Jump to content
IGNORED

Sirevi


Musharaf

Recommended Posts

Na prvu loptu mi se ucini da je super cena a posle vidm da je u Metrou minimalno skuplji.

 

http://publications.publitas.com/metro-katalog/ugostitelji-26/page/10-11

 

Kazu da je 2kg al tako su rekli i za neku sunku pa sam morao da uzmem 6kg.

 

btw na tezi nacin sam naucio da italijani sunku zovu prosciutto

 

http://www.salumificiocoati.it/it/prodotti/prosciutto-cotto-cotto-gold

 

al bar odlicna sunka :)

Edited by katamaran
Link to comment
  • 1 month later...

na kalenicu se od cetvrtka do nedelje pojavljuje mladja zena koja prodaje kackavalj u zutoj plastici, odnekud pored kikinde. taj kackavalj je standardan jeftini kackavalj (mislim da je 550 din kilo), medjutoa razlog pominjanja je sto prodaju sir iz mjeha. sir je isto vakumiran u istoj toj plastici ali su unutra oni klasicni komadi izmrvljenog sira iz mjesine. naravno jak je uzasno i dosta slan, ali kapiram da ovde ima zainteresovanih pa da podelim info. inace se i taj sir pravi na istoj lokaciji, rekao bih da su neki hercegovci iz vojvodine, eventualno crnogorci. bolji poznavaoci demografije ce verovatno znati vise. e da, pakovanje od 500g je 350din sto je cenim odlicna ponuda. verujem da je u CG ili preko granice barem duplo vise.

Link to comment

U Hercegovini sir iz mješine je od 15-22KM. Naravno, zavisi dal je kravlji, mešani ili ovčiji. Tako da je ovo definitivno fer cena.

 

 

Ruku na srce, ovaj nije kvalitet kao neki zverski sir iz Hercegovine ili CG, mada se sa druge strane lakse jede. Mislim da su oni naseckali svoj kackavalj na kockice i onda ga stavili tako u mjesinu da zri. Ili ga je ovaj vakum malo unificirao, ne znam. Ali za te pare vise nego pristojan shopping. S obzirom da su komadi ostali neraspadnuti, mozda nije los da se stavi u mulje. Evo ljakse ce da proba.

Link to comment

Ma brate i tamo valjaju svašta, ne znam baš detaljnu tehnologiju pravljenja ali najčešća prevara je, logično, da oberu mleko pa od njega prave sir, ili ti uvale nezreo a dešava se i da ti mešanac uvale kao ovčiji. Navodno, mešina je pored kvaliteta mleka jednako bitna... Tazbina ima šemu koja često presuši pa onda gađaju sa promenljivim uspehom.

 

Kakogod, ponuda sireva u BiH je vrlo dobra, pogotovu za laloše gde je glavni domet rolovani sir. Mislim, u NSu na Limanskoj pijaci jedini sir koji je, koliko-toliko, aromatičan i masan je zlatarski i pljevaljski.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...