni propisi to ne dozvoljavaju. Silbo uvozi neku silesiju koječega za ugostitelje, ali sve od pasterizovanog mlakea, ali i to kilavo ide, jer su rokovi trajanja kratki, a srbi ne jedu rado smrdljive sireve. nema računice

 

Cita se Epoas.

 

Meni je najbolji boulette d'avesne. Kazu da je najjaci i po mirisu (po smradu) i po ukusu. Meni zena zabranila da ga unosim u stan.

Link to comment
  • 1 month later...

Znam da su sirevi ali nema teme o jogurtima: koji se kome vise grcki jogurt dopada, Grekos ili Dukatos?

 

Ja danas uzeo oba i nema neke razlike: Grekos mi ima bolji ukus na prvu, Dukatos ima puniji aftertejst.

 

A?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...