Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Ma ok, samo mi nije jasna poenta pravljenja hrskavog pomfrita koji ce onda ekspresno prestati da bude hrskav. Verovatno jer hrskavo bolje zvuci. To rade i u menzi gde jedem i idu mi na djoku.

Link to comment

ne rikota, rikota je kremast nezan blagog sir ukusa. besmislena je rikota s przenim krompirom i tim zalivima.

 

pise na wiki da se putin pravi sa ciz krds. ovo na kraju, skviki ciz, jel to skripavac? ne znam gde kod nas ima pakovanog skripavca, u kroejsi ima po boljim supermarketima. 

 

 

 

 

Cheese curds in cuisine, or cooking, are the solid parts of soured milk either eaten alone or used in various regional dishes, mostly in eastern Canada and the northeastern and midwestern United States. They are sometimes referred to as "squeaky cheese".[1][2]
Edited by darling
Link to comment

vidim da je nešto prženo u pitanju, nisam se udubljivao, ali ovo bi bila greota pržiti, a neka vrsta škripavca je - pošto ste ga pominjali.

 

Miročki sir, punomasni, od parenog testa, odnosno kuvan u surutki. malopre je stigao kao poklon, zajedno sa kilom redovnog belog sira iz istočne Srbije (kontam, najbolji beli sirevi u nas, masni, mlečni, bogati - jer tamo ne skidaju kajmak)

 

sad ga ostavljam na zatvorenoj terasi, ovako na dasci nekoliko dana da se prosuši i stegne, a onda na tuč da porumeni. pa kačamak od belog projanog brašna, slajs banatske dvogodišnje šunke i čašica žute šljive.

 

ovo je jedan od genijalnijih sireva srbije

 

 

Link to comment

nije kotidz svapski. kotidz je zrnati, ima ga po supermarketima, megleov je ukusan. dosta je skup. al i on je blag, ne ide mi da se slaze ni s pomfritom, a kamoli jos da se zaliva odozgo. 

Link to comment

zapravo si slucajno dosao do mozda najbolje opcije, gledajuci film meni se cini da bi tebi najbolje pasovao neki zreliji i pikantniji svapski sir

 

bilo koja bolja pijaca u gradu ima barem par seljaka gde mozes da izaberes. ako dolazis u klemencu vikendom imas fore da na kalenicu nadjes brankin kozji svapski, ima dve vrste, mladji i stariji. e taj drugi. 600 din je kilo ali ti uzmi 250 grama, to ti bude ko 125g tog zrnatog (cottage), a ukus je neuporediv. onda ga nekako razbacaj po tom pomfritu u sitnim grudicama da se rastopi...mozda najbolje iz te kese u koje ce da ti ga stavi da direktno kroz malu rupicu istiskujes napolje, onda mozes lepo da kontrolises kolicinu i raspodelu

 

zrnati sir po meni bacanje para, on je isuvise i lajt i skup za ovu namenu

Edited by yolo
Link to comment

Bacicu se na eksperimentisanje pa cu videti kakav je najbolji. Mocarela se najvise predlaze kao zamena ali vidim po netu poutine with cottage cheese varijante.

 

http://recipes.sparkpeople.com/recipe-detail.asp?recipe=1113634

 

Low(er) fat version of the Quebec specialty.

 

 

al vidim da je ocenjen jednom zvezdicom :)

 

Mocarela se definitivno najcesce preporucuje

 

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20091003140338AA95Xxv

 

rendana gauda bi verovatno bila dobar izbor ako je poenta da se sir istopi

 

FIJUFU54E7EPH67JKL.MEDIUM.jpg

 

edit: opet me insekt nije prevario. Vidim da se gugla poutine avec gouda

 

https://www.fromagesdici.com/recettes/poutine-au-poulet-sauce-general-tao-et-brins-de-gouda-bergeron

Edited by katamaran
Link to comment

dobro su mi poznate muke oko tog sira 

 

nisam citao vise o ovom kanadskom fastfudu, ali po vasoj prici izgleda se radi o siru творог. na engleskom ga zovu quark, kod nas je najblizi taj svapski 

 

pravi cirkus s terminologijom je u kini, oni ljudi nemaju nista slicno tom proizvodu. mi pokusavamo da uguramo na trziste neke sirovine kao osnovu za proizvoda na bazi svapskog sira. e tu je tek lud zbunjenog, od terminologije do nacina konzumacije. za sada kinezi zovu takav sir "KVAK". mozda za xx godina, ako budemo poslovno uspesni, neko i ugura takvu recu kineski kulinarski recnik.

 

poseban show je bio prilikom isporuke opreme za laboratornu proizvodnju sira. oprema je hand made i ima kontrolnu tablu sa velikim crvenim dugmetom (pa jos made in russia :D ) ...cirkus na carinskom terminalu pekinskog aerodroma

 

inace, u kini za sir mora da se plati debelo, a izbor je nako. prosli vikend su nam bili u gostima prijatelji iz australije koje smo zamoleli da donesu sto vise sira...i donesose ljudi jedno 10kg  :Hail:

 

Link to comment

Ovo sto zena vadi na snimku je pak u povecim komadima, tako da bih rekao da to ipak nije to. Quark je tipicno nemacki i otprilike je isto sto i svapski sir (kapiram da je i zbog imena logicno), ali ipak nije skroz isto, zato sto je svapski sir dosta intenzivnijeg ukusa. Quark je blago kiseo, ali osim toga pomalo bezukusan. Po strukturi je u principu isti, mozda je svapski malo sitniji/finiji i zbog toga lepljiviji. 

Link to comment

ako je verovati mojoj zeni a ja bih tu bio oprezan ima razlike izmedju nemackog kvarka i naseg svapskog, u masnoci. po njoj, kvark je manje masan i neukusniji zapravo neutralniji i zbog toga je npr super za nemacki cizkejk. mislim super je i svapski, samo moras da pazis da kupis jako mlad koji je isto bezukusan i neslan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...