Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

provalio sam fenomenalan ovčiji tvrdi sir, ozbiljno na tragu paškog

 

proizvodi ga neka zadruga Sava Kovačević iz Vrbasa, PJ Mlekara Dana

 

 

 

 

miriše slatkasto, zrelo, baš kao paški, dok je ustima kao tvrđi grana padano, zbijen, lomi se, sa malo onih kristalčića pod zubima

 

evo kakav je kad se prelomi

 

 

 

Kupljeno u Rodi, košta soma dinara kilo

 

 

Link to comment

sava kovacevic je nekada bio zadruga. sad je AD u okviru mirotin grupe. 

nemaju svoju farmu ovaca, ali u okolini vrbasa ima dosta ovčara i ovaca tako da se otkup mleka ne čini komplikovanim, 

Link to comment

provalio sam fenomenalan ovčiji tvrdi sir, ozbiljno na tragu paškog

 

proizvodi ga neka zadruga Sava Kovačević iz Vrbasa, PJ Mlekara Dana

 

 

attachicon.gifsir carnok.png

 

miriše slatkasto, zrelo, baš kao paški, dok je ustima kao tvrđi grana padano, zbijen, lomi se, sa malo onih kristalčića pod zubima

 

evo kakav je kad se prelomi

 

attachicon.gifracsi.jpg

 

Kupljeno u Rodi, košta soma dinara kilo

 

 

:Hail:

 

gde ovo da saznam sada kad kao hocu da se skidam sa sira..

 

 

mnoogo dobar sir..u mojoj Rodi na N.Naselju je 1170din/kg ali svakako najbolji sir u tom cenovnom rangu  :thumbsup:

 

to je onaj sto se jede za dezret

Link to comment
  • 2 months later...

Bila drugarica u Svajcarskoj pa mi nakupovala par sireva, necu to oditi :D Ovo me je odusevilo. Iznutra je kremast i ima neki genijalno bogat ukus.

 

2749.jpg

Link to comment

:Hail:

 

gde ovo da saznam sada kad kao hocu da se skidam sa sira..

 

 

mnoogo dobar sir..u mojoj Rodi na N.Naselju je 1170din/kg ali svakako najbolji sir u tom cenovnom rangu  :thumbsup:

 

to je onaj sto se jede za dezret

 

Prvo pitanje, ima li ovog Čarnoka i dalje u Rodi? Drugo, vide li iko Selam u skorije vreme, ja ga nisam nigde video još od ihaha..?

Edited by ajgor
Link to comment

Debili iz Mlekoprodukta (Biser) su ukinuli onaj svoj pravi, punomasni mileram i sad imaju neko mediokritetsko sranje sa 20%mm

 

Nadam se da neće da ukinu i Selam, pošto se stalno žale kako im se to slabo prodaje.... A pritom, nit znaju da ga plasiraju, ni da ga upakuju, ni da ga oglase

Edited by banatjanin
Link to comment

Debili iz Mlekoprodukta (Biser) su ukinuli onaj svoj pravi, punomasni mileram i sad imaju neko mediokritetsko sranje sa 20%mm

 

Nadam se da neće da ukinu i Selam, pošto se stalno žale kako im se to slabo prodaje.... A pritom, nit znaju da ga plasiraju, ni da ga upakuju, ni da ga oglase

 

Sad me već trese apstinentska kriza, nikako da krene ovčije kiselo mleko :) Prodavačicama iz Krune sam verovatno već dodijao sa raspitivanjem o Selamu, prošle godine su ga imali koliko-toliko redovno, sada zilch.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...