Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Nisam te razumeo, pardon

Ma nikakav problem, samo reko' da ne budem pogrešno shvaćen pa da nekom nenamerno napravim gastronomski promašaj i uzaludno bačen novac.

Link to comment

Jel probao neko da pravi mocarelu? Hocu da kupim kuvarski termometar pa da probam da pravim sir.

 

Pravio ja, odavno doduše, i sećam se da je bila super...  Mleko od seljaka, ne iz tetrapaka.

Pravio sam i neke kačkavalje sa travkama, deo smo izeli odma, deo se ubuđao iznutra(!) dok je bio na zrenju :lolol:

Link to comment

'Ladno sam je prepoznao kad je krenula da razvlači ovo na kraju i prekopao "cooking" folder: po njenom receptu sam pravio, bez mikrotalasne (2009. sudeći po starosti linka).

 

Ima ovde gomila recepata i uputstava za sireve, jbt sa'ću da provedem pola noći u razmišljanju koji da pravim :lolol:

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

ima sirilo da se kupi u radnjama..bar je bilo pre..

 

 

ja do skoro nisam znala sta je to sirilo ustvari,mislila sam da je neka kiselina tipa limun/sirce jer se i od toga zgrusa mleko i moze da se napravi sir...kad ono medjutim..

Link to comment

Možda nije najpodobniji topic ali samo da znate ako niste do sada, naš najveći mlečni brend "....." je prestao da koristi sirilo za svoju proizvodnju i uveo samo hemiju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...