Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Ваљају ли чему Запис Таре производи?

 

To si video u zanatskom?Dobro sve samo je mleko skuplje.Uzmi slobodno Golijsko mleko ako nadjes...Nevezano, za sve u toj radnji je i "bugarska feta" dobra malo je suvlja od ostale...

Link to comment
  • 2 months later...

Jel zna neko gde moze da se nabavi rolovani sir?

 

Jeo pre neki dan kod drugarice koja je nabavila iz Gacka i odusevio se; ona me ubedjuje da ima samo tamo pa rekoh da ipak proverim.

Link to comment

Ja sam jeo neki rolovani negde iz Banata, ne sećam se tačno, a viđam kojekakve rlovane varijante i na Kaleniću i u mlečnom carstvu...

Link to comment

Ovaj što sam ja jeo nije bio sa šunkom, mada sam viđao i taj... Ovaj je možda bio blago dimljen, ne sećam se...

Link to comment

svako selo ima svoj sir. ako je taj domaci iz gacka, onda ga ima samo tamo. 

 

vojvodjani prave pareni rolovani sir. ima ga i po supermarketima, praznog, odnosno samo sira, punjenog sunkom, pecurkama, zacinima. ja volim kad neko donese iz madjarske slovacki parenika sajt, dimljeni rolovani. evo kako da napravis kod kuce

Edited by darling
Link to comment

pareni sir se  pravi na dosta mesta po Balkanu /Srednjoj Evropi,

 

a ja kao pristrasni lokalpatriota tvrdim da je najbolji iz Mokrina - a nekim čudom sam jeo i taj hercegovački. dobar, ali grublji.

 

u Mokrinu to treba tražiti od onih koji privatno prave, i imaju svoje krave,  Danica Terzić je keva svih mokrinskih sireva. (guglajte)

 

to se lista u stotine najtanjih slojeva bukvalno, pun mlečni ukus, kremast, a kad ga baciš na picu, u testeninu ili napraviš zapečeni kapreze sa njim, nijedna bafalo mocarela mu nije ni do kolena.

 

to ne važi za industrijske varijante tipa "Rolko" - nisu dovoljno masni, ne listaju se tako, imaju inustrijski "kačkavaljasti" ukus

 

ali real thing zakiva.

Link to comment

uh banacanine sad mi se jede taj sir koji nikad u zivotu nisam jela :)

nasla sam mokrince na fejsu. idem sad da studiram kako da nabavim. 

Edited by darling
Link to comment

Slažem se skroz sa Banatjaninom, Mokrinčovani su nenadjebivi za lisnati sir. Probao u više navrata kod druga Kikindijanca, neviđeno dobro.  

Link to comment

uh banacanine sad mi se jede taj sir koji nikad u zivotu nisam jela :)

nasla sam mokrince na fejsu. idem sad da studiram kako da nabavim. 

 

evo tamo sa tvog linka: Даница Терзић, Милана Маленчића 8, 0230/61-257

tražiš nju ili Živicu (to joj je sin)

i da znaš, svi imaju one varijante sa susamima, šunkama, višnjama (!) i to - ali to je bezveze. čist, običan, listanti - to uzimaj.

Link to comment

Uuu, pa pazario sam nedavno jedan rolovani na kulenijadi u Erdeviku, bio je sve ovo što banaćanin kaže, totalno mocarela fazon, samo čak i bolje. Brzo sam ga uništio, na žalost.

Link to comment

E bas takav kao sto je banacianin opisao. Mocarelast samo bolji. Probacu i ovaj mokrinski ako smislim nekakvu logistiku za Beograd.

Link to comment
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...