Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

verujem, samo ribs sigurno nisu 5 evara koliko je bio mamutski komad kod turcina koji se borio sa skarom
ne mora da znaci. :)ono sto treba naci i jesti u frankfurtu je backfish. poveci komad ribe pecen u ulju sa sosom u lepinji. mmmmmmmm... Edited by Rosbacher
Link to comment
meni je riba losa u nemackoj, generalno. po extremno skupim restoranima doduse nisam probao....
nisam ni ja probao po boljim restoranima, ali jeste losa. nisu oni majstori za ribu kao sto su za svinju. ali backfish oko bozica je :wub:
Link to comment
...jako dobre klope na konstablerwache kad je pijaca i kad seljaci dodju u grad da prodaju namirnice.
ovo je jedna velika istina i obavezno upustvo za sve koji hoce da se dobro hrane u frankfurtu/nemackoj.
Link to comment
  • 2 weeks later...

@rosiz minhena najbrže za beč kolima preko salzburga ili preko deggendorfa? išao sam preko deggendorfa jer mi je tako savetovao ovaj nemac, ali po karti mi se salzburg čini kraće. nemac je savetovao deggendorf jer je kaže autobahn brži.

Link to comment
@rosiz minhena najbrže za beč kolima preko salzburga ili preko deggendorfa? išao sam preko deggendorfa jer mi je tako savetovao ovaj nemac, ali po karti mi se salzburg čini kraće. nemac je savetovao deggendorf jer je kaže autobahn brži.
uffffffff...puno me pitas.do beca sam samo leteo par puta. do salcburga sam isao cesto autoputem i ume da bude poprilicna guzva.
Link to comment
@rosiz minhena najbrže za beč kolima preko salzburga ili preko deggendorfa? išao sam preko deggendorfa jer mi je tako savetovao ovaj nemac, ali po karti mi se salzburg čini kraće. nemac je savetovao deggendorf jer je kaže autobahn brži.
na passau, preko salzburga ume da bude guzva na abEDIT - pored toga na potezu passau bec imas 2 ili 3 landzeit restorana na autobanu koji su dooooo kese! Edited by gazza1
Link to comment

hvala oboma! išao sam na deggendorf, što znači passau, i gazzo, DA čekirao sam jedan od tih restorana, na samom ulazu u austriju!pošto moram ići po još jedan auto u minhen, trebala mi je ova korisna informacija. nadam se da ću sada imati više vremena da posvetim obilasku grada i svemu onom o čemu ste ovde pisali

Link to comment

Trenutno je bolje tako, jer se na A8 (ka Salzburgu) trenutno radi i kopa na toliko mesta, da je A8 tokom prošle godine proglašen za najgori autoban u DE. No, kada pojedine deonice bivaju gotove, onda se prodiše, jer na jednom broju tih kritičnih mesta se radi o proširenju sa 4 na 6 traka.

Link to comment
A tip za kafane i barove bus dobila kad budemo znali gde si odsela. Ako volis falafel i orijentalnu kuhinju, Babel u pomenutoj Kastanienalee je (izvinite na vulgarnom recniku) bruka - can't beat it. I nema sanse da platis jelo skuplje od 6-7E.
Smestila se u ovaj hotel?, nisam stigla da istrazim ni gde ni sta, rezervisali ovi sto su me ispalili za stan, to jest neckali se, pa je taj super stan sto mi je peemovan - naposletku izdat. Ako neko spoznaje kraj, pisite sta ima zanimljivo u komsiluku. Inace idem 30. a vracam se 5. - valjda je dosta za makar prvi prolaz.
E meni ce se konacno ostvariti san. Idem u Keln na tri dana u decembru. Uraaaaaaaaaaa.
Keln se meni mnogo svideo, tamo sam bila na nekom sumanutom sajmu hrane, gde sam se super provela, ne preterano veliki a vrlo lep i gotivan grad.
Link to comment
...Keln se meni mnogo svideo, tamo sam bila na nekom sumanutom sajmu hrane, gde sam se super provela, ne preterano veliki a vrlo lep i gotivan grad.
Pa velik je ko BG, barem po broju stanovnika. Mada nema u njemu šta preterano da se vidi (ne računajući Dom); klasičan NRW grad.
Link to comment
Smestila se u ovaj hotel?, nisam stigla da istrazim ni gde ni sta, rezervisali ovi sto su me ispalili za stan, to jest neckali se, pa je taj super stan sto mi je peemovan - naposletku izdat. Ako neko spoznaje kraj, pisite sta ima zanimljivo u komsiluku. Inace idem 30. a vracam se 5. - valjda je dosta za makar prvi prolaz.
Mora li taj Treptow? :unsure: Meni to deluje dosta daleko, svakako ste mogli naci nesto blize za te pare...I da, pusti ove nase PPP Nemce sto kukaju na ideju doceka NG u Nemackoj.Tako mi pricamo i Slovencima o Beogradu za NG a oni opet dolaze i odlaze zadovoljni... :D I da, u Potsdam treba otici nesto ranije posto je ogranicen broj posetilaca tj tura u Sansusi palati a i slicno je u Novu palati. Edited by Brazilac
Link to comment
  • 1 month later...

idem u insbruk na 4-5 dana posle nove godine, s tim sto ce jedan dan biti odvojen za posetu minhenu.hteo bih da kupim zimsku opremu (cipele, jaknu, pantalone...idt.) pa mi je potreban savet iz prve ruke. kad pocinju novogodisnja snizenja? (ocu li ih zakaciti?). ima li u insbruku (ili okolini) onih velikih shoping mall-ova, ili je bolje da soping obavim u minhenu (tako ih pretpostavljam ima mnogo).hvala unapred

Link to comment
idem u insbruk na 4-5 dana posle nove godine, s tim sto ce jedan dan biti odvojen za posetu minhenu.hteo bih da kupim zimsku opremu (cipele, jaknu, pantalone...idt.) pa mi je potreban savet iz prve ruke. kad pocinju novogodisnja snizenja? (ocu li ih zakaciti?). ima li u insbruku (ili okolini) onih velikih shoping mall-ova, ili je bolje da soping obavim u minhenu (tako ih pretpostavljam ima mnogo).hvala unapred
prava snizenja u minhenu ce poceti krajem januara, ali ce dosta toga biti snizeno vec sad od ponedeljka. ne znam kakve su razlike u ceni izmedju austrije i nemacke. pretpostavljam da je austrija jeftinija, ali u minhenu ima poveliki izbor zimske opreme. u robnim kucama (kaufhof i karstadt), kao i u samom centru u sport-schecku, sport schuster i sport münzinger. oni su svi ili na marienplatzu ili na pola puta od marienplatza prema stanici (karlsplatz stachus). najbolje cene su u schustermann-bohrensteinu ali za njih treba propusnica. ja je na zalost nemam. :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...