Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

-1

 

jedared se zajebo i uzeo u maxiju, beše nešto soma i 400 kilo? bila neka varijanta sa začinskim biljem, dobio sam bezukusni tvrdi sunđer u koji je random nabacana šaka biljaka, al ne daj bože da se razmisli šta sa čime ide zajedno.

Link to comment

-1

 

srednje stari mekši kozji je recimo mamojeb kad se rastopi. a to je samo jedna od varijanti.

 

to je ko da si reko da na pastu ide samo bolonjeze sos

Edited by ljakse
Link to comment

-1

 

jedared se zajebo i uzeo u maxiju, beše nešto soma i 400 kilo? bila neka varijanta sa začinskim biljem, dobio sam bezukusni tvrdi sunđer u koji je random nabacana šaka biljaka, al ne daj bože da se razmisli šta sa čime ide zajedno.

 

nesto malo preko 1300 u Veru...neam pojma, uzeo sam klot varijantu, nista zbilje i nista dimljeno. Ne kazem da je nesto epohalno, slabiji je unekoliko od imlekovog makedonika, al me osvojio aftertaste jer na neku volsebnu foru vuce malo na neki mnooogo bolji matori sir i to me je kupilo. za srecu malo treba... 

Link to comment

-1

jedared se zajebo i uzeo u maxiju, beše nešto soma i 400 kilo? bila neka varijanta sa začinskim biljem, dobio sam bezukusni tvrdi sunđer u koji je random nabacana šaka biljaka, al ne daj bože da se razmisli šta sa čime ide zajedno.

Isto.

Link to comment

Ne znam, ja zabo taj sa biljem da probam, baš je kršina, sve što ima od ukusa (osim gomile nekompatibilnog bilja) je neka blaga kiselost, plus je onako gumene konzistencije, ko najgori no name otpaci.

Link to comment

Mislio sam na pravu mocarelu, a ne na ove naše žute nazovi mocarele(splačine)...standardan ukus miris koenzistencija...uostalom,pizza u orginalu je testo 3-5mm,mozzarela i paradajz(uz biljku koja se nađe usput).

Link to comment

koja pica u originalu? pa nije margarita jedini original.

 

a ljakse je pravu, pa i iTalijani, ako su ti već reper, imaju milion loklanih varijanti sa različitim sirevima.

 

a dobar koziji... :wub: 

Link to comment

Pogrešno ste me razumeli...mocarela je po meni najbolji izbor kod nas,jer u moru raznih splačinastih sireva to mi dođe kao nasigurnija varijanta.Mislim na mocarelu,uvoznu,italijansku,ne na ovu našu žutu koja nosi takav naziv.Uostalom,sve je stvar ukusa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...